начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Относно винетен стикер 2016

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Относно винетен стикер 2016

Мнениеот hobit » 01 Фев 2016, 14:41

Интересува ме мнение по следния казус - не си купувам винетен стикер за 2016г по ред причини които няма да излагам тук, спира ме катаджия, да речем през м.06.2016г и въпреки че той никога не си е купувал винетка за личния автомобил/както повечето ченгета и мнимите инвалиди с безплатни стикери/, успява да разпознае, че аз съм в нарушение на ЗДвП. Съставя ми АУАН, като в законоустановения срок подавам допълнителни обяснения и възражения, и в същото време вече съм си закупил годишна винетка. Последната има валидност от 01.02.2016 до 31.01.2017. Мога ли да претендирам пред административнонаказващия орган, че вече съм се превъзпитал/купил съм си винетка/, административното наказание дори и неналожено е постигнало търсения ефект, бюджета не е ощетен и на основание чл.28 б. от ЗАНН да ми бъде наложено устно или писмено предупреждение?
hobit
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:02

Re: Относно винетен стикер 2016

Мнениеот bird_of_paradise » 01 Фев 2016, 18:45

Ти може и да си се превъзпитал, но ще отнесеш глоба в размер на 300лв. :wink: Няма чл. 28, няма беден съм- към момента на установяване на нарушението си извършил такова ( виж си чл. от ЗДвП) - нЕмаш лепенка за 2016г. на предния джам, за което е предвидено наказание.

От друга страна до юни 2016г. надявам се АССГ и ВАС да са взели окончателни Р по съществото на спора ( чак не ми се вярва, защото има по още едно дело и за двете, та всичко е един кьор фишек, ама айде) и току виж аз съм прецаканата, защото вече броих на бюджета 97пари.
Разбираш ли?- нито ВАС, нито АССГ определиха, че имат основание за спиране изпълнението на тарифата, което .... както и да го зяпам дори да е положително решението и да се окаже, че не следва да плащаме тази сума като краен резултат е повече от закъсняло правосъдие, защото всички ще сме си купили електриково зелената винетка.
Цялата съдебна сага е една безсмислица, но следя развитието на делото, защото магистрат от АССГ се мотивира, че отпосле можела съм да си искам надплатеното... да, бе, да и един мармот завива шоколада...
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Относно винетен стикер 2016

Мнениеот teogeo » 01 Фев 2016, 18:50

bird_of_paradise написа:Ти може и да си се превъзпитал, но ще отнесеш глоба в размер на 300лв. :wink: Няма чл. 28, няма беден съм- към момента на установяване на нарушението си извършил такова ( виж си чл. от ЗДвП) - нЕмаш лепенка за 2016г. на предния джам, за което е предвидено наказание.

От друга страна до юни 2016г. надявам се АССГ и ВАС да са взели окончателни Р по съществото на спора ( чак не ми се вярва, защото има по още едно дело и за двете, та всичко е един кьор фишек, ама айде) и току виж аз съм прецаканата, защото вече броих на бюджета 97пари.
Разбираш ли?- нито ВАС, нито АССГ определиха, че имат основание за спиране изпълнението на тарифата, което .... както и да го зяпам дори да е положително решението и да се окаже, че не следва да плащаме тази сума като краен резултат е повече от закъсняло правосъдие, защото всички ще сме си купили електриково зелената винетка.
Цялата съдебна сага е една безсмислица, но следя развитието на делото, защото магистрат от АССГ се мотивира, че отпосле можела съм да си искам надплатеното... да, бе, да и един мармот завива шоколада...


Съдебното заседание във ВАС е насрочено за 02.02 (т.е. утре) - една култова дата. С оглед символичността на датата вече ми е ясно какво ще е решението :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Относно винетен стикер 2016

Мнениеот TheOldMan » 02 Фев 2016, 13:30

Приемаме, че съда отмени новите цени на винетните стикери. Каква ще е процедурата? Ще се връща разликата в цените?
Ако е така - примерно аз имам инвалиден винетен стикер. Отивам в АПИ и ми броят 25 кинта? Или ще искат да си пазя и касовия бон, с който съм си я закупил? Ми ще взема бележката от съседа...

Нещата ще станат много оплескани... що им трябваше да вдигат цената, не знам... :)
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Относно винетен стикер 2016

Мнениеот teogeo » 02 Фев 2016, 13:59

TheOldMan написа:Приемаме, че съда отмени новите цени на винетните стикери.


Блажени са вярващите, защото тяхно е царството небесно :mrgreen:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Относно винетен стикер 2016

Мнениеот hobit » 02 Фев 2016, 17:25

TheOldMan написа:Приемаме, че съда отмени новите цени на винетните стикери. Каква ще е процедурата? Ще се връща разликата в цените?
Ако е така - примерно аз имам инвалиден винетен стикер. Отивам в АПИ и ми броят 25 кинта?


Инвалидните стикери не са ли безплатни? Ако е така за какво връщане на пари говорим, на какво основание?
Решението на независимия бг съд е кристално ясно, още преди да бъде оповестено. Част от приходите от новите винетки няма да отидат за асфалт, а за вечно ниските заплати на съдиите.
hobit
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:02

Re: Относно винетен стикер 2016

Мнениеот hobit » 02 Фев 2016, 17:34

Очаквано решение, понеже Свинетка е в щатите на угояване:

НОВИНИ ВАС
Относно изменението в размера на годишната винетна такса за пътни превозни средства с българска регистрация от категория 3.
Днес състав на Върховен административен съд, Първо отделение, даде ход на дело №14071/2015. Делото е образувано по жалба на Николай Филев, относно изменението в размера на годишната винетна такса за пътни превозни средства с българска регистрация от категория 3 и по жалбите на инженер Тодор Тодоров, Борислав Райчев и сдружение „СИЛА – силна икономика и реална алтернатива” по отношение на седмичната, месечна и годишна винетна такса за същата категория.
Съдът допусна присъединяване на девет молби на физически лица, от които осем към жалбата на Николай Филев и една към жалбата на сдружение „СИЛА – силна икономика и реална алтернатива”.
Съдебният състав допусна встъпване на Министъра на регионалното развитие и благоустройство, както и на Агенция пътна инфраструктура на страната на ответника - Министерски съвет.
Делото беше отложено за 22 март, за събиране на доказателства, поискани от страните.
За повече информация
Таня Ранова
hobit
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:02


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron