начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Администратор

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Администратор

Мнениеот лични данни » 12 Ное 2003, 12:29

Колеги, имам два въпроса относно регистрацията на администраторите на лични данни в Комисията по защита на личните данни (звънях в комисията , но никой не вдига телефона).
1.Къде мога да намеря образец за заявление за регистрация?
2.Според ЗЗЛД излиза, че всеки работодател трябва да се регистрира, защото събира най-малкото лични данни за служителите си. Но наистина ли, ако се събират само данните: име, ЕГН, телефон, номер на лична карта и адрес са налице основания за регистрация?
лични данни
 

лични данни

Мнениеот Администратор » 12 Ное 2003, 12:30

Колеги, имам два въпроса относно регистрацията на администраторите на лични данни в Комисията по защита на личните данни (звънях в комисията , но никой не вдига телефона).
1.Къде мога да намеря образец за заявление за регистрация?
2.Според ЗЗЛД излиза, че всеки работодател трябва да се регистрира, защото събира най-малкото лични данни за служителите си. Но наистина ли, ако се събират само данните: име, ЕГН, телефон, номер на лична карта и адрес са налице основания за регистрация?
Администратор
 

Re: Администратор

Мнениеот rosi » 12 Ное 2003, 12:54

Kolega, obrazec na zajavlenieto moze da vzemete ot samata Komisiata za zastita na li4nite danni,koiato se namira v sgradata na MS , ot Apis proceduri i veroiatno ot Darzavnia vestnik, v koito e piblikuvan Zakona.
Absurdno e, no naistina vseki rabotodatel, a i vseki advokat trjbva da se registrira - tova mi otgovoriha ot Komisiata.
rosi
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 01 Юни 2002, 14:57

Re: Администратор

Мнениеот :-) » 12 Ное 2003, 13:11

Това наистина е така, но си заслужава да се обсъди какъв е смисъла от подобно законодателно безумие - ЗЗащ ЛДанни? Какво имам предвид ли?
Ами не се ли обременяват по този начин(съвсем излишно и допълнително) с поредните административни глупости лица като търговци, адвокати и т.н. да се занимават с това, при положение, че нещата са вървели нелошо и досега(без този тъп закон)?
Кому е нужно създаването на поредната административна "театрална трупа"-Комисията за защита на лични данни-поредните"сладкодумни гости на държавната трапеза", които ще използват правомощията си кой-знае за какво, а вероятно и за постигане на разни нечистоплътни цели с тия "лични данни".
Не виждам какво му е толкова личното на ЕГН-то ми, № на личната ми карта и други такива подобни и хич не ми дреме някой знае ли ги или не! Не мога да разбера какво толкова са се загрижили за "личните ми данни" някакви си олигофрени от някаква си Комисия!!!
:-(
:-)
 


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron