начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

разваляне ипотека измама

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


разваляне ипотека измама

Мнениеот natallim » 20 Юли 2009, 21:57

здравейте,
сестра ми има собственост върху семейният дом, като татко има доживотно право на ползване (договор за доглеждане). сестра ми е заложила дома срещу заем, като е направен нотариален акт към банката. баща ми е не знаел за това и не е присъствал, сестра ми го е подписала пред нотариус, подписана е декларация че е съгласен. родителите ми искат да развалят нотариалния акт към банката и да прекъснат връзката между заема и апартамента. също ще им е лесно ли да развалят договора за доглеждане и може ли това да стане дори преди да се реши въпроса с банката. трябва ли да има последствия за измамния нотариус или може само да се развали нотариалния акт. благодара!
natallim
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Юли 2009, 21:48

Re: разваляне ипотека измама

Мнениеот integra » 21 Юли 2009, 11:29

Здравейте,
По начина по който сте изложили проблма си личи, че не сте много наясно с това какво точно се е случило.За да получите съвет от някой трябва да доуточните следните неща:
1. баща Ви има право на ползване върху имота, изрично уточнено в документа с който прехвърля собствеността върху същия на сестра Ви или е прехвърлил собствеността посредством договор за издръжка и гледане.Институт в правото като "доглеждане" не съществува
2. присъствието и знанието на баща Ви не е необходимо при учредяване на ипотека, освен ако не говорим наистина за договор срещу издръжка и гледане в който изрично е опоменато например, че сестра Ви не може да се разпорежда с имота
3. сигурна ли сте, че декларация за която говорите, подписана пред нотариуса е за съгласие със сделката, такава не се изисква.Евентуално, ако е със запазено право на ползване се изисква декларация за отказ от това право, но само предполагам, тъй като не е ясно.
И макар форума да е създаден за безвъзмездна помощ на нуждаещи се, вашият казус е сравнително сложен, вие не можете да го разясните правилно и е изключително необходимо да се обърнете към колега юрист, който да се запознае с документите.
Ако желаете можете да разясните въпросите, които Ви поставих, за да се опитаме да помогнем.
integra
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Юли 2009, 11:05

Re: разваляне ипотека измама

Мнениеот sunrise » 21 Юли 2009, 11:49

natallim написа:здравейте,
сестра ми има собственост върху семейният дом, като татко има доживотно право на ползване (договор за доглеждане). сестра ми е заложила дома срещу заем, като е направен нотариален акт към банката. баща ми е не знаел за това и не е присъствал, сестра ми го е подписала пред нотариус, подписана е декларация че е съгласен. родителите ми искат да развалят нотариалния акт към банката и да прекъснат връзката между заема и апартамента. също ще им е лесно ли да развалят договора за доглеждане и може ли това да стане дори преди да се реши въпроса с банката. трябва ли да има последствия за измамния нотариус или може само да се развали нотариалния акт. благодара!

Баща Ви има единствено право на ползване , а не на собственост. Интересното е ,че се е намерила банка, която да приеме като обезпечение това жилище.
Родителите Ви няма как да развалят нотариалният акт на банката, защото не са страна по този договор.
Хвърляте обвинения срещу нотариуса, което е нещо много сериозно,още повече, че по описаната обстановка не виждам измама от негова страна. Откъде сте сигурна ,че сестра Ви е разписвала баща Ви.? Ако се касае за отказ от правото на ползване , то се и вписва, не е достатъчно да се подпише сестра Ви.
Що се отнася до заявеното от integra, за клауза в ДИГ за забрана за разпореждане с имота, забравете, няма правна стойност.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron