начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Нова Конституция на 21 век

Дискусии и предложения по проекти за закони


Re: Нова Конституция на 21 век

Мнениеот lawchoice » 08 Мар 2017, 19:27

Melly написа:...
Като казваш, че си турист, да не би да се шляеш по някои снежни писти?
Я по-кротко, а седни и работи - хихиииииии :lol: :lol: :lol:


Авторът на темата ни квалифицира всички като туристи.
За останалото си абсолютно права! Загубих си времето с участието по темата! Но... теми като тази са особено чувствителни за мен, като член на това общество, който има някак си по-различна представа за мястото, където е избрал да живее и да пораснат неговите деца. Именно затова, проявих интерес, независимо от липсата на каквито и да било юридически аргументи, такава нова конституция да бъде обсъждана в юридически форум /още повече в раздел като този/. И въпреки всичко, то пак не може да схване за какво става въпрос.

Абе... novae1 :evil: , толкова ли не можа да схванеш, че именно като си пренесъл постановки от 1947, относими към онзи момент и регулиращи обществени отношение съобразени също към онези времена и си ги миксирал с норми, относими към настоящият момент, си сготвил перфектния буламач. Сега ни го сервираш и очакваш от нас да си "оближем пръстите", възхитени от превъзходните вкусови качества на приготвената гозба. Всеки, който възрази срещу нея, го очаква най-малко пренебрежително отношение и някоя обидна квалификация. Недай Боже да се обяви като привърженик на сега съществуващия в РБ правов ред, тогава е вероятно да бъде обявен за фашист и евентуално вкаран в затвора, извършил някое престъпление /предмет на последваща правна регулация, но признато към момента на извършването му за престъпление от "всички народи"/ или пък такова, извършено по фашистки убеждения.

novae1,
От къде го вадиш това самочувствие, конституция ще ми предлага... аре бегай!

Melly,
Хубава вечер!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Нова Конституция на 21 век

Мнениеот novae1 » 10 Мар 2017, 07:08

LawChoice,
Не е нужно повече да си облизваш пръстите от твоята неолиберална гозба. Имаше предостатъчно време за да кажеш, че в перфектната моя гозба съм забравил да сложа БКП от 1948 г. и СДС от 1990 г.Не четеш ли, що ли, та не видиш, че партии няма, а на тяхно място има специализирани състави.И е редно да знаеш, че не си ти човекът, който ще определя кой да предлага конституция и кой не.Гледай си там вещното право и повечко препрочитай бумагите.
novae1
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 31 Окт 2016, 22:24

Re: Нова Конституция на 21 век

Мнениеот novae1 » 10 Мар 2017, 07:15

Melly,
LawChoice не е чак толкова турист в правото, отколкото готвач на буламачи. Нему постоянно му се превиждат разнообразни супи и чорби, чиито рецепти не може да разгадае. Lex трябвяа да открие рубрика "Туристи и готвачи в правото", като назначи наукообразния за главен готвач и Neutralen за главен турист на Републиката.
Жива и здрава!
novae1
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 31 Окт 2016, 22:24

Re: Нова Конституция на 21 век

Мнениеот novae1 » 10 Мар 2017, 09:36

Melly,
Като поразмислих малко, реших че бая съм повишил наукообразния в чин "Главен Готвач".По-скоро той се изявява като Главен дегустатор на републиката, разпознаващ само един вкус на гозбите. Иначе като правист е чиста проба нихилист. :!:
novae1
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 31 Окт 2016, 22:24

Re: Нова Конституция на 21 век

Мнениеот lawchoice » 10 Мар 2017, 15:12

Ти продължаваш да се заяждаш... На колко години беше..., ааа да роден си 1950г. :shock: :shock: :shock:
Не осъзнаваш ли, че като ме коментираш спамиш в собствената си тема, коментирай си проекта! Има прекалено много въпроси за разрешаване, а времето до влизането му в сила /преди 12.07.2017г./ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: е твърде кратко за това.

Хайде, че имам отговорна работа за вършене!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Нова Конституция на 21 век

Мнениеот novae1 » 11 Мар 2017, 01:02

LawChoice,
Нямам нуждата да коментирам нещо, което не е било обект на някаква критика.До днес не видях кой именно текст смущава както Neutralen, а така също и твоя милост....Колкото се касае до заяжданията, виж кой ги започна първи още в началото на постингите.Ти пъддържаше едного, и това също така е форма на заяждане. Не мога да ти простя онази мисъл, че съм водел именно към самоунищожение. Не ми посочи конкретния текст, а ей така в стил нихилизъм изстреля тази си мисъл, неподкрепена с нито един аргумент?! Дискусиите са за това, да се коригира ненаучното,не професионалното и не перспективното. Та, питам се, има ли полза от мнения като тези, директно заяждащи се. Виждам, че те смущава моето самочувствие. Имам такова, тъй като едни взеха власт с мои мисли, изказани на събрание, нещо, добре протоколирано. "Аз не съм ктомунист, и никога няма да бъда.Аз съм просто човек", "45 години им стигат.Времето е наше", "Да, ама не!", " и преди и сега БКП е мафия", " визия", "мургави българи" и още някои други. Но тава са само бегли мисли, които някои сининикави другарчета осребриха. подразбирам, че си съмишленик на сините, ама не би било лошо да се консултираш с Лъчезар Тошев, та да провериш току що казаното от мен.Или Ал.Йорданов, който провали Филип димитров и почти цялото СДС...ти не знаеш защо е така!А аз знам, много добре знам!
novae1
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 31 Окт 2016, 22:24

Re: Нова Конституция на 21 век

Мнениеот lawchoice » 11 Мар 2017, 02:37

Проблемът не е в някой конкретен текст - сърцето е болно...
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Нова Конституция на 21 век

Мнениеот novae1 » 17 Мар 2017, 15:39

Jean-Baptiste-Henri Lacordaire, en religion le père Henri-Dominique Lacordaire, né le 12 mai 1802 à Recey-sur-Ource (Côte-d'Or), mort le 21 novembre 1861 à Sorèze (Tarn), est un religieux, prédicateur, journaliste et homme politique français. Restaurateur en France de l'Ordre des Prêcheurs (dominicains), il est considéré aujourd'hui comme l'un des précurseurs du catholicisme libéral.
novae1
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 31 Окт 2016, 22:24

Предишна

Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron