начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

ипотека кредит

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ипотека кредит

Мнениеот jesika » 23 Дек 2009, 12:35

Здравейте. имам договор за кредит опезпечен с ипотека. поради невъзможност не изплащам вноските. има образувано изпълнително дело. дала съм съгласието за продажба на имота и в момента е на втора продан от ЧСИ. въпросът ми е има ли право той да ми удържа част от заплатата преди да е продаден имота. не трябва ли първо имота да обзпечи кредита и след това да ми удържат?? не важи ли тук този член от ЗЗД?
"Чл. 174. Ипотеката обезпечава вземането независимо от промените, които са станали в него, но само до размера на сумата, за която е извършено вписването. Ако обаче е вписано, че вземането е лихвоносно, тя обезпечава и лихвите за двете години, които предшествуват годината на връчването призовка за доброволно изпълнение на собственика, за текущата година и за всички следващи, до деня на продажбата на имота. Освен това ипотеката обезпечава вземането на кредитора за разноските за учредяването и за подновяването й, съдебните разноски и разноските по изпълнението."
jesika
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 24 Окт 2009, 22:32

Re: ипотека кредит

Мнениеот REVOLUTION » 23 Дек 2009, 12:40

Този текст няма нищо общо с запора и урдъжките на ТД.За връщането на кредита отговаряте с цялото си имущество , не само с ипотекираното жилище.В този ред на мисли ако след ПП , получената от последната цена не погасява дълга , изпълнението може да бъде насочено срещу други притежавани от вас имоти или движими вещи , както и ще продължат удръжките от заплатата до пълното погасяване на задължението.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: ипотека кредит

Мнениеот jesika » 23 Дек 2009, 12:48

благодаря за бързия отговор!
имам и друг въпрос - живея със съпруга си при неговата майка и там нямам нищо мое нито негово всичко е на майка му - може ли да се стигне до опис на наличните вещи при положение че не са мои само защото живея там?
jesika
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 24 Окт 2009, 22:32

Re: ипотека кредит

Мнениеот REVOLUTION » 23 Дек 2009, 12:56

jesika написа:благодаря за бързия отговор!
имам и друг въпрос - живея със съпруга си при неговата майка и там нямам нищо мое нито негово всичко е на майка му - може ли да се стигне до опис на наличните вещи при положение че не са мои само защото живея там?


Може!
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: ипотека кредит

Мнениеот jesika » 23 Дек 2009, 12:59

а това че по лична карта се водя на друг адрес?
jesika
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 24 Окт 2009, 22:32

Re: ипотека кредит

Мнениеот REVOLUTION » 23 Дек 2009, 13:10

jesika написа:а това че по лична карта се водя на друг адрес?


Ако не сте регистрирали като настоящ адрес , жилището на свекърва Ви , няма опасност.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: ипотека кредит

Мнениеот jesika » 23 Дек 2009, 13:42

много благодаря
jesika
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 24 Окт 2009, 22:32


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron