начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ОБЖАЛВАНЕ НА ТЕЛК

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ОБЖАЛВАНЕ НА ТЕЛК

Мнениеот sveti65 » 28 Мар 2013, 22:00

искам да обжалвам не само намалението на процентите от 80 на 50.
Не знам как това експертно решение да бъде обявено въобще без правна стойност, защото:
1. тримата члeнове на комисия, които са го подписали въобще не им видях очите
2, "прегледа" извърши само едно лице, което после разбрахме, че е председателя на комисията.
3, прегледа е в кавички, защото такъв въобще нямаше.
4, преглеждащата дори не попита дъщеря ми какви оплаквания има, прочете епикризата от болницата, погледна кардиограмата и кръвните изследвания, които бяха назначени от ТЕЛК, попита я дали учи или
работи и след кратко мълчание отсече, че не и се полага пенсия.
Опитахме да и обясним, че положението на момичето въобще не се е подобрило, напротив възможностите за консерватино лечение / което продължава вече пета година/ вече са изчерпан и и предстои много тежка операция.
Отговорът и беше, че това не го пише в епикризата.
Предложих да предоставя ренгенови снимки на диск или на хартия. Тя категорично отказа да ги погледне.
Между другото от назначените от ТЕЛК изследвания: кардиограма и кръв , не може да се добие представаа за зааболяването и състоянието на пациента - касае се за стеснения по хранопровода и дивертикул на хранопровода заради които болната се храни само с течна и пасирана храна. В екпертното решение е записано, че има трудности при преглъщане. Описан е преглед на корема, черния дроб , кръвно налягане и т.н. каквито не бяха извършени.
Искам да попитам, има ли смисъл всичко това да го описвам, в жалбата пред НЕЛК. Не съм за стоте лева пенсия, които губим. Повече би ме удволетворило административно нааказание за формално свършената работа от така наречената комисия
sveti65
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Мар 2013, 21:58

Re: ОБЖАЛВАНЕ НА ТЕЛК

Мнениеот dafni_ » 17 Юли 2013, 22:10

Здравейте Свети,
Много късно се включвам в този форум,незная може би сте си решили проблема,но за всеки случай аз ви отговарям защото не мога да го подмина с безразличие.Майка съм и аз като вас съм се борила с подобен проблем , само,който не го е преживял нищо,нищичко незнае.За съжаление през 1999 г.в резултат на лекарска грешка,а повода беше диагнозата струма на доза по невнимание засегнаха и хранопровода вследствие на това отстраниха хранопровода и щитовидната жлеза и оттам ходене по мъките,чрез тази болест видях тука ада на земята...просто не ми се връща лентата назад.Но стига толкоз сега конкретно: Миналата година на 13.09.2012 г.имахме същия проблем с ТЕЛК,свалиха ни 33 %.,което никак не съответстваше на здравословното й състояние,не стига ,че си патим от чужди грешки ,а и тези несправедливости,които ни следват и до сега.Понастоящем се натъквам на следващ проблем предстои ми пенсиониране и за периода който три години по експ.решение ми признават само 1година и 9 месеца от 01.01.2001 г.го зачитат,а предишния период не.Тогава през този период съм я гледала на легло с чужда помощ.Слава на Бога в чужбина и направиха хранопровод,но усложненията,които получи тогава още я следват.
Свети ивинявай за дългата ми история,но ми събудихте болезнен спомен.Не се отказвайте направете жалба до НЕЛК ,повярвайте ми имаше смисъл,макар и дълго да е чакането ,струва когато си се борил и си успял.Дерзайте!.Бог да е с Вас!.
dafni_
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 16 Юли 2013, 19:35

Re: ОБЖАЛВАНЕ НА ТЕЛК

Мнениеот sveti65 » 19 Ное 2013, 22:56

Дафни не ми пука вече за ТЕЛК. Явихме се на НЕЛК през септември. Все още няма решение от нааправо злобното отношение на трите лелки, които една през друга нападаха момичето им все едно е симулантка, която драпа за пенсия ми е ясно, че няма решението да е в наша полза . Вече съжалявам за унижението на което я подложих.
В поста ти прочетох, че сте оперирани в чужбина.Аз вече съм на фаза търсене подходяща клиника. Ако прочетеш това - виждам, че ти рядко влизаш тук моля те като човек изминал този мъчителен път да споделиш с мен къде и как се случи вашето лечение svet65@gmal.com
sveti65
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Мар 2013, 21:58

Re: ОБЖАЛВАНЕ НА ТЕЛК

Мнениеот arthemis » 11 Дек 2013, 13:55

Здравейте, борещи се с бг-съдебна система и най-вече с медицинската "мафия" (съжалявам, че ще я нарека така). Но липсата на професионализъм, меркантилното и бездушно отношение води след себе си редица последици, а в моя и вашия случай - за децата ни!
Аз също обжалвах решение на ТЕЛК, което не само, че беше постановено от незаконен състав (липсваше задължителния педиатър.), в решението беше вписана друга (а не реалната диагноза), наред с това Комисията си "затвори" очите за очевидните проблеми, доказани от 7-8 различни специалисти в 3 държави!!! НЕЛК от своя страна, вместо да отмени незаконосъобразния акт, който да върне на ТЕЛК с указания за прилагане на "Наредба за медицинската експертиза", вместо това НЕЛК се опита да "замаже" работата на ТЕЛК, като се съгласи със всички параграфи от решението, но подмени диагнозата с действителната - което изобщо не е в правомощията на НЕЛК, дори и на ТЕЛК. ТЕЛК и НЕЛК само и единствено определят вида и степента на увреждането - при доказана диагноза. Само в случай на съмнение на диагнозата - могат да свикат ДЕЛК или специализиран мед. състав за определяне на диагнозата... Както и да е. В момента сме на етап Адм. съд. Тук вече трябва да доказвам АЗ, със собствени средства чрез СМЕ диагнозата и тежестта на заболяването! Въпреки, че закона предвижда служебно назначаване на СМЕ! Не се притеснявам от това да го направя. Но се опасявам до колко СМЕ ще бъде независима?!
И най-вече търся адвокат с опит в областта на Адм. право и адм. процес? Надявам се темата да се чете и от юристи, и моля да ми пишете за съдействие.
arthemis
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Дек 2013, 13:31

Re: ОБЖАЛВАНЕ НА ТЕЛК

Мнениеот dmitaka » 23 Мар 2015, 00:14

БОЖЕ ПАЗИ БЪЛГАРИЯ! Гарвану, око на гарвана не вади! Обжалвах Решение на Обща ТЕЛК Пловдив за отменен БЛ пред Очна Комисия на НЕЛК! Явавам се на преглед! - след 5 месеца след болничния! Пълна досада на ОчНЕЛКа! Изобщо не бяхя видяли за какво става дума! Изненадани започнаха да ме нападат! Ми аз не търся проценти, коита в този момент се въртяха из различните кабинети на НЕЛКа. И шах за тях! Въоръжен с последни най-съвременни изследвания , които доказват, че и в този момент заболяването ми е неизлекувано ги постава в патова ситуация! След подобаващо чакане пред кабинета ме викат и започва убеждаване да се откажа от Жалбата си - и виждам, че вече е приготвено решение,което трябва да подпиша! И Доводите им,които с две приказки оборих! Поисках да излязат с Решение и нов проблем за тях - кой ще пише мотивите! Ще трябва някой да попрочете туй-онуй, защото следва СЪД - надявям се да са го разбрали! Е това е моя случай и Работата на тези БГ институции.
dmitaka
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 21 Фев 2008, 11:38


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron