начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Въпрос за ипотекиран апартамент

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос за ипотекиран апартамент

Мнениеот alex766 » 17 Май 2010, 10:57

Здравейте уважаеми юристи.

Желанието мни е да закупя ипотекиран апартамент. Даден в вече на съдия изпълнител, но се разбрахме с него да няма търг, а да погася кредита на длъжника в неговата банка.

Апартамента е за цена 32 000 ЕУР. Обаче ипотеката е за 47 000 ЕУР.

От банката на длъжника казаха че щели да заличат ипотеката след като им преведа сумата от 32 000 ЕУР. Останалите пари щели да си ги търсят от длъжниците по някакъв друг начин :roll: :roll: .

Аз имам около 10 000 ЕУР а за другите ще разчитам на кредит, който принципно съм си договорил.

Въпросът ми е такъв -от банката на Длъжника ми казват че ще заплатя само тези 32 000. В тях бил включен и възнаграждението на Съдия изпълнителя и на адвокатите завеели изп. дело, но нещо не ми се вярва.(таксите по прехвърлянето са за моя сметка)

Искат обаче да преведа моите 10 000 по сметка на Длъжника. Опасявам се , че може да си погасят някаква част и после като преведа останалите 22 000 да заличат ипотеката до 32 000 а не до 42 000?

Бихте ли дали някакви полезни съвети, за да не започнат да изникват нови и нови такси, и да не си загубя тези 10 000 ЕУР

Благодаря,
Здраве желая на всички
alex766
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 17 Май 2010, 10:49

Re: Въпрос за ипотекиран апартамент

Мнениеот n_ikito » 17 Май 2010, 11:09

Мисията невъзможна...... твойта банка няма да ти "отпусне" кредита, докато не представиш доказателства, че имота /ако обезпечаваш със същия имот/ е "чист". Банката кредитор на продавача, няма да заличи ипотеката докато не барне паричките. В тази схема трябва да имаш съгласието на длъжника , иначе няма как да стане....... хипотези и опастности колкото щеш........ :D
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 985
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Въпрос за ипотекиран апартамент

Мнениеот alex766 » 17 Май 2010, 11:14

n_ikito написа:Мисията невъзможна...... твойта банка няма да ти "отпусне" кредита, докато не представиш доказателства, че имота /ако обезпечаваш със същия имот/ е "чист". Банката кредитор на продавача, няма да заличи ипотеката докато не барне паричките. В тази схема трябва да имаш съгласието на длъжника , иначе няма как да стане....... хипотези и опастности колкото щеш........ :D



Благодаря за своевременият отговор. Съгласието на длъжника го имам ;). Но точно това което сте отбелязали ме притеснява. Как ще заличат ипотеката без да съм превел парите? Останалата част на 32 000 как ще си ги търсят и как ще гарантират това че ще купя имота-целяи за 32 000 а няма да се окажа че ще купя ..да кажем 90 % от него и за останалата чааст над 32 000 ще дължа?
alex766
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 17 Май 2010, 10:49

Re: Въпрос за ипотекиран апартамент

Мнениеот fbr65 » 17 Май 2010, 12:38

Малко повече инфо по въпроса няма да Ви навреди: http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=7&t=34804
fbr65
Потребител
 
Мнения: 221
Регистриран на: 14 Мар 2010, 19:44

Re: Въпрос за ипотекиран апартамент

Мнениеот taen » 17 Май 2010, 14:11

alex766 написа:Благодаря за своевременият отговор. Съгласието на длъжника го имам ;). Но точно това което сте отбелязали ме притеснява. Как ще заличат ипотеката без да съм превел парите? Останалата част на 32 000 как ще си ги търсят и как ще гарантират това че ще купя имота-целяи за 32 000 а няма да се окажа че ще купя ..да кажем 90 % от него и за останалата чааст над 32 000 ще дължа?


На първо време уточнете всички детайли с вашата банка, защото ми се струва, че това принципно съгласие включва условия, които не сте разбрали. Нормално е длъжника и неговата банка да са "за" - единия ще си погаси задълженията, а другия ще получи най-после плащане по отпуснатия кредит. Въпроса е кой ще даде парите и при какви условия. Да приемем, че вие сте склонен да поемете този риск, но риск има и за вашата банка, затова първият ви разговор следва да бъде с тях и едва след това да преговаряте с останалите страни.

Иначе, хубаво е да сте наясно, че има рискове и много условности. Напълно е възможно всичко да протече гладко, но реален вариант е и да не се случи точно така. А най-лошото е, че трудно някой може да ви гарантира на 100%безпроблемния вариант.
taen
Младши потребител
 
Мнения: 63
Регистриран на: 29 Май 2006, 15:04

Re: Въпрос за ипотекиран апартамент

Мнениеот Melly » 17 Май 2010, 15:09

taen написа:
alex766 написа:

................

Иначе, хубаво е да сте наясно, че има рискове и много условности. Напълно е възможно всичко да протече гладко, но реален вариант е и да не се случи точно така. А най-лошото е, че трудно някой може да ви гарантира на 100% безпроблемния вариант.


Заключение: ...., което означава, че едно такова твърдение клони към безкрайност! :idea:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8004
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Въпрос за ипотекиран апартамент

Мнениеот kalahan2008 » 18 Май 2010, 20:50

Много невероятно ми се струва да е точно така - няма банка, която би се отказала от 10-те хиляди горница, за да заличи ипотеката. Има банки, които са склонни да отпускат кредит с учредяване на втора по ред ипотека, но...зависи...има много неясни неща в цялата схема, за които можем само да гадаем...
Струва ми се, че нещо не сте разбрали или изпускате. Ако ли наистина е така все пак - кажете банката с ипотеката, че да знам да я препоръчвам на купувачите на публ. продани :mrgreen:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4184
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Въпрос за ипотекиран апартамент

Мнениеот toni_sf » 19 Авг 2010, 11:14

до-alex766има лесен начин да го направиш ,просто се разбери с банката на дльжника да ти итпусне кредит за този апартамент до размера на 32 000евро , а не тьрси пари от друга банка и по нататьк вече ако искаш може да си рефинансираш кредита от друга банка която ти даде по добра лихва
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron