начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

срок за отговор на жалба по акт за установяване на задължени

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


срок за отговор на жалба по акт за установяване на задължени

Мнениеот anna_p » 15 Авг 2017, 14:27

Здравейте!

Бих искала да получа малко помощ във връзка със следния казус:
Получих акт за установяване на задължения от органа по местните данъци и такси към общината. В съответния срок подадох жалба срещу него пред съответния висшестоящ административен орган, в случая зам.кмет на община. Но мина вече един месец, а не са ми отговаря нищо.
Та въпроса ми е в какъв срок те трябва да се произнесат по направена от мен жалба? Предполагам, че би трябвало да имат срок за произнасяне.
Притеснява ме това да не би да изпусна сроковете, в които мога да обжалвам акта в съда?

Благодаря ви предварително за помощта! :)
anna_p
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Авг 2017, 11:33

Re: срок за отговор на жалба по акт за установяване на задъл

Мнениеот katerinakuch » 19 Авг 2017, 14:23

Изчакайте ги да се произнесат.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: срок за отговор на жалба по акт за установяване на задъл

Мнениеот jhoro » 20 Авг 2017, 15:04

Стри ми се, че имам „дежавю“, а то... биле две теми с едно и също заглавие. Съвпадение???
viewtopic.php?f=5&t=64025
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: срок за отговор на жалба по акт за установяване на задъл

Мнениеот lawchoice » 20 Авг 2017, 23:54

jhoro написа:Стри ми се, че имам „дежавю“, а то... биле две теми с едно и също заглавие. Съвпадение???
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=64025


Постът ти в другата тема е неотносим към питането на автора! Последният, следва да се информира от ДОПК, какъв е срока за произнасяне по жалбата.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: срок за отговор на жалба по акт за установяване на задъл

Мнениеот thebeast » 22 Авг 2017, 22:20

Срокът за произнасяне по акт за установяване на задължение е 60-дневен. Произнасянето се следва от ръководителя на звеното за местни приходи в общината, трябва да е много мижава общината, та да се яви такъв заместник-кмета..., даже невъзможно, освен ако са си направили структурата по ескимоски правила...
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron