начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Два ипотекирани имота.

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Два ипотекирани имота.

Мнениеот ani0960 » 23 Сеп 2015, 10:29

Здравейте,
бих искала да се обърна към Вас, като компетентни лица в различни ситуации!

Моята ситуация е следната:
изтеглен ипотечен кредит 2007 г. (евро/шв.франк), закупен апартамент. За целта са ипотекирани - апартамента, който е закупен с кредита + още един апартамент(собствен). Ипотекираните имоти са с отделни ДОГОВОРНИ ипотеки и отделни оценки.
В момента има човек, който иска да закупи апартамента, който е закупен с кредита, но от банката ми казват, че трябва да покрия целия кредит.

Аз си мисля - не може ли да се продаде апартамента, сумата ще се внесе, естествено по кредита и да се освободи от ипотека. Другия апартамент си остава ипотекиран. Разбирам, че на банката и трябват парични средства, а не апартаменти ....

Бих искала да споделите моменти от вашата практика, ако имате такива, разбира се !
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ !!!
ani0960
Потребител
 
Мнения: 120
Регистриран на: 07 Май 2012, 10:53

Re: Два ипотекирани имота.

Мнениеот ani0960 » 23 Сеп 2015, 14:23

? ? ?
ani0960
Потребител
 
Мнения: 120
Регистриран на: 07 Май 2012, 10:53

Re: Два ипотекирани имота.

Мнениеот n_ikito » 23 Сеп 2015, 14:59

В общия случай правилата се определят от кредитора. Ако и двете ипотеки обезпечават целия кредит, не се сещам за ход, освен преговори.
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Два ипотекирани имота.

Мнениеот ani0960 » 23 Сеп 2015, 15:19

Да ! Така е ! Двете обезпечават кредита !
Благодаря Ви!
ani0960
Потребител
 
Мнения: 120
Регистриран на: 07 Май 2012, 10:53


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron