начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Наказателно постановление от Инспекция по труда

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Наказателно постановление от Инспекция по труда

Мнениеот anabel_anabel » 15 Яну 2018, 19:18

Здравейте,
Моля за малко съдействие.
Казусът касае съпругът ми. На 25.01.2016 г. му е съставен АУАН от старши инспектор при Инспекция по труда - Варна за извършено нарушение на правилата за безопасност на труда. Връчен му е на същия ден. Наказателно постановление не е получавал.
Днес, на 15.01.2018 получих с писмо с обратна разписка, съобщение за доброволно изпълнение от ДСИ, в което се цитира НП от 03.02.2016, с което явно е наложена глоба 100 лв, и натрупана лихва около 40 лв. Изпълнителното дело е от 2017, а датата на на съобщението за доброволно изпълнение е 05.12.2017 г.
Въпросното НП изобщо не е било връчено, имам предвид, че е не е и правен такъв опит - нито с призовкар, нито с куриерски служби - така смятам, тъй като в периода след издаването му съм пребивавала почти постоянно на адреса, на което следваше да се изпрати постановлението.
Въпросът ми е как да процедирам в ситуацията? Има ли вариант за жалба чрез Инспекция по труда до РС, за отмяна поради незаконосъобразност поради нередовно връчване? В случай, че бъде отменено - дали ще бъде прекратено административното пр-во пред инпекцията по труда на основание чл. 34, ал. 3 ЗАНН?
Дали е възможно спиране на производството по ДОПК, образувано пред ДСИ, поради подадената жалба пред РС?
anabel_anabel
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Яну 2018, 19:07

Re: Наказателно постановление от Инспекция по труда

Мнениеот svettoslav » 15 Яну 2018, 20:02

Инспекцията 100% си имат оформени документи, че НП е влязло в сила.
Няма гаранция изобщо че ще предвиждат жалбата ви до съда.

Първо ще трябва да убедите съда, че не е връчвано надлежно , чак после ще се разглежда въпроса за законността му, респ. възможността да породи последици.

Не виждам възможност да се развие пред самата ИТ производство с оглед чл . 34 ал. 3 ЗАНН.
За тях всичко си е наред. Пък и си имат издадено в срок (независимо че не е връчено /поне според вас / ).

По ДОПК не се спира мисля. Върви си събирането.
Ако се отмени НП, парите ще се връщат, то е ясно.

Откъде да започнете не мога на ви кажа.
20 лв. е консултацията по този въпрос.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Наказателно постановление от Инспекция по труда

Мнениеот anabel_anabel » 15 Яну 2018, 22:31

Само да уточня, че съм допуснала грешка. Изпълнителното производство е образувано при публичен изпълнител при НАП.
Благодаря Ви за отговора.

Ще се радвам да чуя и други мнения по въпроса.
anabel_anabel
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Яну 2018, 19:07

Re: Наказателно постановление от Инспекция по труда

Мнениеот kotaras » 22 Яну 2018, 21:33

Може би НП е връчено по чл.58, ал.2 от ЗАНН.Инспекцията има такава практика. Пуснете си жалба до съответния Районен съд. Те ще изискат преписката и съдът ако реши може да даде ход на делото. Ако прецени че не е връчено по надлежния ред. В повечето случаи приема че връчването не е редовно.
kotaras
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Авг 2011, 16:56


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron