начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Дискусии и предложения по проекти за закони


Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот bird_of_paradise » 18 Яну 2017, 16:03

Изби рибоците, Пенчооооо :D .
Мнението ти няма общо с темата, но все пак разбрахме, какви проблеми имаш ти...редовият цесионер :lol: .
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот ivanov_p » 18 Яну 2017, 17:02

Постът е конкретно по темата! АК е тази, която трябва да предложи или ако не предложи поне предпази системата от дивеене.
Като по-разумен многократно съм ви казвал, че най-важното за да печелиш е да работиш лесно, а не за голям хонорар. Отдавна ходенето в съд трябваше да бъде само за заседания, трябваше да има електронен регистър по който да внасяш делата, после молбите по тях, съответно да получаваш съобщения (което тук там го има, но не за всичко).
Вместо да се внесат искания за адекватни промени, които реално да облекчат работата и разходите по нея, гилдията набутала някакви тъпизми, които две години си висят защото на никой не му се занимава с глупости.
Преди няколко дни бях на едни сложни дела в провинцията, адвокатите се явяват сами, зад двамата застанали инженерите на страните които подвикват и бутат бележки с въпроси и отговори, защото адвокатите дори не познават терминологията и вещака като излезе малко от написаното в експертизата за което са се подготвили криво-ляво и започва блещене. Няма ли гилдията да се чатне, че освен за крави, синори и наеми вече има дела за атомни реактори и трябва да се уреди въпросът с явяването на адвоката с екип от специалисти, а не за всяка втора дума да иска отлагане на делото за да се запознаел с материята.
Хората с трети пол въведоха и деца от четирима родители ние си я караме като Гуньо Адвокатина, с ръкавелите, торбата с документи и химикал на ухото.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4320
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот bird_of_paradise » 18 Яну 2017, 17:39

АК не е сред изчерпателно изброените с право на законодателна инициатива, Пенчо, а нито народните представители, нито МС ( не само последното) имат интерес от т.н. от теб облекчения.
То и за това не се случва дългогодишната съдебна реформа у нас, но това е друга тема.


п.п. странно, ти как точно си представяш това с "екипа от специалисти"- кой да им плаща, че не схванах? От 100-те лева, които ми платят на мен, първо държавата се нарежда и ми взима едни 42, после колко за тях и колко за моя труд? Дрънкаш ги едни, колкото да се намираш на дума.
Нито една страна не е склонна да плаща за такива "странични разходи", ако и да гледа чужди филми и да цъка с език. Като теб, когато си писал поста над този.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот ivanov_p » 03 Фев 2017, 15:47

ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4320
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Предишна

Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron