начало
Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста

Моля за помощ

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Моля за помощ

Мнениеот bubolin_a » 05 Фев 2009, 18:25

Здравейте, имам следния проблем.
През 2007г ипотекирах жилището си за 50000лв, при оценка на вещо лице 70000евро.
Веднага след това дадох парите на " приятели" с които трябваше да закупим камиони и да правим общ бизнес, да не обяснявам сега, че тези хора просто не ги видях, нито парите разбрах къде са, а за камиони - не съм ги и помирисала.
Никакви документи нямам за това, че съм им дала парите, но е разбираемо при 20 годишно приятелство.
Ясно е, че няма как да си ги върна.
Друг е проблема, след този случай изпаднах в депресия, получих вегетаттивна дистония, започнах лекарства, но нещата станаха по - зле, получи се силна фобия от хора, големи или тесни пространства, стоене на едно място и т.н.
В резултат на това загубих и работата си, невъзможно е да работя, а имам малко дете на 2 г. Сетих се, че имам някаква застраховка към кредита, прочетох я и там пише, че е възможно, но след 2 години изплащане, да се явя на телк и да платят кредита застрахователите.
Знам, че това е почти невъзможно, но моля ви - дайте ми съвет, как да не загубя единственото си жилище, нямам родители ( това беше тяхно жилище) и не притежавам нищо друго.
bubolin_a
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 05 Фев 2009, 18:15

Re: Моля за помощ

Мнениеот ivan_lawyer » 05 Фев 2009, 19:16

Заведете жалба (тъжба) до Районна прокуратура, към града където се намирате.
Изложете фактите и посочете имената на своите приятели.
По какъв начин сте получили кредита - в брой, по банкова сметка?
Възможно ли е да дадете толкова голяма сума в брой?
Ако сте превели парите на някого, а той не ги връща - можете да доказвате с платежното нареждане.
Съвсем никакви ли писмени или ръкописни документи нямате? Дори и така наречените от нас юристите "начала" на писмени документи.
Съществуват такива агенции за събиране на неплатени вземания - действат доста агресивно - обаждания, предупреждения, посещения.
Друг вариант е да симулирате някак ситуацията.
Например оформете отношенията си като договор за поръчка - мандат на приятелите Ви да сключват и разпореждат сделки, отчет и така нататъка.
Нещо не ми се връзва.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5236
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Моля за помощ

Мнениеот bubolin_a » 05 Фев 2009, 19:35

Не, няма как да стане, просто парите ми бяха преведени по банкова сметка, а ги дадох на ръка, не знам, но не ми се вярва да успея, а и честно казано ме е страх от лични разправии.
Знам, че това е почти невъзможно, но моля ви - дайте ми съвет, как да не загубя единственото си жилище :arrow: адвокат
изпаднах в депресия, получих вегетаттивна дистония, започнах лекарства, но нещата станаха по - зле, получи се силна фобия от хора, големи или тесни пространства, стоене на едно място и т.н. психиатър



ivan_lawyer , ясно е, че си е та гърба ми тази грешка, въпроса е, дали мога да се възползвам от здравословното си състояние, какво казва закона, когато наистина нямаш възможност за упражняване на трудова дейност?
Благодаря предварително.
bubolin_a
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 05 Фев 2009, 18:15

Re: Моля за помощ

Мнениеот yankulovski » 05 Фев 2009, 19:43

Здравей Буболина! Наскоро учредихме център за правна помощ и имаме намерение да се занимаваме със заплетени случаи точно като твоя.От кой град си и на колко години си? Ще се радвам да ти помогнем.
yankulovski
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Мар 2007, 14:20

Re: Моля за помощ

Мнениеот ivan_lawyer » 05 Фев 2009, 20:55

Мнението ми е да отстоявате правата си, дори за сметка на бъдещи проблеми.
В момента в България не можете да пледирате невменяемост, независимо от състоянието си.
В страната действат частни съдебни изпълнители (така наречените частни съдии), които не се интересуват мъж ли си, жена ли си, дължиш ли пари, дължиш, както се казва - да не си се раждал.
Редно е да заведете иск срещу неоснователно обогатилите се Ваши приятели.
Законът допуска установяване на суми до 1 000 лева - поне един път сте дали до хиляда лева.
Разкрийте подробности по сделката - основното е какво, кой, кога, къде, какви стъпки сте предприемали.
Можете да говорите по метафорично, ще бъдете разбрани.
Възможно е да не отговорят от този сайт веднага, но имаме условна натовареност в последно време.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5236
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Моля за помощ

Мнениеот kalahan2008 » 05 Фев 2009, 23:36

Споразумейте се с юристите на банката, която Ви е отпуснала кредита. Обяснете им положението и поискайте да Ви се пререгламентира договора за кредит. Банката няма интерес да Ви продаде жилището, а да си плащате редовно вноските по кредита, със съответните лихви, разбира се. Ще се наложи и Вие да предприемете някои стъпки и да продадете излишните си вещи, да започнете да пестите и т.н. Например - без сметки за мобилен телефон, за интернет, по-малко ток; продайте някои вещи, напр. компютърът, от който пишете в момента и т.н. Търсете пари на заем от познати.
Дори и да има застраховка по договора, това не Ви освобождава от отговорност.
Положението Ви е тежко, но не и безнадеждно. Положете нужните усилия и при добро стечение на обстоятелствата няма да загубите жилището.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4184
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Моля за помощ

Мнениеот bubolin_a » 06 Фев 2009, 11:13

Благодаря на всички, от София съм и съм на 38години, ще пробвам с такъв иска, но не ми е ясно къде точно да го заведа.
bubolin_a
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 05 Фев 2009, 18:15

Re: Моля за помощ

Мнениеот nadezhda.minkova » 06 Фев 2009, 12:23

погледнете си пак застраховката към кредита. ако въобще сте поличили полица и общи условия към нея... ако не сте, можете да помолите банката да ви ги дадат. ако е покрит риск временна / трайна нетрудоспособност в резултат на заболяване може и да имате основания да предявите претенция по нея.
това е рядко покритие по застраховка живот на кредитополучател (обикновено е само злополука), но все пак се предлага в застраховките, които сключват банките. на пазара има дори и покрития, които включват и риск- безработица...
nadezhda.minkova
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Май 2008, 10:41
Местоположение: София


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron