начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

ипотечен заем

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ипотечен заем

Мнениеот nadq20 » 10 Юли 2012, 16:19

Накратко-баща ми почина,за закупуването на жилището е теглен заем от него.Ние сме 3 деца и тримата + майка ми живеем в апартамента.Искам да попитам има ли законово право да ме задължи да изплащам заема ?И ако не има ли право да ме изгони от апартамента?Благодаря предварително
nadq20
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Апр 2009, 18:59

Re: ипотечен заем

Мнениеот sunrise » 10 Юли 2012, 21:09

Кой, майка Ви или банката? Ако приемете наследството ,т.е и апартаментчето :wink: ,приемате и дълга към банката.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: ипотечен заем

Мнениеот inspectora » 10 Юли 2012, 22:15

Аз се чудя как е възможно да има толкова наивни хора - да си мислят, че е възможно от някъде "да ти падне ей тъй" едно апартаментче ...

Или "наследявате" заем + апартамент, или - нито заем, нито апартамент ... всеки актив в този живот си върви със съответния пасив - това се нарича "баланс" :)
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: ипотечен заем

Мнениеот Гост. » 10 Юли 2012, 22:27

nadq20 написа:Накратко-баща ми почина,за закупуването на жилището е теглен заем от него.Ние сме 3 деца и тримата + майка ми живеем в апартамента.Искам да попитам има ли законово право да ме задължи да изплащам заема ? Не, докато не ви осъди. И ако не има ли право да ме изгони от апартамента? Не! Благодаря предварително

Това е кратката версия, а дългата е доста дълга, защото хипотези доста.
Факт е, че има задължение, което трябва да се погасява, но е факт, че ако един от наследниците го изплати, то има право да съди останалите да му възстановят платените суми до размера на техните ид. части.
Няма такъв филм- един да плаща за всички, при това последните да са богопомазани и да не дължат никому нищо.

Всъщност, не разбирам тая роднинска свада, така щото ако не започнете всички да си погасявате дълга, то рано или късно банката ще направи нужното, в резултат на което всички наследници ще са на улицата, не само вие.

п.п. и ако не е късно- приемайте наследството под опис ( малко тромава процедура, свързана със съд, такси и прочее, но ви ползва), че един ден да не страдате.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ипотечен заем

Мнениеот nadq20 » 11 Юли 2012, 00:08

Това е кратката версия, а дългата е доста дълга, защото хипотези доста.

Дългата е наистина дълга,ама да я дам и нея на кратко :? майка ми си живее с любовника й в неговия апартамен и държи мен отговорна за всичко,в жилището,в което съжителстваме с двамата ми братя.Аз и да искам не мога да се "разчекна" и да "огрея" навсякъде.ОК,наследник съм,искам да знам ТЯ може ли да ме изгони от тук?
п.п. може ли малко разяснение за това-приемайте наследството под опис?
nadq20
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Апр 2009, 18:59

Re: ипотечен заем

Мнениеот Гост. » 11 Юли 2012, 00:12

Не, защото сте съсобственик.

п.п. преди колко време почина баща ви?
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ипотечен заем

Мнениеот nadq20 » 11 Юли 2012, 00:27

poli_g написа:Не, защото сте съсобственик.

п.п. преди колко време почина баща ви?



декември 2011
nadq20
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Апр 2009, 18:59

Re: ипотечен заем

Мнениеот Гост. » 11 Юли 2012, 05:41

Времето е работило против вас.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ипотечен заем

Мнениеот nadq20 » 11 Юли 2012, 15:58

Имам ли право да изискам да ми се плати моята част от апартамента?
nadq20
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Апр 2009, 18:59

Re: ипотечен заем

Мнениеот Гост. » 11 Юли 2012, 18:15

Имате, но надали останалите ще ви наплатят дела, което от своя страна означава, че трябва да водите съдебно дело за делба.

Горното по никакъв начин не ви освобождава от задължението по заема. След няколко месеца, ако от банката спрат да получават месечните вноски по погасителен план, то ще ги принудите да водят дела срещу наследниците. И тогава играта става интересна.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ипотечен заем

Мнениеот nadq20 » 12 Юли 2012, 23:37

Аз моята част ще си я поема и ще си я внасям директно в банката,а какъв ми е шанса да ги осъдя и да ми платят моя дял?Реално трябва всеки от нас да плати по 7 500 лв. за следващите 10 години.Ако реша да ги дам наведнъж в банката,какво следва после?Има ли изобщо смисъл да се наемам да ги съдя?
nadq20
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Апр 2009, 18:59

Re: ипотечен заем

Мнениеот eurolinker » 10 Окт 2012, 14:49

nadq20 написа:Аз моята част ще си я поема и ще си я внасям директно в банката,а какъв ми е шанса да ги осъдя и да ми платят моя дял?Реално трябва всеки от нас да плати по 7 500 лв. за следващите 10 години.Ако реша да ги дам наведнъж в банката,какво следва после?Има ли изобщо смисъл да се наемам да ги съдя?

Ипотеката върху наследения апартамент тежи за цялото задължение, така че, ще трябва да платите/плащате освен вашия дял и дяловете на другите наследници. "Какво следва после?" Банката оставя всички ви на мира, а вие получавате правото да искате от останалите, това което сте платили минус вашия дял (бившият проблем на банката вече е ваш проблем).
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron