начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Пояснение.

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Пояснение.

Мнениеот ani0960 » 26 Май 2018, 14:07

Здравейте,
предварително се извинявам за въпроса който ще задам, защото на пръв поглед е тъп и елементарен !

Въпросът е следния:
Бихте ли ми разяснили, цитирам: " ОСЪЖДА....да се заплати солидарно на .......сумата от ...... в качеството си на кредитополучатели".

По въпросния кредит - трима кредитополучатели. \1 титуляр и 2-ма съкредитополучатели\
Думичката "солидарно" как се тълкува.

Благодаря, Ви!
ani0960
Потребител
 
Мнения: 120
Регистриран на: 07 Май 2012, 10:53

Re: Пояснение.

Мнениеот ivan_lawyer » 27 Май 2018, 11:44

Неделя не се работи, но все пак да разясня.

Съзадължеността има няколко вида - например паритетна - взимаме тримата мускетари дълг от 1000 лева и трябва да се върне дълга. Вътрешните ни отношения са без значение и без знание и изобщо никой не го интересува.
Идва собственикът на дълга - тоест идва и чука на вратата - от който ги вземе първо и се задоволява. Вече - вие тримата се уреждате по-между си - това е вторичен иск и не ни интересува по темата.

Задължеността на няколко лица може да бъде и йерархична, досега говорих за плоска, паритетна, но йерархичната е на степени - първо се иска от най-главният длъжник - по стълбицата се слиза надолу.

Поръчителят е обезпечение - в жива форма един вид - предлагаш обезпечение в живо тегло, дето се вика - малко е като продаване на роби. Залагаш си роднината - приятеля - но го залагаш, а той не получава - не получава пари.

Съ-задължените обаче получават парите и затова са солидарни.

Паритетна Ви е конфигурацията - тоест всеки по 33.33 Процента дължи по всяко време.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Пояснение.

Мнениеот boxko » 28 Май 2018, 13:36

ivan_lawyer написа:
Паритетна Ви е конфигурацията - тоест всеки по 33.33 Процента дължи по всяко време.


Според мен всеки дължи 100 процента от сумата по всяко време, а?
"lawyer" дали няма да преразгледаш позицията си :?:
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54

Re: Пояснение.

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Юни 2018, 22:07

Говорим за живо дело, а не за теории.
Пляскаш ги на ангро едни вид, аз така шлякнах един в Монтана адвокат с 1/17, па тя била 2/18, па не знам какво си.

Ма на мен ми ги присъждат 1/17.
Къде е рискът, според вас като външни наблюдатели.

Това е красотата на абордажа.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron