начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Обжалване на глоба за домашен любимец

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обжалване на глоба за домашен любимец

Мнениеот borjabobby » 11 Юни 2018, 11:52

Здравейте,

Имам следния казус.
Живея в Пловдив и тук данъкът за домашен любимец 30лв/година.
Оказва се, че всяка година трябва да пререгистрирам кучето си в общината и няма как да му платя данъкът по електронен път, нито дори на каса на EasyPay.
И тъй като отделът в който става пререгистрацията на животните работи с много неудобно време - 2 пъти в седмицата от 10-12, ми е много трудно да намеря време да отида да си платя данъкът.
Понеже срокът за плащане за настоящата година е до 31-ви март, ако се плаща след тази дата има глоба.
И тук идва абсурдната част. Оказва се, че глобата е размер на 50% от стойността на самият данък, тоест 15 лв.
Просто не мога да приема факта, че искат да ме глобят толкова, при положение, че имат супер неудобно работно време.

Въпросът ми е следният.
Имам ли право да обжалвам глобата и ако да, каква е процедурата?
Не са ми издали все още Акт за установяване на административно нарушение или пък Наказателно постановление.

Благодаря предварително за помощта.
Поздрави,
Борислав
borjabobby
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Юни 2018, 11:31

Re: Обжалване на глоба за домашен любимец

Мнениеот svegrigorov » 11 Юни 2018, 15:24

Срещу акта може да се възрази, а наказателното постановление да се обжалва. Глобата ще е заради това, че не е пререгистрирано животното, а не заради неплащането. Ако изпреварите събитията и отидете да го пререгистрирате и платите задължението, въпреки че със закъснение, има шанс да не ви глобяват. Ако все пак го направят можете да възразите срещу акта и да не ви издадат наказателно постановление (с което се налага глобата), поради маловажност - това ви е първо нарушение и сте го платили, въпреки че със закъснение.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron