начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Два ипотекирани имота.

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Два ипотекирани имота.

Мнениеот ani0960 » 23 Сеп 2015, 10:29

Здравейте,
бих искала да се обърна към Вас, като компетентни лица в различни ситуации!

Моята ситуация е следната:
изтеглен ипотечен кредит 2007 г. (евро/шв.франк), закупен апартамент. За целта са ипотекирани - апартамента, който е закупен с кредита + още един апартамент(собствен). Ипотекираните имоти са с отделни ДОГОВОРНИ ипотеки и отделни оценки.
В момента има човек, който иска да закупи апартамента, който е закупен с кредита, но от банката ми казват, че трябва да покрия целия кредит.

Аз си мисля - не може ли да се продаде апартамента, сумата ще се внесе, естествено по кредита и да се освободи от ипотека. Другия апартамент си остава ипотекиран. Разбирам, че на банката и трябват парични средства, а не апартаменти ....

Бих искала да споделите моменти от вашата практика, ако имате такива, разбира се !
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ !!!
ani0960
Потребител
 
Мнения: 120
Регистриран на: 07 Май 2012, 10:53

Re: Два ипотекирани имота.

Мнениеот ani0960 » 23 Сеп 2015, 14:23

? ? ?
ani0960
Потребител
 
Мнения: 120
Регистриран на: 07 Май 2012, 10:53

Re: Два ипотекирани имота.

Мнениеот n_ikito » 23 Сеп 2015, 14:59

В общия случай правилата се определят от кредитора. Ако и двете ипотеки обезпечават целия кредит, не се сещам за ход, освен преговори.
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Два ипотекирани имота.

Мнениеот ani0960 » 23 Сеп 2015, 15:19

Да ! Така е ! Двете обезпечават кредита !
Благодаря Ви!
ani0960
Потребител
 
Мнения: 120
Регистриран на: 07 Май 2012, 10:53


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron