начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Максимална глоба за шофиране с изтеккла шофьорска книжка

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Максимална глоба за шофиране с изтеккла шофьорска книжка

Мнениеот ivmon79 » 23 Апр 2016, 09:42

Моля за съдействие по следния казус!
Жена зад волана. В 22,30 ч. ме спират за рутинна проверка, установяват, че книжката ми е изтекла преди 1 година.Факт. Дрегер за алкохол, не знам защо-отрицателен. Така се шашнах, че като ми поискаха талона и другите документи на колата, изсипах чантата на седалката и класьора с документите е паднал между седалката и скоростната кутия. От тук следва:
Акт за шофиране с невалидна книжка, липс на талон и полица за платена Гражданска отговорност.
Всичко по 150 А, ал.1, чл.100, ал.1т.2, чл.100 ал.1, т.3 от ЗДвП.
Отделно втори акт по закона ЗБЛД за нарушение на чл.81, ал2, т.6 от същия.
Нямах намерение да обжалвам, но 4 пъти ходя до КАТ вече да си подновя книжката, а системата им не работи 3 поредни дни и ни правят на луди да чакаме цял ден без официална информация. Когато на четвъртия ден успях да подам документите след 1 час чакане се оказа, че не мога да платя с дебитна карта, а трябва на банката в кат, което означаваше отново да си ходя да взимам пари, да отсъствам още един ден от работа и т.н.
Вдигнах скандал, оказа се че може да платя с дебитна карта, т.е това е нормална процедура, но ми заявиха, че така не се прави докато не ми е излезнало наказателното постановление, защото глобите рязко се променяли нагоре.
Та сега очаквам максимума на глобите и се подготвям за битка.
Ще съм благодарна на всякакви идеи по подобен казус.
С 20 години стаж зад вола съм, със златен талон т.е без нарушения и отнети точки до сега, и полицата за гражданска отговорност ми е платено отдавна, за което полицаите провериха още на място.
Какви са глобите, които мога да отнеса и защо ме санкционират по два закона за едно и също нещо?
Мога ли да иска обезщетение, че не мога да си подновя документите 3 дни по вина на КАТ.
Наистина ще оценя малко идеи как да се отърва по най-лекия начин, защото от такава простотия и отношение вече не ми се живее в БГ.
ivmon79
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Апр 2016, 23:33

Re: Максимална глоба за шофиране с изтеккла шофьорска книжка

Мнениеот bird_of_paradise » 23 Апр 2016, 14:19

Много интересно.... детайлност и изведнъж "от тук следва".
А как точно установиха самоличността ви, за да напишат АУАН :) ?
Няма значение.

по 150 А- чл. 177 т.1 ЗДвП: от 100 до 300лв.;
чл.100, ал.1т.2, чл.100 ал.1, т.3 от ЗДвП- определено по размер в чл. 183 от ЗДвП : 10лв. ( тук ще имате 2х10лв., ако правилно сте описала фактологията)
чл.81, ал.2 т.6 ЗБЛД: от 30лв. до 200лв.

Идеи?- изтъркано, но посетете адвокат. За по-добро не се сещам, освен ако вие самата не познавате правото.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Максимална глоба за шофиране с изтеккла шофьорска книжка

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Апр 2016, 16:15

Може да има фактологична недосмислица. Първо това се проверява. Второ, трябва да се замаже ако има някъде пропуск от Ваша страна.
В събота следобед съм малко така зажумел, но навремето само за такива анти-тънки-формалистики паднаха доста актове.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Максимална глоба за шофиране с изтеккла шофьорска книжка

Мнениеот ivmon79 » 23 Апр 2016, 17:59

Лична карта си носех в портфейла с книжката. Другите документи ми бяха в класьора.
Намерих на много места цитирани решения на съда, от които е видно, че изтекла дата на книжка, не ме прави неправоспособен водач и глобата е променена по чл. 81, ал.2 т.6 от ЗБЛД, но когато кликна върху линка ми излиза, че нямам достъп до информацията, нещо такова.
Аз и такъв акт имам от полицаите.
Не знам, при тия тежки нарушения, които се случват и символични глоби, да отнеса 500 лв. ми се вижда меко казано несправедливо.
ivmon79
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Апр 2016, 23:33

Re: Максимална глоба за шофиране с изтеккла шофьорска книжка

Мнениеот ivmon79 » 11 Май 2016, 22:07

ivmon79 написа:Лична карта си носех в портфейла с книжката. Другите документи ми бяха в класьора.
Намерих на много места цитирани решения на съда, от които е видно, че изтекла дата на книжка, не ме прави неправоспособен водач и глобата е променена по чл. 81, ал.2 т.6 от ЗБЛД, но когато кликна върху линка ми излиза, че нямам достъп до информацията, нещо такова.
Аз и такъв акт имам от полицаите.
Не знам, при тия тежки нарушения, които се случват и символични глоби, да отнеса 500 лв. ми се вижда меко казано несправедливо.

Някой може ли да ми каже, могат ли да ме глобят за едно и също нещо по два различни закона?
ivmon79
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Апр 2016, 23:33


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron