начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Хайде да видим застахователите - и идеи разбира се

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Хайде да видим застахователите - и идеи разбира се

Мнениеот chinchilla » 16 Май 2016, 15:26

Случай - Първо лице единствено число, моля за разбиране и съвет ( евентуален )
Работя в фирма, която ми даде чисто нова кола - ЧИСТО НОВА, аз си я стопанисвам, пред на с спи, само аз си я карам, зареждам, имам карта, с която сипвам гориво, плащам винетки, имам договор за голяма Софийска фирма за смяна, продажба на гуми, автомивка, изгорели фарове, аксесоари, и други подобни.
Преди двадесетина дни от фирмата ме командироваха извън България, където бях 14 дни. След прибирането ми ( беше късно вечерта )на следващия ден отивам при колбата, ( която е на улицата пред нас ), установявам 123456789 деруги, ударчета, докосвания и така нататък. Отивам в ЛЕВ ИНС,, заявявам щета ( колата е с пълно каско, платено на един път ) , описват щетите, питат ме кога са станали щетите, при което отговорът ми е, не знам 14 дни бях извън страната, и днес в офиса получавам писмо с отказ за плащане на множество щети, които са предимно - тук издрано, там издрано, тук забърсано....Къде и какво да направя, моля за съвет.
Писмото с отказа е с мотиви, че съм бил длъжен в пет дневен срок да обявя щетата...е как маааму стара да го направя, като не съм бил на по-малко от 2000 от колата си ?
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Хайде да видим застахователите - и идеи разбира се

Мнениеот Melly » 16 Май 2016, 15:37

Неправилно описана фактическа обстановка, включваща момента на узнаване на вредата :!: , ако правилно съм разбрала написаното, и ако в рамките на 5-дневния срок от узнаването колата е представена в сервиз на застрахователя за опис на вредите. Тези две обстоятелства и действия следва да са налице кумулативно към датата на заявяване на щетата.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Хайде да видим застахователите - и идеи разбира се

Мнениеот chinchilla » 23 Май 2016, 12:48

Да, ама не са. Прибирам се в България късно през нощта, на следващия ден установявам проблема и веднага отивам при застрахователите. Съответно, месец по-късно те отказват да покрият щетите.
Какъв е варианта, дело, жалба, или нещо друго?
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Хайде да видим застахователите - и идеи разбира се

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Май 2016, 14:06

Явно не сте прочели точно - трябвало е да освидетелствате автомобила веднага, може би сте пропуснали сроковете.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Хайде да видим застахователите - и идеи разбира се

Мнениеот chinchilla » 03 Юни 2016, 15:38

Заявих щетата не в денят, в който видях,а на следващият. По договор имам 5 дни...
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Хайде да видим застахователите - и идеи разбира се

Мнениеот ivan_lawyer » 03 Юни 2016, 17:28

Еми значи сте в срока един вид.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron