начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Абсурдно кратка валидност на задграничните ни паспорти

Дискусии и предложения по проекти за закони


Абсурдно кратка валидност на задграничните ни паспорти

Мнениеот 111888 » 05 Май 2015, 22:35

Няма абсолютно никакъв аргумент задграничните паспорти да са валидни само 5г. Практиката по света е паспортите да са валидни поне 10г, а и повече. Като имате предвид,че в държавите където се пътува с паспорт-се изисква да има поне 6 месечна остатъчна валидност на паспорта, а и това,че има 1 месец за издаване на паспорта-паспорта се издава бързо ,но го получавате слЕд месец-и валидността си тече, плюс това никой няма да рискува да пътУва в края на валидността на паспорт-точно преди изтичането на 4 г и 6 м-излиза,че паспортите ни са валидни-около 4г. Защо? Целта е хора да бъдат унижавани, подложени на бюрократичен произвол, и веднъж на 4г да се виждат с чиновника-тоест-често-да си знаеш мястото, а и хората да са сурвакани с такси начесто при получаване на новите документи ли? Явно да!

НЯМА НИКАКЪВ АРГУМЕНТ ПАСПОРТИТЕ ДА НЕ ВАЖАТ ПОНЕ 10Г. Елементарна законодателна промяна-като цифрата 5 се замени с числото 10-където трябва в закона. Толкова ли е сложно? Тази законоДателна промяна може да стане още другата седмица. Дали? надали.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Абсурдно кратка валидност на задграничните ни паспорти

Мнениеот 111888 » 24 Юли 2015, 12:30

Няма да повдигам и този въпрос тук-как така се въведе правилото да се взима отпечатък, все едно си престъпник, като си вадиш паспорт. Това мина без протести-щом отпечатъци ни взимат, и никой не протестира, скоро май и чипове ще ни имплантират?
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Абсурдно кратка валидност на задграничните ни паспорти

Мнениеот Melly » 24 Юли 2015, 13:56

Аз пък да ти кажа, че ако бяха взимали отпечатъци и в случаите по издаване на документите за самоличност, знаеш ли колко лица биха били подведени под наказателна отговорност и осъдени за противоправните си деяния, а?
Спри да пишеш! Все "Космосът" ти бил крив.
Повдига ми се вече от тази твоя агресия. 8)
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Абсурдно кратка валидност на задграничните ни паспорти

Мнениеот 111888 » 24 Юли 2015, 15:04

Абе аз на сила ли те карам да четеш? Що си прекарваш времето пред компютъра ,а . И какъв е този мазохизъм-повдига ти се, а четеш? И какво нередно виждаш в предложението за паспортите-да важат 10 г?
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Абсурдно кратка валидност на задграничните ни паспорти

Мнениеот 111888 » 08 Авг 2017, 13:02

"Българският паспорт ще е валиден 10 години"
"Паспортите вече няма да са валидни 5, а 10 години. При извършено преди няколко години сравнително проучване в ЕС беше установено, че България е от малкото държави, при които паспортът е с толкова кратка валидност. "
http://dnes.dir.bg/news/pasport-ministe ... 00808?nt=4
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Абсурдно кратка валидност на задграничните ни паспорти

Мнениеот gridiron » 08 Авг 2017, 16:09

Melly написа:Аз пък да ти кажа, че ако бяха взимали отпечатъци и в случаите по издаване на документите за самоличност, знаеш ли колко лица биха били подведени под наказателна отговорност и осъдени за противоправните си деяния, а?
Спри да пишеш! Все "Космосът" ти бил крив.
Повдига ми се вече от тази твоя агресия. 8)


И всичкките щяха да бъдат "бушони"и "жертви приношения " на Мутренската ни система
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28


Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron