начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

ВЪЗБРАНА НА ИПОТЕКИРАН ИМОТ

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ВЪЗБРАНА НА ИПОТЕКИРАН ИМОТ

Мнениеот todorov010 » 18 Окт 2009, 21:48

В
Последна промяна todorov010 на 18 Окт 2009, 23:24, променена общо 1 път
todorov010
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Окт 2009, 15:10

Re: ВЪЗБРАНА НА ИПОТЕКИРАН ИМОТ

Мнениеот milletti » 18 Окт 2009, 21:50

Да.
От две злини, изберете по-интересната.
milletti
Потребител
 
Мнения: 483
Регистриран на: 27 Окт 2006, 09:16
Местоположение: София

Re: ВЪЗБРАНА НА ИПОТЕКИРАН ИМОТ

Мнениеот todorov010 » 18 Окт 2009, 21:52

Т
Последна промяна todorov010 на 18 Окт 2009, 23:25, променена общо 1 път
todorov010
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Окт 2009, 15:10

Re: ВЪЗБРАНА НА ИПОТЕКИРАН ИМОТ

Мнениеот todorov010 » 18 Окт 2009, 21:54

а
Последна промяна todorov010 на 18 Окт 2009, 23:25, променена общо 1 път
todorov010
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Окт 2009, 15:10

Re: ВЪЗБРАНА НА ИПОТЕКИРАН ИМОТ

Мнениеот DEKAH » 18 Окт 2009, 21:57

Бе ти адвокат нямаш ли си....

Знаел, не знаел.....

Ипотеката си е ипотека. Да си правил справки. Регистъра е публичен и екранната справка е БЕЗ ПАРИ.
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: ВЪЗБРАНА НА ИПОТЕКИРАН ИМОТ

Мнениеот todorov010 » 18 Окт 2009, 22:00

п
Последна промяна todorov010 на 18 Окт 2009, 23:26, променена общо 1 път
todorov010
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Окт 2009, 15:10

Re: ВЪЗБРАНА НА ИПОТЕКИРАН ИМОТ

Мнениеот hidden » 18 Окт 2009, 22:00

Гледа се редът на вписванията. Ако ипотеката е преди възбраната, възбраната е непротивопоставима на ипотекарния кредитор и той може да насочи изпълнението срещу имота, независимо от настоящия собственик.
Има смисъл да се налага възбрана върху имот, който е ипотекиран в полза на друг кредитор, ипотекарният кредитор е присъединен по правo взискател и се ползва с привилегия при разпределение на постъпилите от продажбата суми. Ако имотът не е несеквестируем и получената от продажбата цена надхвърля вземането на ипотекарния кредитор, то Вие ще се удовлетворите от остатъка.
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: ВЪЗБРАНА НА ИПОТЕКИРАН ИМОТ

Мнениеот ivaa1 » 29 Окт 2009, 16:33

Моля и аз за мнение по въпрос с възбрана
имот собственост на Х и У - секвестируем, СО на физическите лица
вписана ипотека в полза на банка - заемополучател е ЮЛ. , а Х и У са съдлъжници по кредита - изпълнително производство задвижено от ЧСИ
вписана възбана от друг ЧСИ в полза на Б по ИЛ - длъжник по ИЛ е Х
имота се продава чрез публична продан от ЧСИ за удовлетворяване взиманията на банката по кредита взет от ЮЛ
ФЛ - взискател по възбраната не е присъедин кредитор по изпълнителното производство защото (според ЧСИ - постановил отказа) взимането на взискателя е от Х а изпълнителното производство, завършващо с публичната продан е срещу ЮЛ
По отношение на купувача приобритател на недв.имот - стои една тежест на имота -възбрана която -взискателя с вписаната възбрана отказва да вдигне защото не си е получил парите въпреки че обезпечението не му е послужило да си ги получи
Имам пуснато заявление с приложено постановление за възлагане - влязло в законна сила до ЧСИ -наложило възбраната по искане на взискателя, но без движение. В телефонен рзговор с ЧСИ ми заяви че няма законово основание за вдигане на възбраната
Как приобретателя да изчисти имота от тежести, а естествено възбраната че следва недв имот въпреки невъзможността да послужи за удовлетворение.
Моля само за мнение а не да ме пращате при адвокати :?
Благодаря предварително
ivaa1
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Сеп 2005, 10:13

Re: ВЪЗБРАНА НА ИПОТЕКИРАН ИМОТ

Мнениеот kalahan2008 » 29 Окт 2009, 23:06

Възбраната е непротивопоставима на купувача на публичната продан и същият закупува имота, чист от тежести. Не виждам какво Ви притеснява тази възбрана.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: ВЪЗБРАНА НА ИПОТЕКИРАН ИМОТ

Мнениеот ivaa1 » 30 Окт 2009, 11:52

Притеснява ме единствено удостоверенето за тежести което изискват банките при теглене на кредит и разправията с юрисконсултите на банките.
Обяснението че възбраната не ни касае като купувач не върви, когато ми искат чисто удостоверение за тежести
ivaa1
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Сеп 2005, 10:13

Re: ВЪЗБРАНА НА ИПОТЕКИРАН ИМОТ

Мнениеот kalahan2008 » 30 Окт 2009, 20:31

ivaa1 написа:Притеснява ме единствено удостоверенето за тежести което изискват банките при теглене на кредит и разправията с юрисконсултите на банките.
Обяснението че възбраната не ни касае като купувач не върви, когато ми искат чисто удостоверение за тежести

Разбирам притесненията Ви, но е по-добре, ако попаднете на такива юристи, въобще да не теглите кредит от тази банка, защото и след това ще берете ядове. Има достатъчно банки в страната, така че ако едната Ви откаже-идете при друга :wink:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: ВЪЗБРАНА НА ИПОТЕКИРАН ИМОТ

Мнениеот havga » 02 Дек 2009, 16:20

Пиша тук, защото въпросът ми е сходен поне малко...
Вещните тежести падат при проданта, но какво става с вписаните договори за наем?
havga
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 13 Фев 2008, 12:17


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron