начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

как да не изплащам ипотеката ?!

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


как да не изплащам ипотеката ?!

Мнениеот anelgim » 10 Сеп 2009, 14:01

Със съпруга ми се развеждаме, а сме купили жилище на кредит от негово име, аз съм съдлъжник. От банката казаха че няма начин да ме махнат от договора. Той като спре да плаща и ще вземат парите от мен.Има ли вариант и аз да откажа да плащам и да продадат апартамента от банката?
Не стана много ясно, ама питайте.
anelgim
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Авг 2009, 14:49

Re: как да не изплящам ипотеката ?!

Мнениеот milletti » 10 Сеп 2009, 17:02

Парите не знам от Вас ли ще ги вземат. Май по-интересно е от кой ще вземат жилището. Ако перспективата е да останете на улицата...? И каква е крайната цел? Да не плащате ипотека и да нямате жилище или да плащате ипотека и жилището да е само Ваше? След, като изясните за себе си този въпрос, се обърнете към адвокат и действайте.
От две злини, изберете по-интересната.
milletti
Потребител
 
Мнения: 483
Регистриран на: 27 Окт 2006, 09:16
Местоположение: София

Re: как да не изплящам ипотеката ?!

Мнениеот ykovachev » 10 Сеп 2009, 17:05

НеизплЯщането в определени случаи може да доведе до неприятно изплЮщване :D
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: как да не изплящам ипотеката ?!

Мнениеот kalahan2008 » 10 Сеп 2009, 19:58

Имахме точно такъв случай, мъжът теглил кредита, жената се подписала, че е съгласна да се ипотекира апартаментът, мъжът спрял да плаща, жената иска да го осъдят, за да влезе в "черния списък на кредитните длъжници" :D, пред развод (вече са разведени)...познайте какъв беше краят...жокер-хич не беше хепи енд за съпругата...в крайна сметка си взе децата и си отиде на село при мама и тати :mrgreen:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4184
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: как да не изплащам ипотеката ?!

Мнениеот anelgim » 11 Сеп 2009, 08:57

Точно за това иде реч.
Искам да се разведа, не искам жилището , ама не искам и да плащам за нещо което не ща.
Лесно ще му дам моят дял, за да си е напълно негово, ама аз как да не плащам тая ипотека.
От заплатата ли ще ми дърпат , на работодателя ли ще се оплачат ?!?!?!?
Ако отида и декларирам , че не желая да плащам , могат ли към мъжа да се обърнат и в краен случай да му продадат апартамента ?!
Искам да се измъкна от тоя случай.
Не искам нито мъжа , нито жилището , нито в кредита да ме има.
Дайте съвет как да се оттърва.То че глупост направех , така си е , ама как да се оправя е въпроса.
anelgim
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Авг 2009, 14:49

Re: как да не изплащам ипотеката ?!

Мнениеот n_ikito » 11 Сеп 2009, 09:08

anelgim написа:Точно за това иде реч.
Искам да се разведа, не искам жилището , ама не искам и да плащам за нещо което не ща.
Лесно ще му дам моят дял, за да си е напълно негово, ама аз как да не плащам тая ипотека.
От заплатата ли ще ми дърпат , на работодателя ли ще се оплачат ?!?!?!?
Ако отида и декларирам , че не желая да плащам , могат ли към мъжа да се обърнат и в краен случай да му продадат апартамента ?!
Искам да се измъкна от тоя случай.
Не искам нито мъжа , нито жилището , нито в кредита да ме има.
Дайте съвет как да се оттърва.То че глупост направех , така си е , ама как да се оправя е въпроса.



Единственият шанс, е да се разберете със съпруга си. Като вариантите са няколко........ продавате жилището и погасявате ипотеката... или той да рефинансира изцяло кредита /ако му е възможно/ с кредит и ипотека от друга банка...т.н.
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 985
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: как да не изплащам ипотеката ?!

Мнениеот anelgim » 11 Сеп 2009, 11:49

Благодаря за точния отговор.Това за рефинансирането не се бях сетила.
Но сигурно ще трябва да стане след развода .И пак е шанс и то добър.
Благодаря отново !
anelgim
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Авг 2009, 14:49

Re: как да не изплащам ипотеката ?!

Мнениеот lexter » 11 Сеп 2009, 13:31

без да ви натрапвам мислите си и без да знам как технически да стане :)
ако имате възможност да платите на банката това, което мъжът ви дължи, да се суброгирате в правата на банката (встъпите в нейните права срещу мъжа ви), и след време, когато пазарът на НИ се съживи да продадете апартамента дори с печалба.
lexter
Потребител
 
Мнения: 318
Регистриран на: 17 Мар 2008, 20:25

Re: как да не изплащам ипотеката ?!

Мнениеот p_dyan » 14 Дек 2009, 19:46

Друг възможен вариант е друг да встъпи вместо вас в кредитния договор, респ в задължението. Но това може да стане само със съгласието на банката-кредитор. Също е възможно само вие да излезете, но пак със съгласието на кредитора. Ако обезпечението е достатъчно и заема се обслужва от съпруга - могат и да се съгласят.
p_dyan
Потребител
 
Мнения: 484
Регистриран на: 09 Мар 2008, 23:37

Re: как да не изплащам ипотеката ?!

Мнениеот toni_sf » 19 Авг 2010, 01:22

anelgim написа:Със съпруга ми се развеждаме, а сме купили жилище на кредит от негово име, аз съм съдлъжник. От банката казаха че няма начин да ме махнат от договора. Той като спре да плаща и ще вземат парите от мен.Има ли вариант и аз да откажа да плащам и да продадат апартамента от банката?
Не стана много ясно, ама питайте.

:D той като спре да плаща и ти спираш и банката да се оправя тя си знае как
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 15 госта


cron