начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Промяна на постоянен адрес

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Промяна на постоянен адрес

Мнениеот nikits » 10 Дек 2015, 00:35

Здравейте!

Предварително се извинявам, ако заглавието на темата не е правилно зададено, но не се сетих по какъв друг начин да го кръстя.

Казусът ми е следният: преди няколко години (5-6 някъде) баща ми, който има апартамент, разреши на едно лице, което бе под наем, да се води по лична карта (постоянен адрес) на адреса. Впоследствие вече същото лице не е наемател, но е затънало в борчове и постоянно разни фирми за събиране на вземания пращат писма, покани за доброволно плащане и т.н. Питането ми е има ли някакъв законов начин това лице да бъде отписано от адреса, така че ако трябва, да си се води на предишния в родния му град, например, който със сигурност си му е валиден? Доколкото ми е известно, когато заизтича срокът на личната карта няма как да успее да се пререгистрира на същия адрес, тъй като би следвало да искат нотариален акт за собственост на имота и други документи съгласно чл. 92, ал. 2 ЗГР, и без него не би следвало да разрешат да е на този адрес, а ще е е другаде - я роден град или нещо подобно, където преди се е водело.

Благодаря ви предварително!
nikits
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Сеп 2009, 16:24

Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron