начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Помогнете, моля ви...!!!!

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Помогнете, моля ви...!!!!

Мнениеот OmiSan » 09 Дек 2004, 17:51

Преди време (около 1 година) станах поръчител по заем от ДСК, заедно с един мой колега. Кредитополучателят получи исканата сума за закупуване на жилиже, като учреди ипотека на самото жилище, в полза на ДСК.
Оказа се, че нашият човек (кредитополучателят) е плащал вноските си по заема само през първите три месеца, след което е престанал да плаща и се е изнесъл от града. Жилището му е тук и в момента никой не живее вътре.
След като е спрял плащанията по заема, ДСК се е опитала да се свърже с него, но като не го е намерила, наложи запор на заплатите ни с колегата, като поръчители.
Вече повече от половин година ние плащаме вноските по този заем и питаме банката не е ли редно първо да пристъпи към продажбата на имота и ако не бъде удовлетворена, тогава да слага ръка на нашите заплати, но отговора, който получаваме е, че след като поръчителите са налице и те могат да плащат, банката няма да пристъпи към нищо по отношение на този имот...
Редно ли е това?
Какво можем да направим, към кого да се обърнем и на кого да се оплачем, защото считаме, че това не е редно?
Молим ви да ни помогнете, за което предварително ви благодарим!
OmiSan
 

Re: Помогнете, моля ви...!!!!

Мнениеот Тереза » 09 Дек 2004, 18:03

За съжаление,е редно.
Тереза
 

Re: Помогнете, моля ви...!!!!

Мнениеот velislava74 » 09 Дек 2004, 18:11

Банката постъпва правилно.Вие обаче трябва да се потърсите добър адвокат за да предявите регресен иск срещу кредитополучателя за това ,което сте платили на банката вместо него.Бихте могли да насочите претенцията си именно срещу този негов имот за да се удовлетворите.
Посъветвайте се с адвокат!
velislava74
 


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron