начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Напускане на страната въпрос

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Напускане на страната въпрос

Мнениеот chinchilla » 23 Окт 2015, 13:15

Здравейте, имам питане, ще съм много благодарен на съвет и отговор.
Смених , тоест в Понеделник започвам нова работа, при която ще трябва да отида на тридневно обучение до Румъния. Могат ли да ме спрат на границата, при условие, че съм съден , както и подсъдим по дело, което вече 12 години не може да приключи?
Знам, че от преди няколко години ( от както влязохме в евросъюза ), отпаднаха така наречените забрани, но правно има ли шанс да не ме пуснат.....не ме ли пуснат, работата ми отива по дяволите, а трябва да призная, че е доста приятна като работа и заплащане, за международна фирма става въпрос.....Отделно при самото ми назначение, съм бил честен и откровен с тях, че съм осъждан и, въпреки това ме одобриха ( заради английският ми най-вероятно ) и днес назначиха на трудов договор.
Много ще съм благодарен за отговорите. Трябва да замина в Сряда, заедно с цялата група обучаващи се.
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Напускане на страната въпрос

Мнениеот chinchilla » 23 Окт 2015, 14:16

Така, току що разговарях с един приятел полицай. Оказва се, че имам забрана по нохд от 2000 година, като делото е приключило преди повече от 10 години,а забраната не е отменена служебно, или по-точно някой не си е свършил работата. Преди 3-4 години ходих до Мария Луиза и там ми бяха казали, че имам такава забрана, но ми и казаха в последствие, че трябва да се заличи служебно... ОТ тук нататък какво да правя...Ясно е вече, че е 50-50 шанса да мина, как законово да ми падне забраната ?
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Напускане на страната въпрос

Мнениеот sterster » 24 Окт 2015, 18:56

скандали яко на куките по отдели там :arrow:
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: Напускане на страната въпрос

Мнениеот chinchilla » 24 Окт 2015, 19:04

Отдавна се научих, че със скандали нещата се влошават. В този случай, умишлено няма да помогнат, дори и да могат. Та подхода ми е ясен, правата ми също, но към кого да предявя претенция?
Ако не дай си боже в Сряда не съм в Румъния, ще изгубя пет годишен трудов договор с четирицифрена месечна заплата......в евро.
Това стане ли, ще съдя всичко живо до девето коляно в Страсбург...но по-добре да не се стига до там
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Напускане на страната въпрос

Мнениеот doc03 » 25 Окт 2015, 01:06

sterster написа:скандали яко на куките по отдели там :arrow:

И? Какво ще стане?
Не куките са му наложили забраната. Те само изпълняват разпореждания на ... другите.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Напускане на страната въпрос

Мнениеот chinchilla » 27 Окт 2015, 19:45

Никой нищо не сподели, сатова аз да кажа - до момента знам, че заявлението ми, пуснато в Петък, вече е в прокуратурата, занесено от ор от първо, но явно за утре няма да се оправят нещата документално. Тръгвам на късмет, надявам се ( а и много хора ми казаха ), че не би следвало да има проблем. Стигна ли Букурещ, ще доложа тук, върнат ли ме - също . Остана да стискаме - аз и половинката палци.
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron