начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Подаване на жалба срещу учител - има ли давност?

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Подаване на жалба срещу учител - има ли давност?

Мнениеот lexiena » 29 Юни 2014, 11:58

Здравейте,

Колебая се дали да подам жалба срещу учителката на сина ми, която скъса изготвената от нея характеристика на детето след изразено от мен устно несъгласие с нея. Това се случи на 30 май и в същия ден проведох разговор с директорката, в присъствието на учителката. До момента не са се свързали с мен и не са ми предоставили нова или същата характеристика, с което нарушават Правилника за прилагане на ЗНП и Правилника на училището. Не искам да влизам в конфликт, но искам да се застраховам против евентуални злонамерени действия през следващите две учебни години. Има ли давност за подаване на жалба за неизпълнение на служебните задълржения и за агресивно поведение (скъсването на характеристиката) или мога да изчакам развитието на ситуацията?
lexiena
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Юни 2014, 12:34

Re: Подаване на жалба срещу учител - има ли давност?

Мнениеот borovinka » 30 Юни 2014, 10:34

lexiena написа:Здравейте,

Колебая се дали да подам жалба срещу учителката на сина ми, която скъса изготвената от нея характеристика на детето след изразено от мен устно несъгласие с нея. - Ами значи учителката се е съгласила с мнението ви и ще съставят нова характеристика. Това се случи на 30 май и в същия ден проведох разговор с директорката, в присъствието на учителката. До момента не са се свързали с мен и не са ми предоставили нова или същата характеристика - А вие ходихте ли да поискате нова? Може да е готова. , с което нарушават Правилника за прилагане на ЗНП и Правилника на училището. Не искам да влизам в конфликт - А с жалбата какво мислите, че ще постигнете? Ще постелите идеално на детето си за бъдещите години ли? Съмнявам се. , но искам да се застраховам против евентуални злонамерени действия през следващите две учебни години - С подаването на жалба в инспектората, горните ви опасения има голям шанс да се превърнат в реалност. Има ли давност за подаване на жалба за неизпълнение на служебните задълржения и за агресивно поведение (скъсването на характеристиката) или мога да изчакам развитието на ситуацията?


Защо не поговорите човешки с преподавателката, да обясните каква е ситуацията и защо ви е важна тази характеристика - може пък да излезе човек и да се разберете без жалби и спорове.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Подаване на жалба срещу учител - има ли давност?

Мнениеот lexiena » 30 Юни 2014, 22:32

Мнението Ви излиза извън обхвата на зададения въпрос и няма да го взема под внимание. Не съм искала съвет за това как да постъпя. Въпросът ми беше много конкретен - има ли давност. Ще съм благодарна, ако някой компетентен ми отговори.
lexiena
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Юни 2014, 12:34

Re: Подаване на жалба срещу учител - има ли давност?

Мнениеот sunrise » 30 Юни 2014, 23:17

Честно да Ви кажа, няма много по-компететни от колегата, която Ви е отговорила.Искате безплатен съвет, обиждате професионализма на хората, които се опитват да Ви отговорят на несъстоятелното от юридическа гледна точка питане.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Подаване на жалба срещу учител - има ли давност?

Мнениеот doc03 » 01 Юли 2014, 00:06

lexiena написа:Мнението Ви излиза извън обхвата на зададения въпрос и няма да го взема под внимание. Не съм искала съвет за това как да постъпя. Въпросът ми беше много конкретен - има ли давност. Ще съм благодарна, ако някой компетентен ми отговори.

Зависи за какво ще се жалите.
Ако ще е за това, че е унищожила документ, който самата тя е създала, и който Вие не харесвате - изобщо не можете да подадете жалба...
Ако ще си го връщате или ще й натривате носа, за това, че не е обрисувала дЕтито Ви с образа на пресвето правнуче на архангел Михаил - нямате притеснения, за низостите давност няма.

П.П. ... какви неверни данни са били въведени за сина Ви, в ето този (типов) документ, например?
:arrow:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=& ... 2k&cad=rja
:?:
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron