начало
Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право

Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Дискусии и предложения по проекти за закони


Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот Гост. » 22 Фев 2009, 01:25

ivan_lawyer на 21 Фев 2009 10:26 pm
Колеги, защо не метнете един преглед на дискусията отзад напред, или както Ви се хареса.
Полина Ви е дала информация, в която пише и следното - Шефът на Частните съдебни изпълнители (легитимен орган), доколкото разбрах - не е популярен? - също иска това което иска и БСП.
Дичев е казуално различен от БСП, надявам се поне по снимка знаете кой е човека Дичев.
Нещо не ми се връзва Шефът на Асоциацията на Частните Съдебни изпълнители да не знае какво да пледира в защита на Гилдията.



Популярен или не- преизбрали го за втори мандат.
И визираш първият ми пост :wink:
Мда... в детайлите е същината. :)

п.п. Ванко, аз съм Поли- не Полина. :wink:
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот gudio » 24 Фев 2009, 02:39

:wink: Дичев си е достатъчно популярен и беше преизбран :roll: май с някакво... :idea: май никой не се пресрами да гласува против - единодушие :!: :lol: :lol: вече не си спомням... "Каузално, не казуално" след като преди доста години е оглавявал "приемна жалби" или нещо такова (биографията му е публикувана на много места в нета и той не крие нищо)при президента П. Стоянов, ще да стои "идеологически" :wink: далече от БСП, доколкото изобщо става дума за политика тук. Същият по принцип се притеснява от обирането на негативи от страна на гилдията и... явно е прав предвид изказаните и тук становища какви алчни далавераджии и кръвопийци сме, щом продаваме на хорицата, забележете - на ПОЛОВИН ЦЕНА :evil: :evil: :evil: АУ-У-У-У :!: :evil: имотите :lol: :lol: :lol: Мисля, че беше цитиран по-горе в тази тема - нещо, което също не крие е, че той лично завишава оценките, за да докара по-висока начална цена. Той обаче има няколко несъстояли се продажби - липса на наддавачи. Бай Гъдю пък :oops: от своя страна има няколко спрени от взискатели продажби... :oops: поради ниска начална цена (не могат да си съберат вземането :? , а с насрочването и отмяната на продажбите рекетират длъжника да прави чудеса и да внася по някой лев :lol: ). В случая проблемът, както писах по-горе ще възникне от евентуалната обжалваемост на оценките, т.е. връщане на старата уредба. Всяка "пазарна" цена просто няма да се хареса на длъжника, понякога по съвсем "обективни" причини - длъжникът си е намерил "спонсор", който да купи имота и високата оценка не ги устройва 8)
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот kalahan2008 » 25 Фев 2009, 00:02

Когато банката-взискател види, че работата става дебела и че имотът или няма да може да се продаде на цена, която да удовлетвори изцяло кредиторовата претенция, или ще се определи висока начална цена, но която ще прави имота непродаваем, тогава прибягва до различни хитринки. Напр. когато длъжник е дружество, карат управителя да подпише запис на заповед, за да спрат проданта. Много от хората са свързани сантиментално с жилието си и се мъчат да спрят проданта, плащайки част от дълга. Това спира изпълнението, което е изгодно и за банката, защото сумата, която остава да се събира, става по-малка, а от друга страна обезпечението си стои.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4181
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот donna » 07 Апр 2009, 18:51

Тази фраза"предвид изказаните и тук становища какви алчни далавераджии и кръвопийци сме" няки твои колеги сами си я навличат ейти жив пример и хич не се чуди .

Ето от личен опит : Помните ,че обжалвах конкурса за нотариуси и там имах разноски за 3-ти лица , обжалвах ги и на дата 19.03.09г съда се произнесе с определение ,че са дължими . Добре определението го видях на сайта на съда на другия или по другия ден . Което значи ,че на 30.03.09 г аз им ги платих със пощенски запис. До тук добре . В срока на обжалване обаче на решението в частта за разноските което си е определение съдът издава 2 изпълнителни листа ?! Добре ккато и да е . Вчера 06.04.09г дъщеря ми получава призовка за доброволно изпълнеие върху жилището за смешната сума от 500лв /които аз съм платила по пощата /и разноски още толкова от ЧСИ в София . Со тук добре само дето детето като ги видяло се притеснило /успокоих го/ Звъня на въпросния ти колега да му обясня ,чее платено и да ми каже кога е образувано изпълнеието с оглед разпоредбата на 433 ГПК , оказа се че го няма и на телефона бил помощника му . Обясних му за какво иде реч , че парите са пратени на дата ..., че са изпратени на публично известния адрес на нотариуса щото адрес някакв във София имаше в молбата за ИЛ /нас ни призоваваха там по телефон всите /пък тя подадена от адвокат , пък в ИЛ пише следното Осъждат мен с адрес да платя на Х сумата от 500лв .Насноящия ИЛ се издава на Х от София чрез адвокат У.Ама кой му е адреса в София /то и в решението го нема де/,ама ко му е ЕГН няма ...

Знаеш ли какво чух в отговор по телефона от тоя помощник ами мен ме е срам да го кажа ,пък нали и телефонния разговор не едоказателство . Значи аз от този поисках само едно да ми каже кога е образувано делото и ако е след моето плащане да се разберем да пратя пощенския запис за дълга и да се разберем за плащане на разноските .

След нещастния разговор който проведох аз си пуснах молба за прекратяване с приложен запис определение и решение на съда , пък си пуснах и една жалба по 407 ГПК за обезсилване на изпълнителния лист.

Е ккаво получи тоя твой колега благодарение на помощника ,ако беше човек на място щеше да си получи и разноскиге ,ако бяха дължими ...така ,че не се обиждай защото имиджът се създава .
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот bebitor » 07 Апр 2009, 18:55

Поради огромно желание, но липса на време, си запазвам място ей тука, точно след теб, да го коментирам това :lol: :lol: :lol: :evil: :evil: :evil:
Едит: То, твоето дело, си е уникално отвсякъде. Що се отнася до изпълнителните листи на ВАС, имам МНОООГО особено мнение по въпроса :lol:
Имаш издаден ИЛ по невлязло в сила решение, като не е постановено предварително изпълнение (пък и не е от тази категория). Образувано ИД след изпълнение на задължението. Какъв длъжник си ти, какви разноски по изпълнението :lol: Ще пада ИЛ, пък разноските по изпълнението ще си ги плаща КОЛЕГАТА, който го е образувал срещу теб. Хайде сега, и за вредите от незаконно обезпечение...
Последна промяна bebitor на 08 Апр 2009, 09:53, променена общо 2 пъти
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот ivan_lawyer » 07 Апр 2009, 19:04

Аз влизам в кантората на съдебните изпълнители така - "Добър ден - да Ви се представя - адвокат Мастилено петно, искам да работя с Вас, за съжаление, съм за длъжника. Но желая да се съгласуваме".

Следва стандартно любезно отношение. Много рядко ми дават изпълнителното дело от раз, макар, че би трябвало. Както и да е - ръка дълга, мускули имам, ще пиша до гроб пълномощни и заверки. Много рядко се получава от първия път, както и да е.

Номера е да заобиколиш в гръб Тигъра и да го потупаш по рамото - обикновено дава ефект.

Въпросът е да влезеш стабилно в кантората - като физически човек имам предвид.

Седнеш ли на диванчето - няма мърдане.

Първата фраза е - "Обичате ли казачок", веднага след това - "И този път без номера". Обикновено се шашват - "Ама как така без номера - ми ние без номера на делото не можем да Ви кажем нищо" - след което уточнявате - "Става въпрос да не си правим фокуси".

Много е важно - за укротяване на първичното у хората - да направите опис на изпълнителното дело - така и така клиента ще плати и така нататъка.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5232
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот donna » 07 Апр 2009, 19:22

Е аз съм длъжника в случай не адвоката на длъжника . Обаче не знам що си зная правата. Та се питам оня ко го бъркаше да ми каже ? Може би избиваше комплески.Ако разноските бяха дължими /аз ще разбера чак след постановлението / ще ги платя , пък ако се обезсили ИЛ интресно /щото ако беше говорил с мен нямаше да искам обезсилване, то там и нормата на 407 при издаване не е спазена -немотивирано разпореждане ... /,но този път не за моя сметка щото ЧСИ не е трето лице .
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот ivan_lawyer » 07 Апр 2009, 23:00

По същият начин люшкаха един мой човек - напред - назад - прибраха му парите и му казаха - таксата се дължи, независимо от резолюцията.

Добър частен съдебен изпълнител съм виждал - работи добре, може би защото бях по-настойчив, дамата от корицата също работи добре - не е натрапчиво нахална - отстъпва и т.н.

И така - ние ги хващаме - те ги пускат.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5232
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот Гост. » 07 Апр 2009, 23:17

... вече и аз не знам какво да кажа. Наясно съм с голяма част от фактологията.
1. Разноските постановени в решението на ВАС, което обжалва в последствие- не подлежат на предварително изпълнение :idea: / 404/. А, да ме поправи някой, че може и да греша.
2. Не съм наясно и с факта като как се издава ИЛ без да се индивидуализира длъжника, кредитора, а още по фрапиращо е :shock: / макар често да искам издаване, респективно и получавам издадения ИЛ с прискърбие заявявам- името ми не присъства нийде :cry: / името на адвоката да се мъдри нежно в ИЛ. Тук здраво да ме прощават, но цялото това дело някак сигурно излезе от правната плоскост...



Дами и господа, във вас ни е надеждата.
Вие сте шапката на българската юриспруденция, но ако под нея няма здрава мисъл- не се учудвам, че и краката са глинени.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот donna » 08 Апр 2009, 07:11

Благодаря за отгвора , е аз съм жалила с ЧЖ по 407 ГПК , но не вярвам въпреки всичко това да обезсилят ИЛ. Може да се видят разпорежданията на сайта на ВАС ...
Последна промяна donna на 08 Апр 2009, 10:26, променена общо 1 път
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот razli4na » 08 Апр 2009, 10:08

donna, що се чудиш? Кога ВАС са издавали изпълнителни листи? Кога са осъждали да се плащат разноски на заинтересовани лица или на административен орган на бюджетна издръжка? Сега, като отварят нова практика по тия въпроси и като четат закон, който очевидно е различен от тоя, дето ние с тебе четем, ще се налага тепърва да пишат изпълнителни листи, и, после аргументи що пък точно тъй ги пишат.
Останава ни тая награда, да знаем, че удряме финансово рамо на новите нотариуси, че както са я закъсали, на тия изпълнителни листи чакат, като гледам.
Но, ако трябва да сме сериозни, мисля, че задачата е изпълнена- а тя е, на следващите конкурси да няма жалещи, за да не са и те назидавани и да плащат за това, че си позволяват да атакуват административен акт. Мисля, че в това отношение ВАС мина границата на правосъдието и дори и само поради този факт, ще трябва да се сезира ЕСПЧ, за да не става този прецедент- практика.
razli4na
Активен потребител
 
Мнения: 1292
Регистриран на: 07 Юни 2007, 14:22

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот donna » 08 Апр 2009, 10:27

Аз дори смятам да пратя копие на пощенските записи по делото ,за да не получа още изпълнителни дела при все че съм платила :wink:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот donna » 09 Апр 2009, 10:32

:wink: Тази тема защо така затихна ?
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот miriam » 09 Апр 2009, 10:37

поради липса на купувачи и стагниране на пазара..навярно :lol:
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот Гост. » 09 Апр 2009, 10:45

Мнеееее, ако може да се вярва на приятели- горещите пари са вече на пазара и сериозно обикалят. Ангажирани са в закупуване на имоти... :wink: че парите парели :lol:, цените били ударили дъното и вече са във възходяща...Изображение


Простете спама. На кой му пука..
Спорен ден.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот donna » 09 Апр 2009, 11:07

:D Да права си ,кофти положение особенно при моето изпълнение ...да го наречем малък гаф :wink:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот p_dyan » 12 Юни 2009, 16:04

Вече има отговор от парламента в тази посока , търговете ще започват от 75%, считано от 5 Юни.2009 (ДВ брой 42/2009)
p_dyan
Потребител
 
Мнения: 484
Регистриран на: 09 Мар 2008, 23:37

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот gudio » 15 Юни 2009, 23:19

"Соломоновско решение" - необжалваеми оценки, с участието на вещо лице "ако страната поиска такова" :lol:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот annastil » 01 Юли 2009, 19:41

...знае ли някой дали законът за принудителна продажба на имоти на търг е обнародван вече в ДВ...доколкото разбрах-той е приет на 2-ро четене...апартаментът на сина ми,който му е единствено жилище, беше продаден в петък на единствения наддаващ-банката кредитор...още не е минал едноседмичния срок...може ли някой да ме посъветва какво може да се направи в този случай,доколкото знам-търгът е невалиден при един клиент,трябва да има 2-ри търг, при който вече купувачът може да е 1...благодаря-аnnastil@abv.bg...
annastil
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Апр 2009, 09:08

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот annastil » 02 Юли 2009, 12:38

p_dyan написа:Вече има отговор от парламента в тази посока , търговете ще започват от 75%, считано от 5 Юни.2009 (ДВ брой 42/2009)

...приет ли е вече този закон?....може ли адвокатът ми да обжалва,ако вече е проведен търг/но не е минал едноседмичния срок/?...на търга се е явил само 1 купувач-банката кредитор...Счита ли се търга за действителен? ..благодаря-annastil@abv.bg
annastil
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Апр 2009, 09:08

ПредишнаСледваща

Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта