начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Застраховка купувач при ипотечен кредит

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Застраховка купувач при ипотечен кредит

Мнениеот suk13 » 17 Яну 2020, 22:07

Здравейте. Имам проблем и ще бъда благодарен ако намеря отговор на въпроса ми.
Предстои закупуване на апартамент чрез ипотека със съдействие на агенция, но съдействието се оказва пресилено казано!
Стигнахме до сключване на предварителен договор за покупка продажба, до тук добре. Аз има предварително одобрение писмено от банката за определена сума. Аз ще направя банков превод на продавача 10% капаро което е значителна сума за мен.
Проблема настъпва от този предварителен договор в който единствената клауза която ме защитава и връщане на капарото единствено при условие, че продавача не предостави на банката или нотариус определени документи които те изискват за цялата процедура, тежести и обичайните неща,това е ясно...
Големия ВЪПРОС е ако банката откаже кредитирането на този имот по нейни си възможни причини от страна на продавача.....!?
Ясно е, че в този случай моето капаро изгаря от независими от мен причини.....
Ще бъда благодарен ако някой ме посъветва каква клауза допълнително да включа в предварителния договор да изключим този сценарий.
Агенцията си гледа интереса, да си прибере таксата и до там, напълно съм разочарован!
Благодаря, и се извинявам, но пиша от телефон!
Лека вечер!
suk13
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Яну 2020, 21:43

Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron