начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Договор между физ.лица

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Договор между физ.лица

Мнениеот tredel » 28 Мар 2016, 14:10

Здравейте,наскоро ми се очертава да сключвам договор за ипотека между мен и човека който ми дължи пари.Понеже за пръв път ми се налага да правя такава сделка - имам няколко въпроса.Какви документи трябва да има длъжника?Ако ипотеката е за 10 000 лв,трябва ли фиктивно да му ги броя отново при сключване на сделката(понеже са дадени още преди години).Договора ще е за една година.От там насетне ако не върне парите какво става?Той губи ли всички права върху имота или ще трябва да се съдим и да се даваме на ЧСИ?Горе-долу колко ще вземе 1 нотариус за изповядване на такава сделка(сума 10 000)
Благодаря ви предварително за отговорите!!!
tredel
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Мар 2016, 14:00

Re: Договор между физ.лица

Мнениеот possitiv3 » 28 Мар 2016, 14:37

Поредният кандидат да си изгуби парите ..........

Явно тука ще ти дадат най-добрият съвет как да не издухаш с парите.............

Отивай при адвокат !!!!
Не обиждай човека, който се опитва да ти помогне ! Уважавай чуждия труд !
possitiv3
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 15 Мар 2009, 16:03
Местоположение: Където работата ме закара

Re: Договор между физ.лица

Мнениеот tredel » 28 Мар 2016, 14:44

possitiv3 написа:Поредният кандидат да си изгуби парите ..........

Явно тука ще ти дадат най-добрият съвет как да не издухаш с парите.............

Отивай при адвокат !!!!

Защо да съм такъв кандидат ? Проучвам все още.
Не знам дали тук ще ми дадат най-добрия съвет...просто искам да чуя различни мнения!
Адвоката ли е най-добрия вариант на този етап?
tredel
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Мар 2016, 14:00

Re: Договор между физ.лица

Мнениеот kdkrastev1234 » 28 Мар 2016, 14:50

Позитив не е най-грамотния съветник, ама в случая е прав. Заем, ипотека, нотариална сделка... Адвокатът става задължителен. Така или иначе някой трябва да изготви документите. Наместо да плащаш за това на нотариуса, по-добре да ползваш адвокат.
А без да са ясни всички параметри по сделката не може да ти се даде правилен съвет.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Договор между физ.лица

Мнениеот tredel » 28 Мар 2016, 15:00

kdkrastev1234 написа:Позитив не е най-грамотния съветник, ама в случая е прав. Заем, ипотека, нотариална сделка... Адвокатът става задължителен. Така или иначе някой трябва да изготви документите. Наместо да плащаш за това на нотариуса, по-добре да ползваш адвокат.
А без да са ясни всички параметри по сделката не може да ти се даде правилен съвет.

Ето че е добре да потърся повече мнения,понеже моя нотариус изобщо не спомена думата адвокат и така коментираше нещата - все едно се сключват всеки ден такива "елементарни" сделки.
tredel
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Мар 2016, 14:00

Re: Договор между физ.лица

Мнениеот kdkrastev1234 » 28 Мар 2016, 15:06

Сделката не е сложна. При проблем обаче отивате в съда, евентуално и при съдебен изпълнител. Нотариусът не може да ви защити там. Затова е по-добре да ползвате адвокат.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Договор между физ.лица

Мнениеот ivan_lawyer » 28 Мар 2016, 15:42

Ипотеката е слабо въоръжение, защото я се намери купувач, я не. Дайте под някаква форма парите на отговорно пазен един вид при длъжника - сега не мога разчертая хубаво схемата, но това е един вид сигурния път. После следва ако не се намерят при него парите - обсебване и то в големи размери. Веднага ще ги върне.
При заема има нулев стимул за връщане на сумата. Съди ме - и какво от това. Това ще бъде финалния резултат.

Това е само нахвърляно напосоки, разбира се. Ипотеката е много слабо обезпечение, според моя опит. Направо е подигравка с кредитора.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5235
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Договор между физ.лица

Мнениеот tredel » 28 Мар 2016, 16:25

ivan_lawyer написа:Ипотеката е слабо въоръжение, защото я се намери купувач, я не. Дайте под някаква форма парите на отговорно пазен един вид при длъжника - сега не мога разчертая хубаво схемата, но това е един вид сигурния път. После следва ако не се намерят при него парите - обсебване и то в големи размери. Веднага ще ги върне.
При заема има нулев стимул за връщане на сумата. Съди ме - и какво от това. Това ще бъде финалния резултат.

Това е само нахвърляно напосоки, разбира се. Ипотеката е много слабо обезпечение, според моя опит. Направо е подигравка с кредитора.

Купувача не е проблем,може да остане за мое ползване.Въпроса е дали си губи всичките права над имота и дали съответно аз ги печеля ако не спази уговорения срок.
tredel
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Мар 2016, 14:00

Re: Договор между физ.лица

Мнениеот ivanov_p » 28 Мар 2016, 17:48

Дал си 10 хиляди, "печелиш" 10 хиляди. Правите ипотека за 10 хил, ако ги върне-върне, ако не вадиш изп. лист, образуваш изп. дело и съдебния изпълнител продава имота за 16 хиляди. На теб дава 10 хил. и разноските по делата, удържа своите пари и остатъкът дава на длъжника. Не може да вземеш имота за тези 10 хил., дори длъжникът да не плати.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron