начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Договор между физ.лица

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Договор между физ.лица

Мнениеот tredel » 28 Мар 2016, 14:10

Здравейте,наскоро ми се очертава да сключвам договор за ипотека между мен и човека който ми дължи пари.Понеже за пръв път ми се налага да правя такава сделка - имам няколко въпроса.Какви документи трябва да има длъжника?Ако ипотеката е за 10 000 лв,трябва ли фиктивно да му ги броя отново при сключване на сделката(понеже са дадени още преди години).Договора ще е за една година.От там насетне ако не върне парите какво става?Той губи ли всички права върху имота или ще трябва да се съдим и да се даваме на ЧСИ?Горе-долу колко ще вземе 1 нотариус за изповядване на такава сделка(сума 10 000)
Благодаря ви предварително за отговорите!!!
tredel
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Мар 2016, 14:00

Re: Договор между физ.лица

Мнениеот possitiv3 » 28 Мар 2016, 14:37

Поредният кандидат да си изгуби парите ..........

Явно тука ще ти дадат най-добрият съвет как да не издухаш с парите.............

Отивай при адвокат !!!!
Не обиждай човека, който се опитва да ти помогне ! Уважавай чуждия труд !
possitiv3
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 15 Мар 2009, 16:03
Местоположение: Където работата ме закара

Re: Договор между физ.лица

Мнениеот tredel » 28 Мар 2016, 14:44

possitiv3 написа:Поредният кандидат да си изгуби парите ..........

Явно тука ще ти дадат най-добрият съвет как да не издухаш с парите.............

Отивай при адвокат !!!!

Защо да съм такъв кандидат ? Проучвам все още.
Не знам дали тук ще ми дадат най-добрия съвет...просто искам да чуя различни мнения!
Адвоката ли е най-добрия вариант на този етап?
tredel
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Мар 2016, 14:00

Re: Договор между физ.лица

Мнениеот kdkrastev1234 » 28 Мар 2016, 14:50

Позитив не е най-грамотния съветник, ама в случая е прав. Заем, ипотека, нотариална сделка... Адвокатът става задължителен. Така или иначе някой трябва да изготви документите. Наместо да плащаш за това на нотариуса, по-добре да ползваш адвокат.
А без да са ясни всички параметри по сделката не може да ти се даде правилен съвет.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Договор между физ.лица

Мнениеот tredel » 28 Мар 2016, 15:00

kdkrastev1234 написа:Позитив не е най-грамотния съветник, ама в случая е прав. Заем, ипотека, нотариална сделка... Адвокатът става задължителен. Така или иначе някой трябва да изготви документите. Наместо да плащаш за това на нотариуса, по-добре да ползваш адвокат.
А без да са ясни всички параметри по сделката не може да ти се даде правилен съвет.

Ето че е добре да потърся повече мнения,понеже моя нотариус изобщо не спомена думата адвокат и така коментираше нещата - все едно се сключват всеки ден такива "елементарни" сделки.
tredel
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Мар 2016, 14:00

Re: Договор между физ.лица

Мнениеот kdkrastev1234 » 28 Мар 2016, 15:06

Сделката не е сложна. При проблем обаче отивате в съда, евентуално и при съдебен изпълнител. Нотариусът не може да ви защити там. Затова е по-добре да ползвате адвокат.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Договор между физ.лица

Мнениеот ivan_lawyer » 28 Мар 2016, 15:42

Ипотеката е слабо въоръжение, защото я се намери купувач, я не. Дайте под някаква форма парите на отговорно пазен един вид при длъжника - сега не мога разчертая хубаво схемата, но това е един вид сигурния път. После следва ако не се намерят при него парите - обсебване и то в големи размери. Веднага ще ги върне.
При заема има нулев стимул за връщане на сумата. Съди ме - и какво от това. Това ще бъде финалния резултат.

Това е само нахвърляно напосоки, разбира се. Ипотеката е много слабо обезпечение, според моя опит. Направо е подигравка с кредитора.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Договор между физ.лица

Мнениеот tredel » 28 Мар 2016, 16:25

ivan_lawyer написа:Ипотеката е слабо въоръжение, защото я се намери купувач, я не. Дайте под някаква форма парите на отговорно пазен един вид при длъжника - сега не мога разчертая хубаво схемата, но това е един вид сигурния път. После следва ако не се намерят при него парите - обсебване и то в големи размери. Веднага ще ги върне.
При заема има нулев стимул за връщане на сумата. Съди ме - и какво от това. Това ще бъде финалния резултат.

Това е само нахвърляно напосоки, разбира се. Ипотеката е много слабо обезпечение, според моя опит. Направо е подигравка с кредитора.

Купувача не е проблем,може да остане за мое ползване.Въпроса е дали си губи всичките права над имота и дали съответно аз ги печеля ако не спази уговорения срок.
tredel
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Мар 2016, 14:00

Re: Договор между физ.лица

Мнениеот ivanov_p » 28 Мар 2016, 17:48

Дал си 10 хиляди, "печелиш" 10 хиляди. Правите ипотека за 10 хил, ако ги върне-върне, ако не вадиш изп. лист, образуваш изп. дело и съдебния изпълнител продава имота за 16 хиляди. На теб дава 10 хил. и разноските по делата, удържа своите пари и остатъкът дава на длъжника. Не може да вземеш имота за тези 10 хил., дори длъжникът да не плати.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4320
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron