начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Регистрация на МПС

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Регистрация на МПС

Мнениеот addicted_01 » 09 Апр 2015, 13:19

Здравейте, началото на януари месец 2015г. закупих лек автомобил. При сключване на сделката продавача не представи квитанция за платен данък. До днешна дата все още не съм я пререгистрирала колата в КАТ (закупена е от Ботевград, номерата са СО, а аз съм от гр.София) Въпросът ми е каква глоба ще ми бъде наложена след като не е сменен собственика по талон в законовия срок? Другият ми въпрос е след като вече КАТ автоматично изпращат данни на общината, дали там трябва да нося задължително квитанцията за платения данък и ако случайно продавача не е плащал данък дали София-област и София-град имат единна система за проверка на данъци и такси? Ще имам ли също така наложена глоба отново, че след като не съм я регистрирала и няма постъпени данъци върху тази кола в общината на гр. Ботевград?
Благодаря Ви.
addicted_01
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Апр 2015, 13:06

Re: Регистрация на МПС

Мнениеот TheOldMan » 09 Апр 2015, 17:01

В КАТ ще ви друснат някоя глобичка, но нямам идея колко е. В закона май пишеше от 20 до 150 лева...
В общината също няма да са много щастливи от това, че сте изпуснали срока за обявяване на придобиването, но данъците ще ги плащате чак догодина (те се плащат за изминала година), така че едва ли ще ви правят проблем. Ще трябва да отидете и да подадете заявление да ви запишат колата на ваше име - все още това не е автоматизирано.
Добре е да задвижите нещата, като начало поне в КАТ. Защото ще стане доста неприятно ако не дай си боже стане ПТП с ваше участие.
За данъците преди датата на договора за покупко-продажба не трябва да берете грижа - те се дължат от предишния собственик.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Регистрация на МПС

Мнениеот doc03 » 09 Апр 2015, 23:20

Данъците за МПС се плащат за настоящата година.
Следващата година, ще са вече данъци + лихви.

П.П. Ще да е някоя страхотна резачка, щом чак до ботевградско е ходено за нея ...
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Регистрация на МПС

Мнениеот morka » 10 Апр 2015, 21:43

регистрирайте я в КАТ
в общината нямате работа - те са длъжни да ви уведомят за размера на данъка, но за съжаление законът е забравил да им предвиди срок за въпросното задължение

иначе МФ обещава едни хубави неща с единна база данни, в която ще са и кътните ни зъби, но към момента мисля, че нищо съществено няма
morka
Младши потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Авг 2014, 22:24

Re: Регистрация на МПС

Мнениеот doc03 » 11 Апр 2015, 00:08

morka написа:... в общината нямате работа - те са длъжни ...

:roll:
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Регистрация на МПС

Мнениеот Pause » 11 Апр 2015, 11:40

Правилно е да я регистрирате по постоянния адрес това е София, като в двумесечен срок от придобиването е следвало да подадете декларация по чл.54,ал.4 от ЗМДТ и да приложите документа за платения данък от предишния собственик въпреки ,че може да се направи справка за неплатени данъци. Глобата е от 20 до 200лв. за ФЛ съгласно чл.127 от ЗМДТ за нарушения по този закон.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron