начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Пояснение.

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Пояснение.

Мнениеот ani0960 » 26 Май 2018, 14:07

Здравейте,
предварително се извинявам за въпроса който ще задам, защото на пръв поглед е тъп и елементарен !

Въпросът е следния:
Бихте ли ми разяснили, цитирам: " ОСЪЖДА....да се заплати солидарно на .......сумата от ...... в качеството си на кредитополучатели".

По въпросния кредит - трима кредитополучатели. \1 титуляр и 2-ма съкредитополучатели\
Думичката "солидарно" как се тълкува.

Благодаря, Ви!
ani0960
Потребител
 
Мнения: 120
Регистриран на: 07 Май 2012, 10:53

Re: Пояснение.

Мнениеот ivan_lawyer » 27 Май 2018, 11:44

Неделя не се работи, но все пак да разясня.

Съзадължеността има няколко вида - например паритетна - взимаме тримата мускетари дълг от 1000 лева и трябва да се върне дълга. Вътрешните ни отношения са без значение и без знание и изобщо никой не го интересува.
Идва собственикът на дълга - тоест идва и чука на вратата - от който ги вземе първо и се задоволява. Вече - вие тримата се уреждате по-между си - това е вторичен иск и не ни интересува по темата.

Задължеността на няколко лица може да бъде и йерархична, досега говорих за плоска, паритетна, но йерархичната е на степени - първо се иска от най-главният длъжник - по стълбицата се слиза надолу.

Поръчителят е обезпечение - в жива форма един вид - предлагаш обезпечение в живо тегло, дето се вика - малко е като продаване на роби. Залагаш си роднината - приятеля - но го залагаш, а той не получава - не получава пари.

Съ-задължените обаче получават парите и затова са солидарни.

Паритетна Ви е конфигурацията - тоест всеки по 33.33 Процента дължи по всяко време.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Пояснение.

Мнениеот boxko » 28 Май 2018, 13:36

ivan_lawyer написа:
Паритетна Ви е конфигурацията - тоест всеки по 33.33 Процента дължи по всяко време.


Според мен всеки дължи 100 процента от сумата по всяко време, а?
"lawyer" дали няма да преразгледаш позицията си :?:
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54

Re: Пояснение.

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Юни 2018, 22:07

Говорим за живо дело, а не за теории.
Пляскаш ги на ангро едни вид, аз така шлякнах един в Монтана адвокат с 1/17, па тя била 2/18, па не знам какво си.

Ма на мен ми ги присъждат 1/17.
Къде е рискът, според вас като външни наблюдатели.

Това е красотата на абордажа.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron