начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Съсобствен имот - ипотека - не можем да се поделим?

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Съсобствен имот - ипотека - не можем да се поделим?

Мнениеот minnelli » 31 Юли 2008, 15:47

Здравейте, според мен казуса е много сложен и ми предстои среща с адвокат, но това ще стане след 1 седмица и затова задавам въпроса си и тук. С приятеля ми купихме заедно /с ипотечен кредит/ жилище. Ипотекарен длъжник е той , но по нотариален акт двамата сме съсобственици. В момента искаме да се разделим - моето предложение е аз да остана собственик, като той ми прехвърли неговия дял и ипотеката и му изплатя внесените до момента от него пари по ипотеката. Той е съгласен на този вариант, но при условие, че му платя двойно по-голяма сума от внесената от него до момента, с довода, че в момента цената на жилището доста се е повишила в сравнение с преди 2 години. Има ли право да ме изнудва по този начин? Благодаря
minnelli
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Юли 2008, 15:37

Мнениеот amateur » 31 Юли 2008, 16:42

В случая не става въпрос дали има право или не, поради което считам въпроса или за некоректно зададен или за такъв, който не е от правно естество. А колкото до това дали Ви изнудва - не, не Ви изнудва - всичко е въпрос на договаряне.
А Вие нямате ли усещане, подобно на неговото, че имотите, сякаш, не са на същите цени като преди 2 години. Помислете дали самата Вие бихте се съгласила на условията, които предлагате на бившия си приятел. :?
amateur
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Ное 2006, 19:13

Имам отговор

Мнениеот bebitor » 31 Юли 2008, 18:01

Това не е никакво изнудване, а предложение за сделка. Ако не се разберете, отивате на съдебна делба.
Стига Ви толкова...Хайде, чао!
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Мнениеот DrazniteL » 01 Авг 2008, 13:34

---
Последна промяна DrazniteL на 19 Дек 2011, 13:34, променена общо 1 път
DrazniteL
Потребител
 
Мнения: 106
Регистриран на: 05 Юли 2008, 14:51

Мнениеот punisher » 01 Авг 2008, 14:07

А защо сега се сещате да се консултирате с адвокат,а не преди 2г.-преди да вземате кредит и да купувате заедно жилище.
Сега е много по-сложно,отколкото ако бяхте направили нужното тогава.
Един съвет -не придобивайте собственост заедно с друг човек,особено ако сте и "лично"близки,че после почва изнудването,което макар и да не е престъплението-изнудване,е дори по-лошо от него.Това важи и в пълна сила,ако има и брак.
punisher
Потребител
 
Мнения: 576
Регистриран на: 14 Яну 2008, 18:01
Местоположение: Пловдив


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron