начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Заинтересовано лице?

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Заинтересовано лице?

Мнениеот hellmad » 04 Юли 2015, 15:09

Здравейте,

заинтересовано лице съм по административно производство (чл.145-178 от АПК във вр. чл 112. ал. 1, т. 4 от ЗЗдР). Изхода на делото има най-голямо значение за мен, тъй като вече бившият ми работодател обжалва болничен лист, обуславящ състояние на временна нетрудоспособност, по времето на която съм уволнен дисциплинарно.

Погледнато по същество - временната нетрудоспособност е документирана по недвусмислен начин. Имам Рьо-графия заедно със съответният разчет, които документират и описаната в б.л. диагноза. Имам направления, попълнен ЛАК и дори и рецептата с лекарствата, които ми бяха изписани.

На последното заседание, на което присъствах, защитника на ищеца (дружеството, за което работех), поиска от съдията да бъде направена техническа?! експертиза. На ответника, в случая НЕЛК да бъде наредено да предостави в цялост медицинската документация.

От тук произлизат и въпросите ми:

Тъй като част от документите са в мен: Рьография, едно направление и Рьография (конторлна), която е от скоро и с цел документиране на данни за преживяна вътрешноставна фрактура - имам желание да ги представя като доказателства по въпросното производство. Делото се гледа от АССГ. По какъв начин да ги депозирам пред съда? Уместно ли е на следващото заседание да внеса искане пред състава да разгледа и приложи към делото и тези документи или по-добрият вариант е да ги депозирам преди заседанието? Как се случва това?

(НЕЛК разполага с всички други документи, с изключение на рентгеновите снимки. На тях нямаше как да се направи копие)

Аналогично на това питане: По какъв начин да изискам да ми бъде даден препис от приложените документи от страна на НЕЛК, а също така и евентуалното решение на вещото лице, назначено от съда?

И последно, въпрос на който едва ли мога да получа адекватен отговор, поради неяснотата на изложената информация. Вероятно човек с опит при разглеждането на такива дела, може да даде някаква информация: каква по-дяволите е тази "техническа" експертиза? Не е ли логично "in the flesh" прегледа, с приложена документация, да има по-голяма тежест от чисто техническата експертиза само в/у документи?

Благодаря предварително на отзовалите се.
Бих почерпил и по-бира :)

Поздрави, Енчев
hellmad
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 06 Окт 2013, 18:35

Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron