начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Дискусии и предложения по проекти за закони


Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот p_dyan » 02 Юли 2009, 21:15

Май не пише нищо за заварените обявления на съдебните изпълнители, обявени продажби и докато тече 1 месечния срок е настъпила промяна в закона, какъвто е вашия случай. Обжалвайте за проба, да видим какво ще стане.
Другия вариант е да се споразумеете с банката, тя ще ви прехвърли/върне/ имота когато си издължите заема, банките не желаят да събират имоти.
p_dyan
Потребител
 
Мнения: 484
Регистриран на: 09 Мар 2008, 23:37

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот annastil » 02 Юли 2009, 23:29

Благодаря Ви,вече обжалвахме...ще споделя развитието на нещата , за да знаят хората как да се защитят от беззаконието...
annastil
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Апр 2009, 09:08

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот ivan_lawyer3 » 16 Юли 2009, 19:49

Беззаконието се преборва с адвокат, добра марка уиски и пура.

Дано не попадам в графата "дискриминация". Няма такова беззаконие, няма такава хватка, която да не може да се пребори. Имайте предвид, че 50 % от съдебно-административният пертонал в България са на режим - "просъница" - чакат да свърши работното време.

Впрочем най-много обичам оперативната работа и абордажите в петък - съдебният изпълнител се е подготвил за отпуск, в това време на вратата срамежливо се звъни.
ivan_lawyer3
Потребител
 
Мнения: 336
Регистриран на: 01 Ное 2008, 20:33

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот gudio » 20 Юли 2009, 23:54

Ровейки наскоро някакви архивирани дела, установих, че ivan_lawyer(0-1-2-3 etc.) се е "презентирал" и по мои дела..., т.е. явно се познаваме и вЧеПетленията му от ЧСИ се дължат и на тази негова практика 8) :wink:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот Гост. » 21 Юли 2009, 00:16

gudio написа:Ровейки наскоро някакви архивирани дела, установих, че ivan_lawyer(0-1-2-3 etc.) се е "презентирал" и по мои дела..., т.е. явно се познаваме и вЧеПетленията му от ЧСИ се дължат и на тази негова практика 8) :wink:


:roll: :lol: :lol: Добрите контакти какво ли не правят...
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот gudio » 22 Юли 2009, 13:28

poli_g написа:
gudio написа:Ровейки наскоро някакви архивирани дела, установих, че ivan_lawyer(0-1-2-3 etc.) се е "презентирал" и по мои дела..., т.е. явно се познаваме и вЧеПетленията му от ЧСИ се дължат и на тази негова практика 8) :wink:


:roll: :lol: :lol: Добрите контакти какво ли не правят...

:wink: Ами, да. Много съм доволен от съвместната ни работа - напр. по едно от делата представи пълномощно, после отказа да получава съобщенията до длъжника (а последният беше много трудно откриваем :? ) и така максимално улесни хода на производството... :lol: Май ще трябва да го черпя и дано по-често представлява длъжници при мен по този начин :wink:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот ivan_lawyer3 » 22 Юли 2009, 20:05

Бъркате се, колега.

Единственият компромат срещу мен би бил, че тайно съм преминал от бира към ракия, впрочем напълно излишно при наличието на мастика.

Впрочем нищо лично - аз печеля доста добре покрай съдебното изпълнение, което кой знае защо се слага все на пътя ми.

А пък такава молба - да дам адреса на длъжника, вместо своя - никога не съм и помислял да си помисля даже. Винаги пръв срещу куршумите. Неслучайно имам дознание за обсебване на фирма - навсякъде има моите три ЕГН, адрес и телефон. Какво по-лесно от това да намериш данните на адвоката.

Освен това има един алгоритъм - когато има адвокат, първо се призовава адвоката - той не може да откаже призовката и т.н.

Какво ще ги правим, впрочем длъжниците - ще ги пауперизираме ли, ще ги въвеждаме ли в блатото на бластофторията. Въпросът е зададен - така или иначе от Мая Манолова, но - трябва да отговори новият министър или еди-какво си.

Аз не чух много сериозни мнения по въпроса.
ivan_lawyer3
Потребител
 
Мнения: 336
Регистриран на: 01 Ное 2008, 20:33

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот gudio » 23 Юли 2009, 20:04

ivan_lawyer3 написа: Освен това има един алгоритъм - когато има адвокат, първо се призовава адвоката - той не може да откаже призовката и т.н.

:lol: Е, точно това се случи - адвокатът отказа да получи призовката... след като се беше "конституирал" с пълномощно по делото... Ако е разчитал на :roll: някаква правна конструкция... :roll: в смисъл, че понеже адвокат "не може" да отказва да получава => "не може" да му се връчва при отказ :wink: ... работата, ако си спомняте... не "`фана дикиш". Тази работа ми напомня, как преди 25 години някъде се заговори за някаква болест... първо при гейовете тръгнала, после... ама само само на "Запад" била, тук Партията беше наредила да не се обсъжда много-много, защото "СПИН ?! При социализма това е невъзможно :!: "
Та, адвокатът, който "не може" да отказва, но го беше направил, беше с инициали И.К.И. :|
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот hidden » 23 Юли 2009, 20:29

Само че според последните изменения в ГПК (чл. 44, ал. 1) преди връчване на книжа по делото връчителят изисква от адресата да удостовери самоличността си. Ако адресатът откаже да се легитимира, съдът/съд. изпълнител може да поиска съдействие от съдебна полиция. Но вече не може да се връчва при отказ, ако адресатът не се е легитимирал преди това.
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот gudio » 23 Юли 2009, 20:41

hidden написа:Само че според последните изменения в ГПК (чл. 44, ал. 1) преди връчване на книжа по делото връчителят изисква от адресата да удостовери самоличността си. Ако адресатът откаже да се легитимира, съдът/съд. изпълнител може да поиска съдействие от съдебна полиция. Но вече не може да се връчва при отказ, ако адресатът не се е легитимирал преди това.

:lol: А това е най-големият бисер, завещан ни от предишното НС :!: Нали се сещате кога и откъде ще се вдигне съдебната полиция, за колко време ще дойде и кого ще завари след т.нар. "отказ да се легитимира" :?: И как през това време храбрата баба Пенка-призовкарката :wink: (защото става дума за връчване на всякакви книжа, а не само в изп. производство) ще "задържи" :lol: отказалото да се легитимира лице, докато дойде съдебната полиция :?: А също ми е интересно, ама не ми се рови - дали съществува задължение за гражданите по ЗБДС да предоставят личните си карти на примовкари, пък и на съдебна полиция ? :roll:
Типичен пример за онова, мое любимо изказване:
Българското право е гора, в която вилнее циганска сеч и пее законодателна чалга

:mrgreen:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот Гост. » 23 Юли 2009, 20:43

:roll: Не бе ли на Mi_lena?
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот gudio » 23 Юли 2009, 20:49

poli_g написа::roll: Не бе ли на Mi_lena?

Казах, че ми е любимо, не че е мое.
На адв. В. Брайков е - в статийка, беше нещо "Реквием за стария ГПК" :wink:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот hidden » 23 Юли 2009, 20:52

gudio написа:
hidden написа:Само че според последните изменения в ГПК (чл. 44, ал. 1) преди връчване на книжа по делото връчителят изисква от адресата да удостовери самоличността си. Ако адресатът откаже да се легитимира, съдът/съд. изпълнител може да поиска съдействие от съдебна полиция. Но вече не може да се връчва при отказ, ако адресатът не се е легитимирал преди това.

:lol: А това е най-големият бисер, завещан ни от предишното НС :!: Нали се сещате кога и откъде ще се вдигне съдебната полиция, за колко време ще дойде и кого ще завари след т.нар. "отказ да се легитимира" :?: И как през това време храбрата баба Пенка-призовкарката :wink: (защото става дума за връчване на всякакви книжа, а не само в изп. производство) ще "задържи" :lol: отказалото да се легитимира лице, докато дойде съдебната полиция :?: А също ми е интересно, ама не ми се рови - дали съществува задължение за гражданите по ЗБДС да предоставят личните си карти на примовкари, пък и на съдебна полиция ? :roll:
Типичен пример за онова, мое любимо изказване:
Българското право е гора, в която вилнее циганска сеч и пее законодателна чалга

:mrgreen:

Да, особено интересна е логиката, че адресатът ще откаже да получи книжата, но ще се съгласи да си даде личната карта и да се легитимира...
Още по-интересен е въпросът дали за да се счита за редовно връчването, призовкарят следва да изпише на призовката номера на личната карта на адресата...
Според мен всичко това е пълен абсурд и тепърва ще сърбаме попарата на тези законодателни каламбури. Засега само месец и половина е минал, тепърва ще има възражения и жалби за нередовно връчване...
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот gudio » 23 Юли 2009, 20:55

Сварваш го напр. "адресата" да отваря вратата по хавлия, излизащ от банята :lol: и му викаш "я си дай личната карта" ? В най-добрия случай просто ще затвори вратата и няма да я отвори повече :lol:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот Гост. » 23 Юли 2009, 20:56

gudio написа:
poli_g написа::roll: Не бе ли на Mi_lena?

Казах, че ми е любимо, не че е мое.
На адв. В. Брайков е - в статийка, беше нещо "Реквием за стария ГПК" :wink:



Като си казал, я и аз да кажа нещо :lol: :lol:
Балуев, не ми се карай.
Една запетая променя много неща... :P
Типичен пример за онова, мое любимо :?: изказване:
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот gudio » 23 Юли 2009, 20:59

:!: :idea: Междувременно обаче отнякъде с вой на сирени се впуска по улиците една пандизчийска кола с надпис "Охрана на съд. власт", прекосява града, стоварва се "оперативна група" пред вратата на онзи с хавлията и почва да... :?: да тропа и да вика "Отворете ! Съдебна полиция !!!" :shock: :?: И какво ще стане - онзи ще отвори, `щото е... може би... :roll: длъжен ? А в задгробния живот вярвате ли :mrgreen:
Ако не се пояи някаква "корективна практика", пишете го призоваването "бегало" :lol:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот hidden » 23 Юли 2009, 21:23

gudio написа:А също ми е интересно, ама не ми се рови - дали съществува задължение за гражданите по ЗБДС да предоставят личните си карти на примовкари, пък и на съдебна полиция ?

Мисля, че не могат - могат само органите по чл. 1, ал. 2 ЗБДС
Министерството на вътрешните работи, Министерството на външните работи, Министерството на транспорта и Министерството на отбраната
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот REVOLUTION » 23 Юли 2009, 21:45

gudio написа::!: :idea: Междувременно обаче отнякъде с вой на сирени се впуска по улиците една пандизчийска кола с надпис "Охрана на съд. власт", прекосява града, стоварва се "оперативна група" пред вратата на онзи с хавлията и почва да... :?: да тропа и да вика "Отворете ! Съдебна полиция !!!" :shock: :?: И какво ще стане - онзи ще отвори, `щото е... може би... :roll: длъжен ? А в задгробния живот вярвате ли :mrgreen:
Ако не се пояи някаква "корективна практика", пишете го призоваването "бегало" :lol:


Хахахахахахах.Напълно съм съгласен.Бегало е здраво , а точно подобряване на призоваването беше едно от прокламираните достойнства на кодекса....Според мен само призовкари като от филмите могат да се справят...Например , костюмиран се изтипосва пред вратата.Звънни.Отваря ответника/длъжника и той му кресва....Чеституткаааа , печелите месечната награда- екскурзия за двама в с.Горно Луково за двама..на радио енджой...Моля легитимирайте се , ето тука подпишете формуляра , за да получите наградата.Закрива с ръка заглавието на документа , след това се озъбва и му вика...Куку , изиграх те , това е призовка.....След това хуква да бяга , щото иначе лошооооо.. :lol:
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот gudio » 23 Юли 2009, 23:15

:lol: То и сега някои "техники на връчване" не се различават много-много от описаното от Revolution. Тъкмо бяха проглушили ушите на хората с коментари от рода "лепи ти едно... и после ти продава имота, докато си бил в болница / чужбина /при баба на село" та "техниката на връчване" :wink: беше еволюирала в посока: "пич, подписвай, че иначе те облепям и нема лабаво"... :wink: демек - поне се съобщаваше надлежно на лицето какво му се връчва :lol: , сега с тия лични карти - май ще се поразвихри търговията с лични данни - всеки заинтересован ищец / взискател ще си плаща на някой в МВР да му снесе актуалния номер на личната карта на лицето, за да може да му се "оформи" връчването :mrgreen:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Имоти на длъжници ще се продават на пазарна цена

Мнениеот Гост. » 23 Юли 2009, 23:42

gudio написа:Ако не се пояи някаква "корективна практика", пишете го призоваването "бегало" :lol:


То... хубаво да се посмеем, но нали се сещате, че с новата разпоредба на 44 само след месец вече ще обираме плодове?!? 8)

Но за всяка болка- има лек. Ще се увеличи в пъти работата на особените представители и служебните защитници. То за всеки гяволък се плаща. 8)
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Предишна

Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron