начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Закон за адвокатурата- проект

Дискусии и предложения по проекти за закони


RE: RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот advocat 76 » 24 Апр 2002, 15:27

Доколкото пододчух (а аз само подочувам), част от работната група към ВАС, представители предимно на по-старите генерации в съсловието, са написали нов проект, който е доста различен от вече обсъждания. Подробности не знам, но пак подочух, че този, новият проект, не е от тези дето ще се харесат на адвокат с по-малко от 50 години стаж :-(
advocat 76
 

RE: RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот remo » 24 Апр 2002, 18:46

Малко късничко вземам отношение по темата,но пък за сметка на това обещавам да се опитам да ви дам прясна информация - до два-три дни! И представа си нямах,че е възможно толкова време да не излезе нищо във форума по толкова важен въпрос. Колега! Май ставаш нетърпели-и-и-и-и-ив!!!:-))))
remo
 

RE: RE: RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот hebigatsu » 25 Апр 2002, 10:06

Засега все още "..ставам нетърпели-и-и-и-и-ив...", обаче се опасявам от момента, когато ще започна да ставам ра-а-а-азяре-е-е-е-е-ен, защото няма да съм сам. Тогава ще стане интересно, но дано не се стига до там.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот hebigatsu » 26 Апр 2002, 11:54

Все още чакам отговор!?????????!!!!!!!????? И ще продължа да питам докато някой не се назландиса да отговори!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот hebigatsu » 30 Апр 2002, 16:43

Все още чакам отговор!?????????!!!!!!!?????
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

RE: RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот remo » 05 Май 2002, 18:37

Но всуе напразни са твойте надежди!!!;-)))) Въпреки това продължавам да се опитам да изпълня това, което съм обещал!
remo
 

RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот vshow » 18 Май 2002, 19:56

Polojix yspeshno praktiko-prilojnia ispit sled 1 god.staz.Podadox si dokumentite za vstapvane v advokatska kolegia prez 03.2002.Za moe sajalenie umi6leno se sabavia priema na novi 4lenove po razbiraemi pri4ini.V momenta sam na specializacia v US .Silno sam rastrevojen ot novia zakonoproekt za zakona za advokaturata.Spored men toi v 4asta si -priem na novi 4lenove sled polagane na ispit pred advok.kolegia 6te inkubator na ne4uvana korubsia.Kato podoben primer 6te spomena 4e analogi4en ispit ima v Rusia.Za da te priemat v advok.kolegia v Moskva ce pla6ta podkup 10 000$.Tova ni o4akva i tuk. Kolegi stiga sa ni ispitvali,tuk v US nikoi ne te ispitva -va6noto e da si var6i6 rabotata,nezavisimo kakvae tia.Daite shans na mladoto pokolenie-vidiaxme kakvo nasledstvo ni ostavixa starite madri iuristi...
vshow
 

RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот hebigatsu » 22 Май 2002, 16:51

Колеги, Онзи ден разбрах, че вероятността проектозакона за адвокатурата да влезе в НС до края на тази година е почти равен на нула. Проблемите на адвокатите не са сред приоритетите на това НС.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

RE: RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот Octagon » 22 Май 2002, 17:37

Повече от препорачително е Народното събрание да не се ангажира с този законопроект. И това е така не само заради неговите недостатъци, но и заради първоначалната идея няколко закона- за адвокатурата, за съдебната власт, а както чувам и за юристконсултите да влязат в пакет в Парламента. Така има някаква надежда проектите да се синхрониират.
Octagon
 

RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот hebigatsu » 23 Май 2002, 15:36

Колеги, Една прясна новина: Днес научих, че до адвокатските съвети е разпратен нов варианто на проекто-закона в който са направени промени. Като го прочета ще ви информирам за разликите.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

RE: RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот advocat 76 » 25 Май 2002, 10:24

Някой знае ли в САС дали е пристигнал този проект и кога/откъде може да се вземе?
advocat 76
 

RE: RE: RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот advocat 76 » 25 Май 2002, 11:51

След като зададох въпроса намерих и отговора на адрес: http://www.sak.applet-bg.com/others/pro ... n/menu.htm
На сайта на САК няма много обяснения за проекта, но предполагам че това е новият вариант на проектозакона за адвокатирата, разпратен до адвокатските колегии за мнение.<i>Съобщението е редактирано то Модератора на 25 05 2002 11:54:14</i>
advocat 76
 

RE: RE: RE: RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот bij Spiro » 29 Май 2002, 18:56

Четох, четох и четох и ми стана не много ясно. За сметка на това обаче мога да дам предложения. 1. Изпита да се провежда от граждани излежаващи присъди в Софииски Централен затвор, може и от Пазарджишкия. 2. В комисията да участвуват хора с проверени морал и етика (да не вземат подкупи по-малки от 10 000$). 3. Всички настоящи студенти да ни разстрелят показно пред НС, с обвинение че сме баси некадърните тъпи копелета, а тези които успеят по някакъв начин да се измъкнат да бъдат заклеймени публично като врагове на обществото. 4. Преминалите семестриалния курс на обучение, стажуващите в момента и други, които са подали молби за прием в АК или магистрати, да бъдат щателно проверени от специална комисия, която да определи дали растежа на косата им отговаря на този на настоящите магистрати. Ако не- пред НС (това го казвам във връзка с идеята че България без рушвети ще колабира, следователно невъзможно е приема в училища за магистрати да не последва този светъл обичай [изтрих току що български, спокойно]). Ми това е.
bij Spiro
 

RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот W.O.W. » 03 Юни 2002, 11:18

Kak tozi budest zakon ste stimulira,edin 18-20 godi6en mladej da premine prez ada na obu4enieto v SU???Kakvo ste go stimulira da preturpi celia tozi stres i unijenia na momenti???Za drugite skola v koito se psevdo-izu4ava pravo ne govorya zastoto mi e pod dostoinstvoto.Nai-malko zaradi tova 4e te sa purvopri4inata za tozi jaluk opit za reformi.Kolegi edva li ste mojem da povliaem s nesto vurhu hoda na deistviata v durjava v koyato Demokracia e ravno na Korupcia! JORO
W.O.W.
 

RE: RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот hebigatsu » 03 Юни 2002, 13:09

"Колега", Защо се изказваш неподготвен?????? Факта, че учиш в СУ не ти дава право да правиш подобни коментари.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

RE: RE: RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот baj Spiro » 03 Юни 2002, 14:10

И като учиш в СУ да не ти е по голяма косата от моята? Как мислиш? Да не сте богопомазани в софииския? Да не би същите преподаватели да не преподават и на мен? Много хитри мнения изказваш. надявам се че имаш основания да твърдиш, че Ти си човека, и че Ти си единствения и неповторим. Ако имаш желание да ми отговориш: madabi4@lex.bg. а'е чао
baj Spiro
 

RE: RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот znajko » 04 Юни 2002, 00:44

Не мога да те разбера от какво се гневиш толкова, като този проект е писан точно за такива като теб и от такива като теб- странни екземпляри, които си мислят, че заедно с дипломата по право от СУ получават и гарантирана адвокатска практика. И какво- виновни ти били факултетите по право. Ами сбъркал си поколението- ако се беше родил 20-тина години по-рано нямаше сега да си скубеш окосмяването. Щеше да си гушнеш дипломката и да се настаниш в Търговския дом и лятно време да си ходиш на станцията в Лозенец- рахатлък. Ама тогава това беше занаят, а сега е професия- съзира ли твоя академичен ум разликата? Всяко нещо има два компонента- форма и съдържание. Твоята /бъдеща/ диплома от СУ ще запълни формата, но със съдържанието си го закъсал и то много. Така че, можеш да си хванеш СУ- достойнството и да си го използваш по предназначение.
znajko
 

RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот ivan » 04 Юни 2002, 01:51

Братлета- извинявайте, че Ви преча на"плюенето" помежду Ви, но честно да ви кажа полза не виждам от това.Естествено е ,че в СУ-то ще се изхвърлят да не казвам като какво.Естествено и ние ше се мислим да не казвам пак за какво.Дайте да си кажем нешата като големи хора.Много сме и това е проблема.Само ,че не се оправят нешата както са ги замислили.Много е грозно да се подмяташ три години,да не знаеш и ти какъв си-стажант,адвокат или нещо посредата.Трябва това нщо да не се случи иначе става много,много лошичко.За такива като мен де-които си нямат мама и тате адвокат, за да си живуркат още три годинки на техен гръб.Е,така е-като си нямап роднини къде се буташ.Само,че това е пълна глупост иза да си добър в каквото и да е не е необходимо татенцито ти да е правил съшото преди теб.Лошото е ,че малко го разбират.
ivan
 

RE: RE: Закон за адвокатурата- проект

Мнениеот hebigatsu » 04 Юни 2002, 11:24

Първо: Изобщо не сме много, напротив. С тези постоянни прекроявания на действащото законодателство, целият китайски народ да са юристи и да практикуват в БГ пак няма да стигнат. Единственият проблем е, че хората нямат пари. В тази връзка специално за адвокатската практика: тук нещата трябва да зависят само и единствено от чисто пазарният механизъм за регулиране. Който е кадърен - бачка, който не е - стои без работа. Второ: Аз лично страшно много намразих на последък думичката "случва". Не желая да чакам да ми се случва каквото и да било. Съдбата си я определяме сами, но ще сме най-големите глупци, ако се оставим за пореден път друг да ни определя бъдещето и пропуснем шанса, който имаме в момента. Ето това е както се казва: Ключът от бараката.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Предишна

Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron