начало
Конституционно оправдано – защо КС остави в сила ограничение за собственици на гори Конституционно оправдано – защо КС остави в сила ограничение за собственици на гори

Запор за напускане и тнт.

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Запор за напускане и тнт.

Мнениеот plamen8602 » 29 Юли 2016, 12:42

Здравейте обърщам се към вас защото имам нужда от помощ.
Казуса е следния: Имам изтеглен потребителски кредит в размер на 11000 Евро в членка на ЕС.
Поради ред обстоятелства, се наложи да се прибере в България и нямам възможност да погасявам вноските по кредита.
Имам следните питания.
Сега мога да почна добре платена работа в България, ще ми удържат ли нещо от заплатата в България?
Могат ли да ми сложат запор да напуснам страната? Запор да се разпореждам с имуществото си ?
Запор на банкови сметки и др ? Много се тревожа и искам да разбера повече.
Предварително Ви благодаря!
plamen8602
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Юли 2016, 12:37

Re: Запор за напускане и тнт.

Мнениеот jhoro » 29 Юли 2016, 15:55

Много малко информация давате. Казвате "... в членка на ЕС" - приемаме, че не е България.
Не е невъзможно въпросната кредитна институция да ви потърси, да заведе дело срещу вас и спечелвайки го - да действа по процедурния ред - ИД, СИ, запор, забрана за напускане на страната ...
Казвам, че не е невъзможно, но практиката показва, че е малко вероятно.

Сигурното е, че отивайки след време във въпросната държава - няма да имате достъп до никакви банкови и кредитни услуги и продукти. Със сегашните ви лични данни.

PS. Конкретно за "забраната за напускане ..." - чл.75, 5 и 6 от ЗБЛД бяха обявени за противоконституционни 2011 г.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Запор за напускане и тнт.

Мнениеот plamen8602 » 29 Юли 2016, 19:43

Страната е Белгия ако това е от значение
plamen8602
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Юли 2016, 12:37

Re: Запор за напускане и тнт.

Мнениеот plamen8602 » 29 Юли 2016, 19:47

Тоест могат да ми наложат забрана за напусне на страната, четох някъде, че това е отпаднало ?
plamen8602
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Юли 2016, 12:37

Re: Запор за напускане и тнт.

Мнениеот jhoro » 30 Юли 2016, 01:16

plamen8602 написа:Тоест могат да ми наложат забрана за напусне на страната, четох някъде, че това е отпаднало ?

Къде "някъде" ги четете тези неща ??? Един пост по-нагоре ви написах, че "чл.75, 5 и 6 от Закона за българските лични документи", касаещ забраната да напускане на страната по икономически причини са обявени за противоконституционни с РКС № 2 от 2011 г. - ДВ, бр. 32 от 2011 г.
Дали въпросната белгийска или от друга държава (това не е толкова важно) кредитна институция ще си направи труда, да Ви издирва, да наема адвокати и да води дела в България - не е невъзможно, но е малко вероятно. Зависи (но не само) и от информацията, която сте им предоставили. При оскъдна подобна - перспективата е, да Ви издирва в цял свят.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Запор за напускане и тнт.

Мнениеот plamen8602 » 30 Юли 2016, 09:09

Виж те много Ви благодаря за отговорите.
Имат цялата информация .... бил съм съсстатут на временно пребиващ в Белгия.
Но може и да ме сметнете за глупав, но аз от право не разбирам и продължава да не ми е ясно дали могат да ми сложат забрана да напускам страната? Щом това е обявено за противоконституционо значи няма причина да се притеснявам поне за това ?Така ли да разбирам?
Благодаря.
plamen8602
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Юли 2016, 12:37

Re: Запор за напускане и тнт.

Мнениеот jhoro » 30 Юли 2016, 20:30

Няма защо.
И те се подценявайте - глупав и не-информиран са много различни неща. Макар понякога да водят до едни и същи резултати.
Конкретно за забрана за напускане (на България) - не могат да ви наложат. Нито от българска, още по-малко - някой от белгийска страна.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron