начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Софийска вода - 10 годишно задължение

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Софийска вода - 10 годишно задължение

Мнениеот mmmladenov » 21 Апр 2016, 07:05

Здравейте,
Преди 11 години си купих апартамента, но така и не смених партидата на водата.
Сметките идват на името на стария собственик, който от 15 години живее в чужбина.
Днес ми звъннаха от Софийска вода с предложение, да отида с акта за собственост, да си сменя партидата и да си нося пари за 30% от задължението. То възлиза на около 3300 лева.
Попитах за давност, но ударих на греда. С топлофикация си оправих сметките, по този начин, но Водата не обсъждат ,този вариант.
Моля ,за съвет относно бъдещи действия или бездействия от моя страна!
Благодаря!
mmmladenov
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Юни 2014, 11:24

Re: Софийска вода - 10 годишно задължение

Мнениеот katerinakuch » 22 Апр 2016, 16:16

Редно е да смените партидата. А вземането на ВИК е периодично плащане по смисъла на чл.111 б."в" от ЗЗД и за него също се прилага тригодишната погасителна давност.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Софийска вода - 10 годишно задължение

Мнениеот ivan_lawyer » 22 Апр 2016, 17:21

Предложете на ВиК да отпишат остарелите вноски, да направят нещата така, че да са удобни за Вас и така.
Каква е тази наглост - елате на място. Нали са мобилни времена. Ще им ги пратите по пощата някак. Ма те утре ще поискат да им донесете и препис от друг акт. Е сега топлофикация я осъдихме за тази работа - бяла магия, честна и сега ги вкарах в логически парадокс. Целунаха така сериозно плочника, че няма накъде. Това е положението.
Индианците са казали - претрепи този чайник, удари го в земята, преди да е станал на голям локомотив и да ни пречи на лова на бизони в прерията.
Допуснахме монополите много близо до себе си. Един малък жокер - чрез адвокат направете една превантивна частична кампания срещу ВиК.
Това ако ми го направят на мен, ще направя точно това - моментално осъждане да престанат да ме тормозят.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron