начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Фиш за неправилно паркиране в оцъствието на водача

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Фиш за неправилно паркиране в оцъствието на водача

Мнениеот velkov86 » 03 Юни 2015, 19:32

Здавейте ,

Днес в Пловдив(ако е от значение града), когато се върнах при колата си видях залепена бележка "Глоба с фиш".

Във фишът пише , че моят автомобил е паркиран неправилно "на тротоар" в 10:20ч
В нарушение на чл.98 ал.2 т.2 от ЗДвП , която гласи:
"Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено: 2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;

Искам да отбележа, че не съм паркирал нито пред вход на сграда, нито пред гараж, а в страни от оградата на една къща. Качих колата на тротоара за да не пречи на движението и оставих място на тротоара, не съм го мерил с рулетка - беше малко по - широко от колата .

Във фиша пише , че той подлежи на обжалване в 7 дневен срок. Въпросът ми е дали си заслужава? т.е. дали ще ми коства повече разходи от колкото да платя тази глоба от 30лв. или е достатъчно примерно да се подаде жалба, тя да се разгледа и да се даде окончателно решение парвомерна ли е глобата или не.

Не съм някой задник който си паркира без да се съобразява с другите, предполагам всеки така казва :)

Edit:
Смятам че ако бях присъствал при съставянето на фиша щях поне да мога да попитам как са установили това нарушение, примерно: "Нямаше достатъчно място Пешо и Гошо да се разминат тука от вашата кола, за това ви глобяваме, Пешо и Гошо са свидетели а също този и този полицай" , или "За непосредствено се взима разтоянието в рамките на 3 метра от входа на съоражението. Виждате ли вратата ей там , колата ви е паркирана 2м в ляво от нея, ето тази снимка и колегата ми потвърждават вашето нарушение".
Последна промяна velkov86 на 03 Юни 2015, 19:54, променена общо 1 път
velkov86
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Апр 2015, 11:51

Re: Фиш за неправилно паркиране в оцъствието на водача

Мнениеот TheOldMan » 03 Юни 2015, 19:45

Паркирането на тротоари е забранено. Не виждам какво ще обжалвате.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Фиш за неправилно паркиране в оцъствието на водача

Мнениеот velkov86 » 03 Юни 2015, 20:01

TheOldMan написа:Паркирането на тротоари е забранено. Не виждам какво ще обжалвате.


Чл. 94.(Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)
"(3) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.; изм. и доп., бр. 51 от 2007 г.) За престой и паркиране в населените места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платното за движение по посока на движението и успоредно на оста на пътя. Допуска се престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите,само на определените от собствениците на пътя или администрацията места успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци."

Ако ме глобяват за дето съм паркирал върху тротоар , защото е "забранено" както вие казвате би трябвало да е по - скоро посочен този член.
velkov86
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Апр 2015, 11:51

Re: Фиш за неправилно паркиране в оцъствието на водача

Мнениеот TheOldMan » 03 Юни 2015, 20:35

Ми може да пробвате до началника на органа издал фиша (не знам общината или КАТ са го писали). Ако не хване дикиш последващо жалене пред съда според мен ще излезе по-скъпо от 30 лева което обезмисля по-нататъшната съпротива.
Ма ако жалите самия фиш... може пък шефа да поправи повода до законово приемливия член 94... и да ви състави НП.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Фиш за неправилно паркиране в оцъствието на водача

Мнениеот lakavitsa » 04 Юни 2015, 09:48

През последните месеци излязоха наредби или /само проектозакони/ относно паркиране по тротоари и зелени площи. Или катаджията или Вие не сте следили измененията на ЗДП. За всеки случай, не спирайте по тротоари и зелени площи. Какви обжалвания какви пет лева. И джебчийките в игнатиево ще обжалват, ведно с кмета на града, санкциите които ще им бъдат наложени. Следете Вероника Димитрова и Любомира Бенатова.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Фиш за неправилно паркиране в оцъствието на водача

Мнениеот bobi9 » 04 Юни 2015, 10:05

velkov86 написа:
TheOldMan написа:Паркирането на тротоари е забранено. Не виждам какво ще обжалвате.


Чл. 94.(Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)
"(3) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.; изм. и доп., бр. 51 от 2007 г.) За престой и паркиране в населените места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платното за движение по посока на движението и успоредно на оста на пътя. Допуска се престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите,само на определените от собствениците на пътя или администрацията места успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци."

Ако ме глобяват за дето съм паркирал върху тротоар , защото е "забранено" както вие казвате би трябвало да е по - скоро посочен този член.


Ако си разтълкувате сам,това което съм Ви подчертал,ще Ви стане ясно защо са Ви глобили. Допуска се паркиране на тртоар,само на изрично определени места. Във всички останали случаи,това е забранено.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Фиш за неправилно паркиране в оцъствието на водача

Мнениеот velkov86 » 04 Юни 2015, 14:39

bobi9 написа:Ако си разтълкувате сам,това което съм Ви подчертал,ще Ви стане ясно защо са Ви глобили. Допуска се паркиране на тртоар,само на изрично определени места. Във всички останали случаи,това е забранено.


И аз смятам че е най - вероятно причината за глобата е това. Но във фиша е посочено друго нарушение (друг член). Съответно глобата се определя според нарушението.

В крайна сметка не е ясно за какво точно съм глобен, но е свързано с тротоара

Благодаря за отзивите!
velkov86
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Апр 2015, 11:51

Re: Фиш за неправилно паркиране в оцъствието на водача

Мнениеот bobi9 » 04 Юни 2015, 14:55

Да,така е. Нарушението не е квалифицирано правилно. Обжалвайте го,намерете си свидетел,който да посочи,че там където сте бил паркирал,не е имало нито вход на сграда,нито гараж.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron