начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Противоконституционност на Закона за здравното осигуряване!

Дискусии и предложения по проекти за закони


Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв

Мнениеот Борец за правда и свобода » 12 Апр 2005, 18:23

Gosho,

Дано не сметнете отговора ми за желание за влизане в празна полемика конкретно с Вас – просто изказвам мнението си и не искам да Ви засягам. Ще отговоря на поста Ви ред по ред:

„само ви посочих, че има решение на КС в този смисъл. Дали е редно или нередно е друг въпрос. Факт е, че то е задължително за държавните органи, които засяга (или бъркам?).”
ОТГОВОР: Не, не бъркате – сбъркали са некадърниците от КС, които не знаят разликата между право и задължение (учи се в първи курс). А иначе, не само те, а и цялата ни посткомунистическа система е сбъркана като мозъка на царски депутат :-(((

„Ако всички тарикати продължат да не плащат и едновременно с това да ползват услугите безплатно - какво ще си кажат другите хора, които все пак плащат? Изобщо не казвам, че услугите в здравеопазването са на добро ниво!”
ОТГОВОР: В предишния си пост съм писал по въпроса, но може би на сте го прочел, затова ще се самоцитирам – „А относно тарикатите, които не плащат, но ползват услуги от НЗОК си прав, но само донякъде. Наистина, те не бива да ползват т.нар „безплатни” услуги, щом не плащат, но трябва да имат правото да се откажат както от ползване на въпросните прехвалени услуги, така и от плащане на здравноосигурителен рекет. Така ще се събират пари от по-малко хора, но и ще се разпределят между по-малко. Досега, 2 млн. не плащаха осигуровки, но ползваха услугите на НЗОК и тя все пак оцеля. Значи, ако тези хора получат правото по свой избор да не плащат, но и да се откажат, или да бъдат лишени от безплатни услуги, НЗОК не само ще оцелее, но и ще икономиса средства, които на всичко отгоре ще се разпределят между по-малкото осигурени. Май някой беше писал в този дух из форума. Така че, разни политици да не се мотивират, че ни крадат уж за наше добро!”


„Но все пак да не умирате от глад, че да не можете да плащате 12лв. на месец?”
ОТГОВОР: Не, не умирам от глад и мога да плащам 13.90 лв. на месец – просто не съм съгласен разни тюмбели да ме крадат под уж благовидни предлози и да нарушават правата ми. Ввъпросът е принципен – овце ли ще бъдем, или хора, които си защитават правата.

„Защо не попрочетете малко повече за системата на здравното осигуряване? Запознайте се с двете основни системи (немската и англосаксонската), вижте ние чия система сме застъпили (копирали), запознайте се и с мотивите на немската осигурителна система, която впрочем е доминираща за страните на ЕС, запознайте се и с нейните предимства и недостатъци и тогава коментирайте! Не забравяйте, че Германия е социална държава, а и доколкото помня България също е социална държава по Конституция...”
ОТГОВОР: С удоволствие ще попрочета за немската и англосаксонската система, но само от любознателност – не мисля, че механичното пренасяне на решения от една богата държава в една бедна е най-доброто. Ако искат да налагат на народа задължения като на материално задоволени германци, първо да му създадат материалната възможност да ги изпълнява – говоря като цяло, а не конкретно за себе си. А щом България е социална държава, да си изпълнява социалните ангажименти със собствени сили, а не да краде от нас с едната ръка от нас, за да може после „великодушно” и да ни го върне с другата (то толкова го и връща...).


Gosho написа:

> Борецо,
>
> само ви посочих, че има решение на КС в този смисъл. Дали е
> редно или нередно е друг въпрос. Факт е, че то е задължително
> за държавните органи, които засяга (или бъркам?).
>
> Ако всички тарикати продължат да не плащат и едновременно с
> това да ползват услугите безплатно - какво ще си кажат другите
> хора, които все пак плащат? Изобщо не казвам, че услугите в
> здравеопазването са на добро ниво! Но все пак да не умирате от
> глад, че да не можете да плащате 12лв. на месец?
>
> Защо не попрочетете малко повече за системата на здравното
> осигуряване? Запознайте се с двете основни системи (немската и
> англосаксонската), вижте ние чия система сме застъпили
> (копирали), запознайте се и с мотивите на немската осигурителна
> система, която впрочем е доминираща за страните на ЕС,
> запознайте се и с нейните предимства и недостатъци и тогава
> коментирайте! Не забравяйте, че Германия е социална държава, а
> и доколкото помня България също е социална държава по
> Конституция...
>
> Нахвърлям ви само някои бележки, за да разберете, че не се
> заяждам, камо ли да изпълнявам политически поръчки :))) Да не
> мислите, че аз искрено и със желание си плащам вноските и после
> изпадам в умиление, когато видя някой пенсионер или майка с
> дете да ползва държавната система на осигуряването?
Борец за правда и свобода
 

Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв

Мнениеот DraGO&rADO » 18 Апр 2005, 17:17

Четейки мненията на участниците стигам до извода,че наистина тези структури-НЗОК и НОИ се състоят от продажни вражески елементи и дармоеди-същински паразити впили жадно пипалцата си в плътта на огромния организъм наречен български народ,но и той си е малко виновен,защото вече 60 и повече години спи непробудно,но е време вече да се вдигне и да строши главата на ненаситния паразит!!!Хора,тези здравни вноски трябва да се бойкотират,нито лев не трябва да влезе в касите на тези долни рекетьори,нека вземем пример от мангалите-те в това отношение са страшно единни и ето вече повече от 6 год.никой не може да ги накара да плащат ток,вода или някакъв вид данъци. Е,в това отношение наистина заслужават похвала,ами ние по-балами ли сме от тях,че послушно да се редим на опашки и да си даваме парите,като най-чинни послушковци-ето това робско търпение ще ни погуби!!!
DraGO&rADO
 

Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв

Мнениеот Калайджийчето и катунарче » 18 Апр 2005, 17:19

Според мен Държавата поощрява тази престъпна клика, наречена - лекарско съсловие, защото те са действително мощен фактор. Много са, силни са, финасово са по-добре обезпечени, и рано или късно ще станат основна част от средната класа в България.
Проблемът със здравните осигуровки, обаче е следният: например, ако си изряден платец и нямаш задължения към Касата, на година ти се полага по една безплатна пломба. Проблемът , обаче идва от следните няколко подробности, които никак не са за пренебрегване:
- трябва да се редите часове наред пред кабинета на личния си зъболекар, заедно с цигани, досадни баби и дядовци
- трябва да сте НЕГНУСЛИВ , ако въобще е възможно , за да преглътнете липсата на елементарна хигиена в държавните поликлиники
- трябва , или скоро да не сте си правили пломба в частен кабинет , или да не сте особено придрирчив, за да не направите разлика, в използваните материали, които по-правило са от най-долно качество...
- трябва да платите такса за основен преглед на всичките ви зъби, дори и да не го искате...
-трябва да заплатите и някаква , уж символична цена за тази уж безплатна пломба, която цена, обаче си е около половината от цената на пломбата, и то на качествена пломба, направена в чист и приятен частен кабинет.
-трябва някак си да докарате броя на пломбите за година - до една, тък като за повече се плаща, нищо, че сте си плащали здравните осигуровки
-трябва да се молите да не възникват каквито и да било по-серизни проблеми със зъбите и венците ви, защото и тях ще трябва да заплатите по съвсем редовен начин. Никой не вади нерв - безплатно.

Абсолютно аналогичен е случаят със прегледите...

Добре, обаче, аз не искам да си правя дори и една пломба в мърлявата поликлиника , не искам никога, дори и с риск за живота ми да попадам в ужасните кабинети на държавните болници, не искам и въпреки, че съм плащала осигуровки, да си плащам за всичко, дори за едни елементарни кръвни изследвания, не искам и да плащам подкупи на лекарите, при положение, че на тях и без друго им се плаща заплата за работата , а и защото не желая да съм част от корупционната система...
Обаче, оказва се, че Държавата не ми дава право на свободна воля, тя тотално ме лишава от едно от основните ми човешки права - правото на избор. Оказва се, че аз дори и да не искам да се лекувам при тях, съм задължена да им плащам.

Замислете се скъпи сънародници - колко от вас си правят прегледи всяка година, колко от вас редовно посещават лекарските кабинети?! Сигурно има хора, които тичат там, и за най-малката дреболия, но има хора, които не са хипохондрици и посещават веднъж на няколко години болниците , когато действително се налага да си направят някакви изследвания. Обаче къде отиват парите от техните здравни осигуровки, не би ли следвало, като видят, че в продължение на 3 години не си си правил пломба, да ти се полагат не една , а три безплатни пломби ?! Обаче това не е така ...

Ето защо, аз си позволявам едно предложение, в три точки, което струва ми се ще намери доста привърженици:
1. Сумите от здравните осигуровки да се натрупват в банкова сметка, като се начислява полагащата им се лихва (след като ще ни прибират парите, би следвало да ни плащат и лихвите - нали така ?!).
2. Да се предостави възможност на всеки човек, да следи за състоянието на сметката си, т.е.- във всеки един момент да можете да проверите, каква сума вече се е натрупала там.
3. Да се позволи прехвърлянето до един определен процент от сумата от една сметка , в друга - това би било , особено полезно за хората , които са безработни.

Единствено по този начин може да се постигне някаква прозрачност и относителна справедливост в този случай.
Но ми се струва, че и без безплатно здравеопазване за децата под 18 години, просто не можем да се наречем Държава от хора, камо ли да си лепнем някои от онези етикети, които аз никак не харесвам , като - 'демократична', "социална'. Не е нормално в една Държава деца да умират, защото родителите им не са били платежоспособни. Все пак , дори през вековете на робството не е било така, защото всеки е хранел и лекувал роба си.
Другото, без което няма да можем да минем е без строги присъди за лекарска небрежност, взимане на подкуп, погрешни диагнози, лекарски грешки и т.н. Защото сега , ми се струва, че лекарите , не са нищо повече от шайка престъпници.
Не ми се припомнят случаи, като онзи, който стана известен зимата, за доктора, който скачал върху корема на бременна жена, за да ускори раждането , понеже искал да се състои в неговата смяна, която междувременно изтичала, и с това - именно той да получи сумата, полагща се за израждането от Здравната каса... Или за случая в който лекарите оставили новороденото да умре, тъй като родителите му не платили исканата от лекарите сума за подкуп... такива престъпления, са просто потресаващи, и то още повече, когато идват от страна на хора, който са призвани да спасяват човешки живот, при това са се клели, над съвсем други принципи... Мисля, че е крайно време да се въведат едни по-адекватни на размера на лекарските престъпления присъди...
_________________
___Нетленен род не ще погине,
в сърцата няма да изстине
кръвта, що Бог суров наля...___
Калайджийчето и катунарче
 

Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв

Мнениеот Красимира Иванова » 21 Апр 2005, 13:12

Абсолютно съм против да се платя на здравната каса каквото и да било!!!
1.От 2001г. до 2003г. не съм била в България
2.Не съм се ползвала от услугите на здравната каса
3.Като съм посещавала лекар или зъболекар,аз съм плащала като частно лице
4.Много често се е случвало да отида при личния си лекар и да искам направление за детето ми-откзват ми-за този месец били свършили.Искам или не,аз пак си плащам като неосигурено лице, а за децата знам, че е безплатно.
5.Искам да знам,защо трябва да плащам услуга, която не съм ползвала и ,ако съм ползвала съм заплатила на място.И най вече защо да плащаме със задна дата??!!

Моето мнение е ,че здравните осигуровки,трябва да са на принципа на застраховките,плащаш-ползваш.Нека господата се замислят и нека разберат, че ние сме българи в България,а не имигранти.Ако и в България няма да се чувстваме сигурни и спокойни,кажете ми къде?Апостол Апостолов написа:

> Уважаеми дами и господа юристи,
> Обръщам се към Вас с молба за коментар и съвет по следния
> въпрос:
> Противоконституционен ли е действащия в момента в Република
> България Закон за здравното осигуряване и по срициално чл.40,
> ал.4 от него?
> Според "Чл. 52. (1) Гражданите имат право на здравно
> осигуряване, гарантиращо им достъпна медицинска помощ, и на
> безплатно ползване на медицинско обслужване при условия и по
> ред, определени със закон. " от Конституцията на Република
> България гражданите имат право на здравно осигуряване, а не
> задължение за здравно осигуряване.
> Според "Чл. 60. (1) Гражданите са длъжни да плащат данъци и
> такси, установени със закон, съобразно техните доходи и
> имущество." от Конституцията на Република България гражданите
> са длъжни да плащат данъци и такси съобразно техните доходи и
> имущество.
> Не следва ли и плащането на здравни осигуровки да е съобразно
> техните доходи и имущество.
> Според чл.40, ал.4 от Закона за здравното осигуряване "Лицата,
> които не подлежат на осигуряване по ал. 1 и 2, се осигуряват
> върху осигурителен доход не по-малък от половината от
> минималния размер на осигурителния доход за самоосигуряващи се
> лица, определен със Закона за бюджета на държавното обществено
> осигуряване. Вноските се внасят до 10-о число на месеца,
> следващ този, за който се отнасят. Тези лица извършват годишно
> изравняване на осигурителния доход съгласно данните от
> данъчната декларация."
> И питам Ви как лице без доходи и попадащо изнвън случаите на
> осигуряване по чл.40, ал.2 от същия закон - за сметка на
> републиканския бюджет следва да си внася здравноосигурителни
> вноски - в момента 6,60 лв. на месец. Представете си следния
> казус семейство от двама родители безработни с изтекъл срок на
> получаване на обезщетения за безработица и без право на
> социално подпомагане, защото имат някаква собственост следва да
> внася здравноосигурителни вноски! Не е ли абсурдно, тези лица
> няма каква данъчна декларация да подават за годишно изравняване
> на доходите, защото нямат такива. Посочените лица имат
> неплатени повече от 3 здравноосигурителни вноски и следователно
> се водят за длъжници на НОИ. Ще им бъдат пратени покани за
> доброволно изпълнение, след това актове за начет и накрая ако
> не ги платят ще ги дадат на Агенцията за държавни вземания,
> която да събере вноските. Не е ли абсурдно да ставаш длъжник на
> държавата затова,че си над 18 г., нямаш никакви доходи и си жив
> и дишаш въздух!Адски тъп закон връща ни в робовладелския строй!
> Моля ви дами и господа, обръщам се към Вас за помощ и съвет как
> да бъдат отменени тези абсурдни текстове от Закона за здравното
> осигуряване. Този закон въвежда една крайно несправедлива
> система за осигуряване, която прави длъжници и гражданите без
> доходи, те просто нямат избор, а защо по конституция имат
> право, а не задължение да внасят здравноосигурителни вноски.
> Дано се намерят добри юристи, които да напишат жалба до
> компетентните органи, които да сезират Конституционния съд за
> отмяна на тези позорни разпоредби от Закона за здравното
> осигуряване, или да лобират за приемане на справедлив закон за
> здравното осигуряване, според който когато нямаш доходи не
> внасяш здравноосигурителни вноски! Ежедневие е лица със
> здравноосигурителни права да плащат на лекарите за оказаните
> медицински услуги и на практика тези лица плащат сметката два
> пъти един път на държавата с % за лични осигурителни вноски
> върху доходите си и втори път на лекарите, защото в днешното
> пазарно време лекарите са търговци на здравни услуги и без пари
> изобщо не ти обръщат внимание.Каква е ролята на държавата
> тогава в тази здравна система, в която лекарите вземат и от
> държавата - НЗОК и от пациентите. Този закон според мен е писан
> от лекари, а не от юристи, за да може лекарите да скубят от
> двете страни.
> Напомням на всички юристи да се замислят над това и да се
> организират и задействат процедури за отмяна на този абсурден
> Закон за здравното осигуряване, защото освен юристи те някой
> ден като живи организми ще имат нужда от медицински услуги, за
> които ще плащат и в момента плащат два пъти сметката - веднъж
> на държавата, за това, че не си е мръднала пръста за
> здравеопазването и втори път на лекарите.
> Не са ли по-добри чуждите системи за здравноосигуряване с
> набрани средства по индивидуална партида на лицата, които да
> плащат от партидата, когато имат нужда и колкото могат, но да
> са свободни граждани, а не длъжници на държавата на абсурда
> България!
> Апостол Апостолов
> hilon@abv.bg
Красимира Иванова
 

Re: Общински съвет може да сезира КС

Мнениеот Миткалото » 21 Апр 2005, 22:07

Чл. 150, ал. 1 КРБ "...Спорове за компетентност по т. 3 на ал. 1 от предходния член могат да се повдигат и от общинските съвети. "

Пуснах Find тук и не открих някой да е обсъждал горната възможност за сезиране на КС. Т. 3 гласи: "3. решава спорове за компетентност между Народното събрание, президента и Министерския съвет, както и между органите на местно самоуправление и централните изпълнителни органи;"
Не знам доколко е възможно да се представи проблемът за неконституционност на здравното осигуряване като препирня за компетентност, но си струва да се опита...
Между другото - досега КС не е сезиран от нито един ОС! Демокрация!!!
Миткалото
 

Противоконституционност на Закона за здравното осигуряване!

Мнениеот gluhopuhovec » 24 Апр 2005, 22:55

Tova e nai-smotaniqt zakon, koito nqkoga dyrjavata v liceto na na6ite bobre stikovani politici s mercides4eta sa priemali... Nekadurnost do N-ta stepen, opraviq nqma. Ne znam 6te se opravi tazi byrkotiq, za6toto normalko funkcionirane na zakonodatelstvoto ni ne su6testviva, 4inovnici, birokrati i myrzelivi slujiteli... Dano sledva6toto pravitelstvo izmisli po-kulturna glupost, koqto pone da se tyrpi zarazlika ot tazi sus zdr osigorqvane...
Nqmam dumi... Onemql sum ot deistvitelnostta, no nqkak si e preglu6tam, misleiki, 4e i dori da sprq da vqrvam v deistvitelnostta - tq pak nqma da se promeni...
gluhopuhovec
 

Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв

Мнениеот Стоян Станчев » 26 Апр 2005, 13:09

anonimen написа:

> И аз съм за варианта всеки гражданин да има собствена сметка с
> натрупващи се там пари.Когато имаш доходи ще отделяш осигуровки
> и като ти се наложи ще си ползваш парите.Аз например дължа
> здравни осигуровки за минали месеци,но не съм била на лекар
> безплатно,всеки преглед съм си плащала по 10 или 15 лв.,тогава
> на кого и за какво дължа тези пари?Аз искам да се събират
> парите в моя сметка и когато имам нужда да си взема пари и да
> си направя изследвания,а не да се моля на лекаря,тои да прецени
> дали имам нужда и тогава да ме праща,това на нищо не прилича.
> Има хора с големи заплати,които плащат толкова големи
> осигуровки,а например с години не им се налага да ходят на
> лекар,тогава за какво се ползват техните пари?А като им се
> наложи ги мотаят ,преценяват дали имат нужда..... и накрая за
> по-бързо пак отиват в частни кабинети и
> лаборатории.Единственото решение е на всеки осигуровките-в
> сметката му.


Според мен към тази група могат да се добави и задължителното пенсионно осигуряване. Натрупаният актив може спокойно да се разпредели с регламентирано отношение между здравно и пенсионното осигуряване, или общия натрупан актив да бъде предоставен на ползвателя си (собственика), а остатъка да бъде използван при последващото го пенсионно осигуряване. От тази гледна точка % от събраните средства могат да влизат директно в ЗК при пенсиониране.
В момента съм почти на 23 години, не съм запознат със здравните закони, но имам задължения към държавата за около 1,5 години - времето когато бях ученик и последвалата ме безработица. Нямам намерение да плащам за това на когото и да е било, нито да ходя и да си оправям документите. Някои не си вършат работа, или щом си плащам трябва да мога и да уволнявам.
Щом пломбата ми при заболекаря струва 12 лв. и нагоре , аз за какво си плащам....най-вероятно за несъществуващите "задължителни профилактични прегледи" .
Успех на всеки , който е в борбата и има възможност да промени нещо, аз съм с две ръце "за промяна" .

П.С.
"регулационни инструменти има, закони няма "
Стоян Станчев
 

Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв

Мнениеот shokata » 27 Апр 2005, 14:06

Конвенция за преследване и наказаване на престъплението геноцид


Приета на 9.12.1948 г. с резолюция 260 A (III) на Общото събрание на ООН.
България ратифицирана с Указ № 300 от 23.06.1950 г.
Договарящите страни,
Като имат предвид декларацията, направена от Общото събрание на Организацията на обединените нации в резолюцията си 96 (I) от 11 декември 1946 година, че геноцидът е престъпление против международното право, против духа и целите на Обединените нации и е осъден от цивилизования свят,
Признавайки, че през всичките периоди на историята геноцидът е причинил огромни загуби на човечеството,
Убедени, че е необходимо международно сътрудничество, за да бъде освободено човечеството от такова отвратително бедствие,
Се споразумяха за следното:
Член 1 Договарящите страни потвърждават, че геноцидът независимо от това, дали е извършен в мирно или във военно време, е престъпление против международното право, което те се задължават да предотвратяват и наказват.
Член 2 В настоящата Конвенция под "геноцид" се разбира всяко едно от следните действия, извършени с цел да се унищожи, отчасти или изцяло, една национална, етническа, расова или религиозна група като такава:
а) убиване на членове на групата;
б) причиняване на сериозни телесни или душевни повреди на членовете на групата;
в) умишлено налагане на групата условия за живот, целящи физическото й унищожаване изцяло или отчасти;
г) мерки за предотвратяване ражданията на групата;
д) насилствено предаване на деца от групата на друга група.
Член 3 Ще бъдат наказуеми следните действия:
а) геноцид;
б) заговор за извършване на геноцид;
в) пряко и публично подстрекателство за извършване на геноцид;
г) опит за извършване на геноцид;
д) съучастие в геноцид.
Член 4 Лица, които са извършили геноцид или което и да е действие, посочено в чл. 3, ще бъдат наказани независимо от това, дали са правителства, държавни служители или частни лица.
========================================
info@preventgenocide.org

========================================
shokata
 

Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв

Мнениеот shokata » 27 Апр 2005, 14:15

Комитет по правата на човека


Пощенски адрес: Petitions Team
Office of the High Commissioner for Human Rights
United Nations Office at Geneva
1211 Geneva 10, Switzerland
Факс: +41 22 917 9022 (особенно по спешни въпроси)
Електронна поща: tb-petitions.hchr@unog.ch
shokata
 

Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв

Мнениеот Roujass » 07 Май 2005, 14:04

Ot 1990g semeistvoto ni jivee r rabfti v Libya,kadeto ni se udarjat zdravnoosiguritelni i
vsi4ki vidove danaci po vedomst,spored predveritelnf podpisani trudovi dogovori.Tamoshnite pla6aniq v BG ne se za4itat u nas,za6oto mashata darjava ne e auktualizirala fogovorite ni,saobrazeni s novite promeni v zakonodatelstvoto u nas.Mejdudarjavnata spogodba e ostarqla s 15g.Na vsi4koto otgore i konlicirani vzimootnosheniq.Na kolko darjavi ednovremenno mojem da sme redovni danakoplatci?Na kolkoto si poiskame,nali?Rabotih izvestno vreme i v UK i tam saotvetno me obruliha s pla6aneto na danaci i to4no kogato trqbvashe da po4nat da lr vra6at nadvzetite suni za snergensis taxes me izgoniha?Bitiqt bit,ebaniqt eban!Joito otgdeto me hvane vse me...Ako tragna za vsqka nespravedlivodt da si tarsq pravoto trqbva da se zanimava, samo s pisane na jalbi i to da bade osnovanata i edinstvenata mi profesiq ili po-to4no HOBBY!
Roujass
 

Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв

Мнениеот Апостол Апостолов » 09 Май 2005, 22:21

Напълно подкрепям статията!

Виртуалната стена на позора...
Страна: България Автор: Атанас Чобанов, 09/05/2005

На 4 май, депутатите гласуваха поправката "Адемов" на Закона за здравното осигуряване.

Пиша това, за да изразя огорчението си от поредната дивотия сътворена от Народното Събрание. Явно отново сме като в приказката за човека, който седял в центъра на селото, а на площада се въргаля неговото магаре, което шумно мучи пред всички събрани хора. На въпроса защо го прави магарето отговорило: "Аз ако сега не си покажа магарията, кога друг път?"

Така и с българските депутати.
Събрали са се българи от целия свят, протестират срещу нещо глупаво и неразумно, пишат писма наляво и надясно до вестници, информационни агенции, международни организации, обясняват защо задължителното здравно осигуряване е безумно, защо поправката "Адемов" не решава проблема а го задълбочава, губят си времето и накрая българските депутати казват "Ние ако сега не си покажем магарията, кога друг път?"

Е, ако това е целта, българските депутати успяха. Вече дори и онези българи в Папуа Нова Гвинея или остров Пука-Пука знаят магическите думи "НЗОК, НОИ, Христосков, Адемов, Щерев". Браво на българските депутати, който не знаеше за тях вече научи. Нали специалистите по ПР това казват: не е важно какво се говори за теб, важното е да се говори нещо. Няма значение, че опитите ни за конструктивно и рационално решаване на проблема отиват по дяволите с приемането на поправката "Адемов".

Защо тогава се играе този цирк с обществено обсъждане на закони след като на никой не му пука? Аз поне си правих труда да давам предложения, четейки, изследвайки и сравнявайки опита на други страни. Опитах се да намирам най-правилните и икономични решения, които да са удобни не само на нас - българите в чужбина, но и на всички заинтересувани. Защото приемането на закони и тяхната администрация не са самоцел. Тяхната цел е да бъдат разумни, да обслужват гражданите и в крайна сметка да създават доверие между държавата и гражданите независимо къде живеят те.

Нищо подобно не се случва в момента.
Заради предстоящите избори се приема неразумна и глупава поправка - предложена от депутата от ДПС Хасан Адемов - която цели да обслужи само и единствено българските турци. С цялото ми уважение към тях, ние - българите в САЩ, Канада, Западна Европа - не сме втора ръка граждани.
Ние сме български граждани като всички други и искаме да защитим правата си.

Приема се поправката "Адемов" с ясното съзнание, че проблемът се отлага и се прехвърля на следващия парламент.
Тогава този проблем ще е много по-остър, много по-наболял. Нека да го разберат българските политици това веднъж завинаги. Колкото повече
отлагат, толкова по-остър и болезнен става проблемът.

Явно е, че българските политици искат да се конфронтират с българските емигранти. Жалко, но факт. Като казвам българските политици не визирам всички. Имаше разумни предложения за решаването на настоящия абсурд, но те бяха удавени в морето на законодателната посредственост. За жалост се потвърждава законът на Мърфи в наш си вариант "От всички законопроекти винаги се приема най-лошият, най-глупавият и най-необмисленият". Нищо, така да е. Затова и към всички изказани предложения за протест аз прибавям още едно. Преди време НОИ искаше да създава "стена на позора", където да лепи имената на "длъжниците" си. Подобно предложение бе не само глупаво, но и незаконно защото противоречеше на Закона за защита на личните данни. Нека сега да направим нещо, което е разумно, а в същото време законно. Нека да направим наша, собствена виртуална "стена на позора". На нея да бъдат публикувани 1) имената на всички народни представители гласували за поправката "Адемов" и политическата сила към която принадлежат, 2) имената на всички чиновници и депутати отговорни за настоящата каша: Христосков, Щерев и Калъчев за начало, 3) имената на всички отговорни служители на НОИ , които са ангажирани с подготовката на законопроекта и неговото осъществяване.

Защо предлагам това? По една проста причина: време е за лична отговорност.
Българските политици и чиновници се крият зад абстракции: европейски норми, правила, инструкции, наредби.
Сякаш някой друг пише законите, инструкциите и наредбите. Време е да се публикуват имената им и всеки българин в чужбина да знае, че тези хора работят СРЕЩУ нашите интереси.
Те работят срещу нас: волно или неволно, но те работят срещу нас.
Щом те работят срещу нас ние ще работим срещу тях. Не е необходимо да припомням уроците от българската история и репликата на хан Крум "Като не щеш мира на ти секира". Хан Крум не е любимият ми пример за цивилизованост. Но щом имаме работа с хора с феодално, средновековно мислене, нямаме друг избор освен да им отвърнем със средновековни мерки.

Щом тези хора вървят срещу нашите интереси нека да ги накажем. Нека българите в чужбина им отказват помощ, нека им отрязват всякакви възможности за получаване на стипендии за децата им, нека да не им дават съвети, нека да не помагат по никакъв начин не само на тях, но и на техните близки.

Някой ще възрази, че тези хора са недосегаеми, че притежават пари, че могат да си купят всичко и всеки.

Сигурно могат - в България. В България може да бъдат нещо, в чужбина ще им е трудно всеки път, когато пътуват. И се нуждаят от нашата помощ. Нека да не я получават.

Някой може да каже, че това са хора, които ще бъдат постоянно в Народното Събрание, че ще пътуват на държавни разноски, че нищо не можем да им направим. Това не е вярно. Можем и още как. Депутатстването за огромния брой настоящи народни представители ще свърши рано или късно. С него свършват и всички привилегии, свършва и усещането за превъзходство и власт.
Това, което идва след това е жестоката реалност по приспособяването и оцеляването. Затова и е хубаво тези хора да си зададат един прост въпрос: "Ще рискуваме ли собствения си интерес, отчуждавайки българите в чужбина?" По-добре да си го зададат сега, преди да гласуват поправката "Адемов" в окончателния й вариант и да сътворят поредното законодателно недоносче. Защото утре някои от тях може да кандидатстват за работа в компания основана от емигрант, управлявана от роднина на емигрант, баща, син, съпруг на емигрант. И участието в целенасочената кампания срещу българските емигранти няма да е добра препоръка. Това мисля добре се знае.

Казано накратко: нека да се публикуват имената на всички, които работят срещу нас, нека да се информират всички емигранти за постъпките им, нека да им се търси лична отговорност по всякакъв начин, по който българските емигранти намерим за добър. Не призовавам към варварщина, но се видя, че с конструктивни и разумни предложения не става. Не може вечно да бъдем призовавани към конструктивност, когато нашите интереси се потъпкват грубо. Голяма част от българските политици и чиновници НЕ издържаха теста по цивилизовано отношение с българските емигранти. Нека помислят отново, все още има време да се поправи глупостта сътворена от депутата Адемов. Нека всички ангажирани с проблема се замислят за цената, която се плаща за ината и липсата на мислене. Струва ли си да я платят? Според мен не. Изборът обаче е техен. А изборът за достоен отговор е наш. Какъв е достойният отговор вече споделих. Всеки е свободен да се съгласи или не с мен, но действието изисква равно по сила противодействие. Време е за него.

Стената на позора е ето тук:
http://www.podpiski.org/
Апостол Апостолов
 

Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв

Мнениеот tihata_voda@burzei.bg » 12 Май 2005, 10:42

"нека да се публикуват имената на всички, които работят срещу нас"

A taka!

Zashto ne im publikuvate i adresite i nomerata na li4nite MPS-ta ...

Sushto taka na mnogo ot tiah decata im "u4at" i "shiveiat" v 4usbina ... Moshe bi bulgarite v konkretnia 4usbinski grad biha iskali da znaiat imenata im ...

Vpro4em nedeite! Sega kato se zamislia, koi znae kakvo moshe da napravi edin razgneven i ot4aian 4ovecec ot prostoliudieto ...
tihata_voda@burzei.bg
 

Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв

Мнениеот Anti_NZOK » 13 Май 2005, 12:08

Ние от "простолюдието", както ни нарекохте, сме тези, които ги избират на постовете им. Те би трябвало да работят ЗА нас, а не ПРОТИВ нас. Никой не е по-голям от народа - питайте Луи XVI и Мария-Антоанета...

tihata_voda@burzei.bg написа:

> "нека да се публикуват имената на всички, които работят срещу
> нас"
>
> A taka!
>
> Zashto ne im publikuvate i adresite i nomerata na li4nite
> MPS-ta ...
>
> Sushto taka na mnogo ot tiah decata im "u4at" i "shiveiat" v
> 4usbina ... Moshe bi bulgarite v konkretnia 4usbinski grad biha
> iskali da znaiat imenata im ...
>
> Vpro4em nedeite! Sega kato se zamislia, koi znae kakvo moshe da
> napravi edin razgneven i ot4aian 4ovecec ot prostoliudieto ...
Anti_NZOK
 

Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв

Мнениеот tihata_voda@burzei.bg » 17 Май 2005, 09:27

Imenno. Ama narodut neshto mai mnogo se e poprivel.
tihata_voda@burzei.bg
 

Re: Апел: Фонд за юридическа защита на засегнатите от ЗЗО

Мнениеот lpetkov » 30 Май 2005, 11:19

imam zavedeno delo v strasburg i ne znaia dokade e stignalo

[%sig%]
lpetkov
 

Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв

Мнениеот AbuTalib1 » 03 Юни 2005, 13:09

Здравноосигурителните права на повече от 1 млн. българи са прекъснати
в. ПАРИ - http://www.pari.bg 2005-06-01

Броят на лицата с прекъснати здравноосигурителни права към 31 май т.г. възлиза на 1 147 194, заяви по време на пресконференция днес управителят на Националния осигурителен институт /НОИ/ Йордан Христосков. Най-голям е процентът на хората с прекъснати прави в Кърджали - 25.32% и Силистра с 22.59%. Причината е, че в тези райони голяма част от хората се занимават със земеделие и се самоосигуряват.
По думите на Христосков задълженията на работодателите за здравноосигурителни вноски са в размер на 33 млн. лв., от които повече от 20 млн. лв. са предадени за принудително събиране на Агенцията за държавни вземания. До момента са събрани 3.5 млрд. лв. от здравноосигурителни вноски, обясни Христосков. Съотнесени към този размер приходи, несъбраните вноски са по-малко от 1%. Според Христосков задълженията на самоосигуряващите са трудно установими, но по груби изчисления възлизат на около 80 млн. лв.

Този Христосков се е самозабравил.По новия закон за здравето, НЗОС не влиза з системата на здравето. Следователно, тожва е нова пирамида.
AbuTalib1
 

Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв

Мнениеот SGP » 03 Юни 2005, 22:27

БОЖЕ ГОСПОДИ - САЙТ НА ЮРИСТИ А ТОЛКОВА МНОГО НЕГРАМОТНИ ХОРА!

Хайде да видим какво точно пише в КОНСТИТУЦИЯТА:

Чл. 52. (1) Гражданите имат право на здравно осигуряване, гарантиращо им достъпна медицинска помощ, и на безплатно ползване на медицинско обслужване при условия и по ред, определени със закон.
(2) Здравеопазването на гражданите се финансира от държавния бюджет, от работодателите, от лични и колективни осигурителни вноски и от други източници при условия и по ред, определени със закон.
(3) Държавата закриля здравето на гражданите и насърчава развитието на спорта и туризма.
............................................................................................

А сега да прочетем решенията на КС:

Решение № 8 от 2.04.1998 г. на КС на РБ по конст. д. № 3/98 г.
Държавен вестник, бр. 41/98 г., попр., бр. 44/98 г.
чл. 47, ал. 2, чл. 52, ал. 1 Конституция на РБ, чл. 26, ал. 5 ЗНЗ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"В чл. 52, ал. 1 от Конституцията са прокламирани като основни права на гражданите правото на здравно осигуряване, гарантиращо им достъпна медицинска помощ, и правото на гражданите на безплатно ползване на медицинско обслужване. Тази конституционна разпоредба не е пряко приложима и в нея е указано, че тя ще се прилага при условия и ред, определени със закон. Конституционният законодател делегира на Народното събрание правото със свой нормативен акт - закон, да регулира основните обществени отношения, засягащи тези конституционни права."

----------------------------------------------------------------------------------------------

Решение № 32 от 26.11.1998 г. на КС на РБ по конст. д. № 29/98 г.
Държавен вестник, бр. 141/98 г.
чл. 37, ал. 1, т. 1 и 2, чл. 41, т. 3 ЗЗО, чл. 14, чл. 47, ал. 1, чл. 52 КРБ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"Основните права на гражданите включват правото на здравно осигуряване, гарантиращо им достъпна медицинска помощ, и правото на безплатно ползване на медицинско обслужване. Те са прогласени в ал. 1 на чл. 52 от Конституцията, а в ал. 2 са посочени източниците на средства, които обезпечават финансово здравеопазването.
Посочването на тези източници не е пълно и изчерпателно. В конституционния текст изрично са изброени само някои от тях - държавният бюджет, работодателите и личните и колективните осигурителни вноски. След изброяването им е указано, че здравеопазването се финансира "и от други източници" и те, както и редът и условията за набиране на необходимите средства се определят със закон. Тъй като не са предвидени някакви конкретни ограничения в тази насока, следва да се приеме, че законодателят при спазване на общите конституционни принципи е свободен да прецени кои могат да бъдат другите източници и какви трябва да са начинът и формата на финансиране на здравеопазването от тях и от останалите конституционно установени източници."

ЕДИНСТВЕНО КС ИМА ПРАВО ДА ТЪЛКУВА КОНСТИТУЦИЯТА:

Чл. 149. (1) Конституционният съд:
1. дава задължителни тълкувания на Конституцията ;
2. произнася се по искане за установяване на противоконституционност на законите и на другите актове на Народното събрание, както и на актовете на президента;
3. решава спорове за компетентност между Народното събрание, президента и Министерския съвет, както и между органите на местно самоуправление и централните изпълнителни органи;
4. произнася се за съответствието на сключените от Република България международни договори с Конституцията преди ратификацията им, както и за съответствие на законите с общопризнатите норми на международното право и с международните договори, по които България е страна;
...........................................................................................

КЪМ СОЦИАЛНО СЛАБИТЕ:

МОЯТ АПЕЛ КЪМ СОЦИАЛНО СЛАБИТЕ В БЪЛГАРИЯ Е : "ПРЕСТАНЕТЕ ДА БЪДЕТЕ ПАРАВАН НА НЕДОБРОСЪВЕСТНИ ШМЕКЕРИ! "

Безработните в Б-я са под 500 хил. от тях 150хил са с право на обещетение т.е. Държавата им плаща осигуровките и около 200хил са социално слаби т.е. пак Държавата плаща остават не повече от 100-150 хил. безработни които не са социално слаби и трябва да си плащат сами!
АМИ ОСТАНАЛИТЕ БЛИЗО 2 МИЛИОНА (към 1.01.2005) КАКВИ СА ?!

Типичен пример за това са организациите за ЗАЩИТА ПРАВАТА НА ПАЦИЕНТИТЕ . В България те са 7 на брой, но във тях не могат да се намерят и 5 човека които да не са пенсионери и да си плащат редовно здравните осигуровки! При това въпросните 5 човека нямат фирми, а всички които имат фирми дължат здравни вноски. НЕ МОЖЕТЕ ДА МЕ УБЕДИТЕ ЧЕ ЧОВЕК С 8 ФИРМИ, 2 ОТ КОИТО В ПЕТРОЛНИЯТ БИЗНЕС Е СОЦИАЛНО СЛАБ!

А ето и някои от "Златните сърца" - наградата за "висок морал и активна гражданска позиция" на предаването "Искрено и лично", които често гледаме по телевизията:

ДАРИНКА КИРОВА (зл.сърце от 28.06.2002) , ЕГН 5407081498 председател на сдружение “НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ ЗА ЗАЩИТА ПРАВАТА НА ПАЦИЕНТИТЕ” - БУЛСТАТ 104587254 това е сдружението което като цяло дължи най-много (!) осигурителни вноски сред всички останали подобни сдружения! Членовете на това сдружение дължат вноски за над 110 месеца общо към момента. Самата Д.Кирова си оправи осигуровките в началото на 2004 г. и в мометна е ОК! Друг е въпросът каква вноска плаща Д.Кирова и лекарства на каква стойност получава и може ли такъв човек (който получава в пъти повече отколкото дава) да говори от името на всички пациенти.
ЕВГЕНИЯ АДЪРСКА (зл.сърце от 29.11.2002), ЕГН 6306083473 председател на “НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ЖЕНИ С ОНКОЛОГИЧНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ И ТЕХНИТЕ СПОДВИЖНИЦИ -"ЖОЗТС"” и др. – дължи на Здравната Каса към момента вноски за 42 месеца! А иначе вдига митинги за това че Касата и Държавата бавят лекарствата за онкоболните!
КАМЕН КОСТАКИЕВ (зл.сърце от 18.04.2003), ЕГН 7102026382 , юрист станал известен на обществеността със защита правата на инвалидите в България, дължи на Здравната Каса към момента вноски за 18 месеца!
ПЛАМЕН ТАУШАНОВ, ЕГН 5501316562 председател на "БЪЛГАРСКА АСОЦИАЦИЯ ЗА ЗАКРИЛА НА ПАЦИЕНТИТЕ" и др. - дължи на Здравната Каса към момента вноски за 57 месеца!А иначе прави изявления че Касата не му предоставя услугите за които си е платил! Ами че той нищо не е плащал КАКВИ УСЛУГИ ДИРИ ТОГАВА ?!

ВСИЧКИ ОСВЕН Д.КИРОВА УЧАСТВАТ В НЯКОЛКО ФИРМИ И СДРУЖЕНИЯ!
И ТЕЗИ ХОРА ЩЕ НИ ЗАЩИТАВАТ ПРАВАТА ?!
ЧЕ ТЕ КАТО МАМЯТ ДЪРЖАВАТА КОЛКО МУ Е ДА ИЗМАМЯТ НАИВНИТЕ БАЛЪЦИ!

Призиви за противоконституционост на Здравните осигуровки че чуха и на 19.05.2005 г в "Искрено и лично" от страна на Радко Хаджийски ЕГН 4401206929 - председател на "АСОЦИАЦИЯ НА ДАНЪКОПЛАТЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ" БУЛСТАТ 130488122. Управителният съвет на това сдружение се състои от двама пенсионера и двама които с години не са си плащали осигуровките (зравни и пенсионни) или с две думи ЕГАТИ ДАНЪКОПЛАТЦИТЕ! Като добавим призивите за събиране на пари по сметка за да се съди Държавата в Страсбург и фактът че някои от членовете са и членове на "СЪЮЗЪТ НА ПРЕВОДАЧИТЕ В БЪЛГАРИЯ" повече от ясно е как някои хора ще си изкарат добри парички на чужд гърб!

М/ду другото водещата на "Искрено и лично" М.АНГЕЛОВА ЕГН 6505205553 също не си плаща осигуровките от началото на годината - И ТЯ ЛИ Е СОЦИАЛНО СЛАБА ?!

ЕГН-тата и БУЛСТАТИТЕ Ви ги давам за да можете да проверите верността на твърденията на http://www.noi.bg !


Към БЕЗРАБОТНИТЕ:

Безплатен обяд НЯМА и ако някой иска да ползва нещо без да плаща, то някой друг трябва да ПЛАТИ БЕЗ ДА ПОЛЗВА! В това няма НИЩО ПОЧТЕНО!
Като се вземе в предвид че едва 1,5 млн са си плащали Осигуровките редовно а други 6,5 млн (в т.ч. 2,4 млн. пенсионера и 1,5 млн. деца и учащи) то мисля че мога твърдо да заявя че:
1. СМИСЪЛЪТ НА МОЯТ ЖИВОТ НЕ Е ДА ХРАНТУТЯ ТЪРТЕИТЕ В ТАЗИ ДЪРЖАВА!
2.КАКТО ИМАТЕ УСТА ДА ЯДЕТЕ - ТАКА ТРЯБВА ДА ИМАТЕ И РЪЦЕ ДА РАБОТИТЕ!

Към БЪЛГАРИТЕ В ЧУЖБИНА:

Преди години Тони Блеър беше заявил че който желае да работи за Великобритания е добре дошъл, но ако си прави сметката да ползва социалните им придобивки да си върви там откъдето е!
Като се толкова добре осигурени там защо идвате тука да се лекувате НА МОЙ ГРЪБ! Стойте си там и там се правете на велики - ама не ви минават номерата! Защото ако не плащате - нищо и не получавате! Сега ми се правите на много ербап но след години като се пенсионирате и заболяванията ви станат хронични веднага ще дотърчите в България и ще почнете да ядете от моите вноски! Да не говорим че в някои страни като САЩ може да си възтановиш до 80% от неползваните здравни осигуровки!

Нямам нищо против НЕ ПЛАЩАЙТЕ! Но след това бъдете така любезни да не идвате при нас да ползвате здравни услуги! Особено безплатни лекарства! За някои и друг преглед или пломба ще се прежалим - 20-30 лв. не са проблем за нас ако и средната РЗ да е 300 лв. а не няколко хиляди долара/евро както е при Вас. Да не говорим че пенсиите и здравните осигуровки на Вашите родители също излизат от моят джоб а Вие ми се фукате как всяка година им пращате 100-200 евро че на мен месечните пенсионни осигуровки ми са толкова!

ТАКА ЧЕ СТОЙТЕ СИ ТАМ И ХИЧ НЕ СЕ ВРЪЩАЙТЕ!
НЕ СТЕ НИ ПРИТРЯБВАЛИ! И САМИ МОЖЕМ ДА СЕ ОПРАВИМ!
ДОСТАТЪЧНО ПАРАЗИТИ ИМА В ТАЗИ ДЪРЖАВА - ВНОС ОТ ЧУЖБИНА НЕ НИ Е НУЖЕН!
SGP
 

Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв

Мнениеот BATKON4O » 09 Юни 2005, 17:35

Za6to triabva da pla6tam za ne6to koeto ne sam polzval?I za6to [DARJAVATA] mi iska lixva za pari koito dori ne sam vijdal? DOKOGA TRIABVA DA TARPIM TEZI PODIGRAVKI??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
BATKON4O
 

Re: Противоконституционност на Закона за здравното осигуряв

Мнениеот misa » 30 Яну 2006, 22:29

Nadegdata Umira Posledna! написа:Napalno sam saglasna s vsi4ki podpisali se tuk i pod podpiskata protiv sozialnoto osiguriavane. Dano pone niakoj ot tezi izmislili tozi zakon pro4ete pone neshto ot tezi redove.

Az sashto giveja v 4ugbina i saprugat mi italianez me osiguriava tuk, a kogato hodia do Bulgaria vinagi patuvam s platena zdravna osigurovka ot tuk predvaritelno. Kolko pati togava pitam i za kakvo shte triabva da se osiguriavam v BG?

Minalata godina triabvashe da polzvam taka da gi nare4em uslugite na edna bulgarska klinika i triabvashe da platia 5000 euro taxa + vsi4ki predvaritelni pregledi i izsledvania, stranno zashto se zaplashtaha otgore nad tazi suma, kato 4e li beshe malko. Da ne govorim, 4e vsi4ko beshe bez pologitelen kraen resultat. Ama az si platih za nishtoto. Sega otnovo sa gotovi da mi vzemat pari4kite tam, ama az se konsultirah i s drugi kliniki i se okaza, 4e e absoliutono bespolezno i nishto ne moge da se napravi pove4e po moyat problem. Eto, dori i ne biaha 4estni s men da mi ko kagat v o4ite!

Togava kakvo i na kogo, i zashto shte triabva da plashtam? I do koga bulgarskite medizi shte prodalgavat da tretirat profesiata si kato komersialna usluga samo za sobstvenoto si zabogatiavane?

Pitam Vi gospoda: Koj shte mi otgovori na vsi4ki tezi vaprosi?
misa
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Яну 2006, 22:15

Мнениеот peichev_76 » 31 Яну 2006, 11:58

Уважаеми.дами и господа,
всъщност не занам доколко се самоуважавате след като от много време насам оставяте скъпоценните ни управници да Ви правят на маймуни и да си пълнят джобовете за ваша сметка.Искам само да Ви кажа че колкото да си говорите тук,колкото и да се обсъжда темата само с говорене нищо няма да се постигне.Трябват действия.Верно е че българина е силен в домашната политика и като изпие две ракии оправя цялата държава ,бонтува се и търси правата си.Лошото е че на сутринта ,след като е изтрезнял си остава същата ПРИМИРЕНА ОВЦА ИЗПЪЛНЕНА С РОБСКО МИСЛЕНЕ И СТРАХ ,СВИКНАЛА ДА СЛУГУВА И ПОДГЪЗУВА В ИМЕТО НА ТРОХИЧКА ХЛЯБ ЗА ВЕЧЕРЯ. ЧУДНО МИ Е КАКВИ ЗАПАСИ ОТ ТЪРПЕНИЕ ТРЯБВА ДА ИМА ЧОВЕК ЗА ДА ИЗДЪРЖИ НА ВСЕКИДНЕВНИТЕ ПОДИГРАВКИ - ТО НЕ БЕ АЕЦ,НЕ БЕ ЗДРАВНИ ОСИГУРОВКИ,ПОВИШАВАНЕ НА ЦЕНИТЕ/ТОК,ПАРНО,ЦИГАРИ,ГОРИВА И Т.Н./,ОЧЕВАДНО ОГРАБВАНЕ ПРИ ПРИВАТИЗАЦИОННИ СДЕЛКИ , ЗАТВАРЯНЕ НА ПРЕДПРИЯТИЯ/просто вие бедна фантазията каква случка ни очаква след като затворят 98% от хлебозаводите, месопреработвателните предприятия ,сладкарите и т.н./.Явно запасите на българина обаче са безгранични.
само искам да ви кажа че ако не търсим настоятелно правата си ще си мизерстваме на воля.Чудно как хората от другите държави се обединяват и протестират,отстояват правата си и накрая побеждават,като си осигуряват нормални условия на живот.ТУК ОБАЧЕ ВСЕКИ ГЛЕДА СЕБЕ СИ И СЯКАШ ТАКАВА СИТУАЦИЯ С ТЪРСЕНЕ НА ПРАВА НЕ СЪЩЕСТВУВА.В заключение искам да ви пожелая приятно живуркане.Надявам се обаче че има и други хора които като мен от малки "имат шипове в кръста "и не могат да се навеждат пред силните на деня в името на нищожни подаяния.
peichev_76
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Ное 2005, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron