начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Молба за помощ

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Молба за помощ

Мнениеот smindi » 23 Ное 2010, 23:15

Моля Ви за компетентна помощ
Случеят е малко объркан, но ще се опитам да бъда кратък и ясен.
Бащата на моя позната има фирма "ЕТ". Чрез нея той тегли кредит със залог апартамента на моята приателка. Фирмата фалира, но прди това тя се кара със баща си. Той спира да плаща кредита, а банката не я оведомява за това. (Явно е оведомявали него, което е страшно глупаво, защото той си е мълчал). В краи на сметка я осведомяват, че имота е предаден на ЧСИ. Ние написахме молба за предоговаряне на кредита, но нямахме отговор. В това време ЧСИ наложи възбрана на имота. В съобщението е написано, че дължи 27000лв, но дефакто и искат около 32000лв като не и казват точната сума, а я мотаят вече една седмица (Предполагам, че разликата е заради таксите на ЧСИ).
Сега въпрос ми е дали, ако отидем с нея и внесем директно в банката всички пари на куп те са длъжни да ги вземат?
Колко пари трябва да внесем 27000лв или 32000лв?
И последно това ще прикрати ли всички отношения с ЧСИ и ако не какво трябва да се направи?
П С: Знам, че ще се получи като безплатен съвет, но ви моля за помощ, защото тя си нае адвокат, но ми се струва, че той не взема нещата много присарце.
Освен това се надявам разискването на проблема да е от полза и за други хора.
Благодаря Ви предварително!
smindi
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Ное 2010, 22:38

Re: Молба за помощ

Мнениеот zelen » 25 Ное 2010, 12:25

smindi написа:... тя си нае адвокат, но ми се струва, че той не взема нещата много присарце...


Адвокатът няма документ за собственост върху клиента - винаги може да бъде сменен, ако не си върши добре работата, за която му се плаща!
zelen
Потребител
 
Мнения: 479
Регистриран на: 30 Апр 2006, 14:29
Местоположение: София област


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron