начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

проблем с ипотечен кредит

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


проблем с ипотечен кредит

Мнениеот angela12 » 18 Фев 2012, 12:42

Здравейте!
От доста време се опитвам да намеря отговор и начин да изляза от положението което съм в момента!Предварително искам да благодаря за времето, което ще отделите за това, което ще прочетете и се надявам че това има решение, а именно:
В месец март 2008г. родителите на съпруга ми заложиха недвижим имот - къщата, в която живеят а аз кредитоискател/само аз бях на трудов договор/ по ипотечен кредит за полуване на сума от 100 000eur.Сумата беше за закупуване на 2 камиона с цел извъшване на международен превоз на товари - имат транспортна фирма. Но в 2010г. подадох молба за развод и имам такъв понеже съпругът ми -вече бивш през времето което беше у дома ми налагаше психически тормоз и ме изгони със сина ни. Преди да излезе решението на съда кредита претърпя второ преструктуриране поради ненавременно изплащане на вноските. Исках да си прехвърлят кредита на тяхно име-за което трябваше да се направи нова оценка на имота,но бащата на бившия ми не се съгласи.Гаранти при второто преструктуриране станаха бившия ми съпруг и майка му, като се има и в предвид че вече не живеех в дома им. Към момента банката е прехвърлила вземанията към дружество, специализирано всъбирането на задълженията и всъщност аз съм посредник между нея и реалния платец. Банката е наясно, защо е теглен кредита и за какво са парите.Търсих и юридическа консултация. Живея в дома на родителите си и отглеждам сама 3г. си син. Моля Ви за вашето професионално мнение и отговор.
angela12
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2012, 12:08

Re: проблем с ипотечен кредит

Мнениеот ivan_lawyer » 18 Фев 2012, 13:05

Дължите си сумата, но са неясни много неща. Възможно е оспорване на някакво основание. Дългът е и общ на двамата съпрузи.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5236
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: проблем с ипотечен кредит

Мнениеот angela12 » 18 Фев 2012, 17:09

незнам какво да мисля, но не може да няма изход от това положение. Не мога да ви опиша какво ми е - използвана и изхвърлена.
angela12
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2012, 12:08

Re: проблем с ипотечен кредит

Мнениеот ivan_lawyer » 18 Фев 2012, 17:18

При положение, че има гаранти по кредита не виждам никакво притеснение. В случай, че искат изплащане, то трябва да се обърнат към гарантите.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5236
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: проблем с ипотечен кредит

Мнениеот angela12 » 18 Фев 2012, 17:27

Последно в януари, бившия ми свекър дойде да види внука си/бащата не се интересува от сина си изобщо/ и като го попитах за заема, ми заяви, че си плащат навреме месечните вноски,но след една седмица започнаха да ме търсят от банката. Непрекъснато чувам лъжи от тези хора.Нямат за вноски а купиха 2 коли, имат имот на морето.Не намирам смисъл и логика.Заложения имот си е техен, защо да не си го прехвърлят и аз защо съм ими нужна.
angela12
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2012, 12:08

Re: проблем с ипотечен кредит

Мнениеот angela12 » 18 Фев 2012, 17:33

Честно си признавам много съм притеснена, ако ми напряват запор на заплатата,как ще си гледам детето, като това ми е единствения доход.
angela12
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2012, 12:08

Re: проблем с ипотечен кредит :)

Мнениеот Pause » 18 Фев 2012, 18:05

Според мен ,може с обратен иск да си върнете обратно платеното Чл.55 ЗЗД и следващите.Все пак кредитора може успешно да се удоволетвори по ипотечното си право ,вместо да чака изпълнението на части и то немалък период от време от лично задължен длъжник.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron