начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

ипотека помощ

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ипотека помощ

Мнениеот snejanaka » 02 Авг 2008, 00:28

Здр,знам че проблема ми е cериозен и че няма да се раzмине без ядове и излишни пари,но ви моля само за малък съвет дали има шанс в случай като моят.
Аз живея в чужбина сега и нямам мн възможност да се пребирам чесtо,но мин год. купих apart ,зa които бях информирана че е ипотекиран но и уверена че тя (ipotekata)ще бъде свалена при даване на not.акт.Но така се случи ще строятеля имал уж проблеми и при последното плащане и предаване на нат. акт там има клаъза че dо 30 дни ипотеката ще бъде свалена,а последната вноска е по сметка даже на нотарюса и парите ще бъдат там до заличаване на ипотеката.Но и сега 5 мес по късно това не става. Купих apart през фирма и то мн добре позната на пазара ,уж с добра репотазuя,но и това не ми помогна да презкоча неприятностите около закупуването на имота .Тъй като нещата мн се проточеха даже от агенцията ми казаха да си наема адвокт защото те нищо не мога да направят(освен да си преберат тлъстия хонорар)Та така искам просто да разбера какви са възможностите ми за добро развития на нещата,защото,досещате се и от чужбина нещата стават още по сложни za men.Благодаря ви предварително.Ако някои даже може да ме насочи към добър адвокат ще съм сам ви още по благодарна.
snejanaka
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Авг 2008, 23:34

Re: ипотека помощ

Мнениеот zelen » 03 Авг 2008, 12:03

snejanaka написа:Здр,знам че проблема ми е cериозен и че няма да се раzмине без ядове и излишни пари,но ви моля само за малък съвет дали има шанс в случай като моят.
Аз живея в чужбина сега ... Купих apart през фирма и то мн добре позната на пазара ,уж с добра репотазuя,но и това не ми помогна да презкоча неприятностите около закупуването на имота .Тъй като нещата мн се проточеха даже от агенцията ми казаха да си наема адвокт защото те нищо не мога да направят(освен да си преберат тлъстия хонорар)Та така искам просто да разбера какви са възможностите ми за добро развития на нещата,защото,досещате се и от чужбина нещата стават още по сложни za men.Благодаря ви предварително.Ако някои даже може да ме насочи към добър адвокат ще съм сам ви още по благодарна.



Здравейте, ако имате нагласата, че парите за компетентен адвокатски съвет и правна защита на вашите права, са излишни, тогава нищо не може да се направи за вас.

Не пишете дали сте ангажирали адвокат при изповядване на сделката, за предварително проучване на казуса и даване компетентно мнение за него. Вероятно това, че живеете в чужбина, не ви е помогнало да загърбите българския манталитет, че адвокатите сме излишни при сключаване на сделки като вашата.

Сега вече и вие сте наясно, че АНИ с "добра репутация" няма. В тях не работят адвокати, а брокери-често бивши безработни сервитьори, шофьори на такси и пр.

Доброто развитие на нешата за вас започват и завършват с наемане на адвокат, който да е ваш защитник и представител по този казус.
zelen
Потребител
 
Мнения: 479
Регистриран на: 30 Апр 2006, 14:29
Местоположение: София област

Мнениеот snejanaka » 03 Авг 2008, 14:50

Благодари ви за отговора.Опитах се да забравя български манталитет още преди 4 г. затова и купих апат. през АНИ и имаше уж адвокат при изповядване на сделката и всичко беше проверено.Но явно пред измамни строители и това не помага.Адвоката се отказа от случая защото мн се протакаlо всичко.А аз бях толкова наивна че си мислех че хората са престанали да лъжа и си спазват обещанията,но уви.Проблема сега не е в наемането на адвокат,а в избора на такъв от тук.
Благодаря ви още vеднъж,всичко което исках да чуя от този форум е дали uмa спасения в случай като този,знам че безплатнa помощ няма.
snejanaka
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Авг 2008, 23:34

Мнениеот zelen » 03 Авг 2008, 16:09

Адвокатът, присъствал на сделката, вероятно не е бил вашият адвокат.
Измамни строители няма, има измамени доверчиви инвеститори.
Без да са прегледани документите ви, не може да се даде коректен отговор, но това, което със сигурност мога да ви уверя е, че без борба не може да има победа.
Ако не излезете на спортния терен за успех, няма как служебно да ви се присъди желаният от вас резултат.
Желая ви усърдие и голяма мотивация, ако решите да защитавате правата си.
zelen
Потребител
 
Мнения: 479
Регистриран на: 30 Апр 2006, 14:29
Местоположение: София област


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron