начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

ипотечен кредит и кредитополучател

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ипотечен кредит и кредитополучател

Мнениеот dsldsl » 06 Ное 2017, 15:55

Здравейте!
Направих услуга на много близки като станах кредитополучател на ипотечен кредит.С уговорката да е за две години и да го прехвърля на единият член от семейството ,на когото трябваше период ,за да да бъде чист от към теглене на кредити.И съответният имот да се отдаде под наем ,с който да се покрива месечната вноска по кредита.
Но имота не беше отдаден под наем, двете години вече стават три и моите близки изпитват затруднения в изплащането.
Сумата по кредита не съм я получила аз ,нито пък изплащам .
Но искам да се освободя ,защото пречи на моят собствен живот и плановете ми в бъдеще.
Но моите близки не предлагат никакво решение на въпроса.
Никога не съм теглила заеми за себе си и не съм била длъжник на никого .
Сега това нередовно плащане на вноските ,сигурно е оставило черно петно и ще ми повлияе в бъдеще.
Има ли начин да изляза от ситуацията и как?

Благдаря предварително!
dsldsl
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Ное 2017, 15:42

Re: ипотечен кредит и кредитополучател

Мнениеот neutralen » 06 Ное 2017, 20:26

Има начин - като почнете да погасявате вноските по кредита. Все пак по документи вие сте получател на кредита и ако не го погасите, имота ви ще бъде изнесен на публична продан и продаден :shock:
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: ипотечен кредит и кредитополучател

Мнениеот teogeo » 06 Ное 2017, 23:02

neutralen написа:Има начин - като почнете да погасявате вноските по кредита. Все пак по документи вие сте получател на кредита и ако не го погасите, имота ви ще бъде изнесен на публична продан и продаден :shock:


Мисля, че описаната ситуация е друго яче. Не че питащият е ипотекирал свой собствен имот, а че на негово име е изтеглен кредит, с който е закупен недвижим имот.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: ипотечен кредит и кредитополучател

Мнениеот neutralen » 07 Ное 2017, 00:14

И аз така го схващам - с кредита е купен недвижим имот, който е прехвърлен на "много близките" хора, които трябвало да го отдадат под наем, но не го отдали и т.н. Но в края на краищата кредополучател е питащия :shock:
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: ипотечен кредит и кредитополучател

Мнениеот ivan_lawyer » 07 Ное 2017, 01:03

Тя си има регрес независимо какъв кредитополучател е.
Общо-взето неприятна история, но доста често срещана.

Предполагам, че е купила имот, с ипотечен кредит, а имотът се ползва от де-факто хората, така както е описано.

Много интересни неща излизат при такива сделки - разминаване в Договора за кредит и ипотека, в първоначалните захранвания на сметка и т.н.
Трябва да се обърне и да започнат да плащат самите получатели, ако не - продажба.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron