начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Преодоляване на чл. 43, ал. 6 /ЗАНН

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Преодоляване на чл. 43, ал. 6 /ЗАНН

Мнениеот berto » 14 Сеп 2021, 19:52

Здравейте, колеги!

Имам казус, който касае чл. 43, ал. 6 /ЗАНН и ще се радвам ако някой сподели как се преодолява това "спиране", което е посочено там. Какво се прави, когато лицето се издири, намери се (установи се, че е на адреса), но не отваря вратата, за да си получи АУАН-а? Може ли да се издаде наказателно постановление и има ли шанс то да падне в съда, макар че в един наръчник по административен процес, написан за съдилищата, да се твърди, че АУАН-ът не подлежи на съдебен контрол, т.е. и действията, свързани с него да не подлежат на съдебен контрол. Ще се радвам на всякакви логични мнения и съдебна практика, защото аз лично практика не открих, или поне не беше обилна.

Предварително ви благодаря!
berto
Потребител
 
Мнения: 311
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Преодоляване на чл. 43, ал. 6 /ЗАНН

Мнениеот guest1 » 14 Сеп 2021, 20:48

Здравейте!
Само - ако обясните, какъв проблем имате с връчването на АУАН?
Съдебен контрол има при НП - за акта ... какво да се контролира?
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Преодоляване на чл. 43, ал. 6 /ЗАНН

Мнениеот berto » 14 Сеп 2021, 21:04

guest1 според мен е проблем, че ЗАНН казва, че производството се спира ако не се намери нарушителят дори при обстойно издирване. Това не би ли означавало, че няма да има НП? Знам, че съдебен контрол по действията относно АУАН-а няма, но не е ли това основание (неспазването на чл. 43, ал. 6 /ЗАНН) при едно хипотетично НП, основание за отмяната му? Ако един човек си лежи на дивана в хола и не отваря вратата, но телевизорът се чува, че дори и как говори по телефона, но понеже не отваря, не подписва и актът не се връчва, тогава какво се прави?
berto
Потребител
 
Мнения: 311
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Преодоляване на чл. 43, ал. 6 /ЗАНН

Мнениеот guest1 » 15 Сеп 2021, 00:03

berto написа:guest1 според мен е проблем, че ЗАНН казва, че производството се спира ако не се намери нарушителят дори при обстойно издирване.

Вероятно имате предвид
Чл. 43. (6) Когато нарушителят след щателно издирване не може да бъде намерен, това се отбелязва в акта и производството се спира.

Преди това има
Чл. 40. (1) Актът за установяване на административното нарушение се съставя в присъствието на нарушителя и свидетелите, които са присъствували при извършване или установяване на нарушението.
(2) Когато нарушителят е известен, но не може да се намери или след покана не се яви за съставяне на акта, актът се съставя и в негово отсъствие.
(3) При липса на свидетели, присъствували при извършването или установяването на нарушението, или при невъзможност да се състави акт в тяхно присъствие, той се съставя в присъствието на двама други свидетели, като това изрично се отбелязва в него.
(4) Когато нарушението е установено въз основа на официални документи, актът може да се състави и в отсъствие на свидетели.

Другото означава - „производство срещу неизвестен извършител“, но то е по други правила.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Преодоляване на чл. 43, ал. 6 /ЗАНН

Мнениеот doondie » 15 Сеп 2021, 23:02

Нотариална покана плюс свидетелски показания от съседи, че лицето реално живее на адреса, а може би и данни от ГРАО и Гранична полиция би трябвало да преодолеят ал. 6 според мен.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Преодоляване на чл. 43, ал. 6 /ЗАНН

Мнениеот guest1 » 16 Сеп 2021, 01:05

doondie написа:Нотариална покана плюс свидетелски показания от съседи, че лицето реално живее на адреса, а може би и данни от ГРАО и Гранична полиция би трябвало да преодолеят ал. 6 според мен.

Точно данните от Гранична полиция са най-недостоверни - към момента!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron