начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

ипотечен кредит

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ипотечен кредит

Мнениеот Зарина » 19 Окт 2004, 15:16

Имам следния въпрос:искам да си закупя жилище,но тъй като не ми достига определена сума ми се налага да тегля кредит от банката.В същото време настоящият собственик на апартамента също го е закупил чрез ипотечен кредит и смята да го погаси с моята сума.Възможно ли е да се прехвърли неговата партида на мое име,как следва да се оформи такъв договор и въобще ако може да ми дадете подробности в този случай?Предварително благодаря!
Зарина
 

Re: ипотечен кредит

Мнениеот Зарина » 20 Окт 2004, 10:57

Много ви моля,дайте отговор!Спешно е!
Зарина
 

Re: ипотечен кредит

Мнениеот tonov » 20 Окт 2004, 11:04

Въпросът Ви е по-скоро практически.Посетете заедно с продавача банката, от която е получил кредита, оттам могат да Ви отговорят точно, дали тове е допустимо по нейните (на банката) правила.
tonov
 

Re: ипотечен кредит

Мнениеот МЛАДЕЖА » 20 Окт 2004, 11:06

можртр да го купите , но ви съветвам плащането да стане и да се упомене ,че с парите ще погасите ипотеката, като искате съгласие за това от банката на продавача/ съгласието и да заличи ипотеката/ ОСВЕН това може да изполвате и ...........адвокат
МЛАДЕЖА
 

Re: ипотечен кредит

Мнениеот Anastassia.Terzieva » 20 Окт 2004, 13:53

kupuvate go zaedno s ipotekata za chastta ot cenata koiato imate i vie ia pogasiavate vmesto nego.
kato zaedno s dogovora za prodajbata poemate negovoto zadaljenie kum bankata
naricha se cesia, i ipotekata se zapazva v polza na bankata.
NUJNO VI E saglasieto na bankata i ostavate solidarno otgovorni pred neia.
no tova veche e obligacionno otnoshenie mejdu vas i ne moje da povliae na sklyuchenaTA SDELKA
Аватар
Anastassia.Terzieva
Потребител
 
Мнения: 319
Регистриран на: 27 Фев 2002, 16:31
Местоположение: София

Re: ипотечен кредит

Мнениеот Anastassia Terzieva » 20 Окт 2004, 20:56

predi burzah, dori sajaliavam che izobshto sum vi otgovorila taka nabarzo, no tova ne e nepopravimo :
vsashtnost jiteiski imate tri varianta
1. kato kazah kupuvate apartamenta zaedno s ipotekata kato ot dogovorenata cena vadite ostataka koito traibva da se doizplati na bankata i ustno se ugovariate vie da poemete izplashtaneto na ostataka ot zaema. Togava izobshto ne zanimavate bankata.

2. kato kazah kupuvate apartamenta zaedno s ipotekata kato ot dogovorenata cena vadite ostataka koito traibva da se doizplati na bankata . Pravite si edin dogovor za vstupvate v dulg s dlajnika t.e. prodavacha i ostavate solidarno otgovorni pred bankata

3. kato kazah kupuvate apartamenta zaedno s ipotekata kato ot dogovorenata cena vadite ostataka koito traibva da se doizplati na bankata , otivate v bankata i dogovariate che ipotekata se zapazva v polza na bankata a s neino suglasie vie poemate dulga na prodavacha a toi se osvobojdava ot otgovornost.

i trite varianta si imat plyusovete i minusite, reshavashto shte e kakvi sa vi otnosheniata s kupuvacha , dali toi ima drugo sekvestiruemo imushtestvo osven tozi apartament, dali ot bankata biha se saglasili da poemete negovia dulg i t.n.

a ima i chetvarti variant- otkazvate se ot sdelkata...

s dve dumi triabva vi advokat...
Anastassia Terzieva
 


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron