начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Доброволно изплащане на чужда ипотека - право на собственост

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Доброволно изплащане на чужда ипотека - право на собственост

Мнениеот kirile » 03 Апр 2009, 14:39

Жилище построено от ЖСК , което е изплатено една част с лични средства , а останалата с жилищен кредит на титуляра член кооператор. Договорът с кредитора е сключен от пълномощник , който в последствие подава декларация , с която заявява месечните погасителни вноски да се удържат от неговата работна заплата. Въпросът ми е - изплащането на кредита от пълномощника прави ли го в последствие собственик на част от имота ? Между другото в последващ момент на общо събрание на пълномощника се прехвърлят членски права и задължения от титуляра и първичния нотариален акт за собственост на жилище , построено от ЖСК се издава на името на пълномощника.
kirile
Потребител
 
Мнения: 650
Регистриран на: 12 Мар 2009, 21:03

Re: Доброволно изплащане на чужда ипотека - право на собственост

Мнениеот portokal » 03 Апр 2009, 14:45

Изплащането - не. Другото описано - да. Защо питате?
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Доброволно изплащане на чужда ипотека - право на собственост

Мнениеот kirile » 03 Апр 2009, 18:14

Прощавайте не разбрах кое е другото описано ? Между другото нотариалният акт е нищожен , не е спазена законовата форма за отстъпване на членски права - молбата за освобождаване на член кооператора не е с нотариално заверен подпис и в представените документи за издаването на нотариалните актове , описани в самия нотариален акт не фигурира лицето , на което е издаден документа за собственост , тоест в момента имата представлява неоткрито наследство , тъй като и до този момент лицето се легитимира като едноличен собственик , на базата на този нотариален акт. Предстои обявяването му за нищожен и съответно делба на наследство , но ме притеснява , че ще се противопостави придобивна давност , която не знам дали тече , когато благодарение на нищожния нотариален акт владението е било необезпокоявано.
kirile
Потребител
 
Мнения: 650
Регистриран на: 12 Мар 2009, 21:03


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron