начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

неустойки по договор с кабелен оператор

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


неустойки по договор с кабелен оператор

Мнениеот marlaa » 30 Апр 2015, 22:06

Здравейте, винаги съм получавала много добри съвети тук. Става дума за прекратяване на договор с кабелен оператор, свекърва ми имаше договор с Близу, поради това че й се наложи да замине в чужбина им прати предизвестие за прекратяване на договора. Преди това аз се обадих да попитам как стоят нещата, казаха ми, че стига да подаде предизвестие няма проблем. Сега обаче искат неустойка за над 200 лв. търсят я постоянно, тъй като телефона й е в мъжа ми, говориха с него, днес за пореден път звъняха да заплашват със съд и т.н. накрая казаха да внесем 10 лв. Отидохме на място, оказа се,че не можем да внесем такава сума, а трябвало да платим една цяла фактура, отделно имало и други неустойки. Въпроса ми е, нали преди време приеха закон за тези договори и след като сме подали предизвестие би трябвало да не й търсят такива космически неустойки. Аз съм прекратявала договора си с други оператори, никога не е имало проблем щом съм подала предизвестие. Още повече, че при първия ми разговор с тях, ми казаха че няма да има проблем. Ще съм признателна ако някой ме просветли какво мога да направя, понеже мисля че сме в правото си да не им платим. Благодаря ви предварително :)
marlaa
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 22:13

Re: неустойки по договор с кабелен оператор

Мнениеот TheOldMan » 30 Апр 2015, 23:18

Ако в договора е срочен - трябва да платите всички такси до края му. Нали това е смисъла на договора - дават ви по-ниска цена с уговорката че ще я плащате 1 или 2 години - колкото пише в него. Не можете когато ви скимне да разтурвате седянката (не че няма да е хубаво да има и такъв вариант).
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: неустойки по договор с кабелен оператор

Мнениеот chinchilla » 10 Май 2015, 18:37

Мдаам, срочен ли е , плащате като попове. При безслочните мисля, вече е забранена тази практика с предизвестията. Тях кво ги интересува, че ползвателя се е преместил, заминал, или му се е развалил телевизора.
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: неустойки по договор с кабелен оператор

Мнениеот doc03 » 10 Май 2015, 22:49

Всички пропускате важен факт:
marlaa написа:... свекърва ми имаше договор с Близу ...

:arrow: Правила няма!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron