начало
Бившият апелативен прокурор на Варна е оправдан Бившият апелативен прокурор на Варна е оправдан

Новия ЗМВР

Дискусии и предложения по проекти за закони


Мнениеот expertyt » 19 Сеп 2008, 23:17

Камерите какви са- хладилни, сушилни, нагревни, фотокамери или видеокамери?
expertyt
Потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: 13 Авг 2004, 22:27

Мнениеот policai » 20 Сеп 2008, 20:14

Nikola написа:.....вместо да се подобряват условията на труд, те се влошават. Няма компютри, няма принтери, нямаме нито една служебна кола за нуждите на разследването. Пътуваме с градски транспорт и лични МПС. Свободни щатове си стоят с години. Пълно безумие. Ако имахме право на стачка, сигурно щяхме да се възползваме от него. А ОР-тата по цял ден бачкат на частно. Не, че ме интересува какво те вършат особено, но натовареността им е явно с пъти по-малка от тази на дознателите. Нямам навика да гледам в чуждите канчета, но пък и нямам причина да не ги казвам тези факти....


Колега, откри Америка! Аз работя в РПУ, всички компютри на ОР са купени от спонсори, на дознателите им дадоха служебни, но нямат принтери, изобщо смЕх!
Всички мл.ПИ и повечето ОР по районите при операции излизат и работят със собствените си МПС, всичко е фарс...!? Пък конфронтация м/у ОР и останалите е смешна, , ами ако ги няма ОР-тата, дознателите какво ще работят с/у известен извършител.

При този щат няма дознател, който може и ще изпипа дело, напротив всичко е забатачено и дори и делата, които са доказани ще се провалят и забатачат, което проваля работата на ОР и прави дознателя смешен в опитите си да спази някакви срокове и....до там.


Ако се върне старото положение и всички служители с полицейски функции водят дознание, нещата ще се подобрят значитилно...

ама кой ме пита мен
...полицай, наистина е призвание...
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17

Мнениеот Nikola » 23 Сеп 2008, 19:07

policai написа:[
Колега, откри Америка! Аз работя в РПУ, всички компютри на ОР са купени от спонсори, на дознателите им дадоха служебни, но нямат принтери, изобщо смЕх!
Всички мл.ПИ и повечето ОР по районите при операции излизат и работят със собствените си МПС, всичко е фарс...!? Пък конфронтация м/у ОР и останалите е смешна, , ами ако ги няма ОР-тата, дознателите какво ще работят с/у известен извършител.
При този щат няма дознател, който може и ще изпипа дело, напротив всичко е забатачено и дори и делата, които са доказани ще се провалят и забатачат, което проваля работата на ОР и прави дознателя смешен в опитите си да спази някакви срокове и....до там.
Ако се върне старото положение и всички служители с полицейски функции водят дознание, нещата ще се подобрят значитилно...
ама кой ме пита мен

Aз Америка няма как да съм открил. И България не съм открил. И НПК не съм го гласувал аз. Ясно ми е, че навсякъде положението в МВР е плачевно. И какво трябва да направим? Да седим по кабинетите и да се скатаваме като мишки? Да се правим, че няма проблеми и че работата върви? Трябва да си ги казваме нещата публично, ако ще й по няколко пъти.
И аз работя в РПУ. Разбира се, че се разчита и при нас на пари от спонсори (принудени сме). Но не това е най-важното. На мен не ми е нужен на всяка цена служебен компютър, за да си върша работата качествено. Мога и с личния да си бачкам. Лошото е, когато много хора в системата вместо да помагат, пречат на разследващите полицаи. Примери за това дадох в предходното ми мнение. Мога да дам и други, но не ми се навлиза излишно в подробности. А служебната кола е просто необходимост, при условие че Прокуратура, Съд, Затвор и Арест са на множество километри от РПУ-то.
И не е вярно, че "всичко е забатачено", ако мога да си позволя да ви цитирам. Поне при нас просрочени дела няма и колегите си вършат съвестно работата по доказване на престъпленията. И именно това, че се справяме и въпреки малобройния състав с работата си е един от доводите на началниците да не правят нищо, за да се назначат други разследващи полицаи. Но сте прав, че понякога не стига физически време, за да се "закове" делото, казано на жаргон.
А да се върне старото положение и всички да водят дознание не е правилното решение. Трябва да се учим от грешките си, а не да ги повтаряме.
Nikola
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 04 Окт 2001, 21:27

Re: Новия ЗМВР

Мнениеот dizhel » 19 Окт 2008, 15:08

Какво стана с новия правилник за прилагане на ЗМВР. В Лекс писаха, че правителството го е приело, а още няма нищо публикувано
dizhel
Потребител
 
Мнения: 177
Регистриран на: 21 Яну 2003, 02:02

Re: Новия ЗМВР

Мнениеот djudi » 21 Окт 2008, 23:29

Честито, имате си обнародван променения правилиник за прилагане на ЗМВР.
Успешно прилагане. :D :D :D
djudi
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Окт 2008, 18:24

Re: Новия ЗМВР

Мнениеот dizhel » 22 Окт 2008, 21:07

В ЗМВР пише, че структурата на дирекция "Досъдебно производство" ще се уреди в правилника. За съжаление в него май са забравили да я уредят тази структура. :oops:
dizhel
Потребител
 
Мнения: 177
Регистриран на: 21 Яну 2003, 02:02

Re: Новия ЗМВР

Мнениеот marek972 » 07 Ное 2008, 20:40

Евентуалните промени в НПК

http://parliament.bg/?page=app&lng=bg&a ... w&lid=2276


нЕкои съображения ...

§ 3. Член 52 се изменя така:
“Чл. 52. (1) Разследващи органи са:
1. следователите;
2. служителите от Министерството на вътрешните работи, назначени на длъжност “разследващ полицай”;
3. служители от Министерството на вътрешните работи с полицейски правомощия, на които със заповед на министъра на вътрешните работи е възложено провеждане на разследване.
(2) Разследващите органи действат под ръководството и надзора на прокурор.”

ами сега .. оперативните ..какво правим ?

§ 11. В чл. 111 се създава ал. 6:
“(6) Моторните превозни средства, които са предмет на престъплението, се връщат на правоимащия от прокурора незабавно след като бъдат огледани, подробно описани в съответен протокол, фотографирани и идентифицирани.”

поредния безумен протокол ...

§ 23. В чл. 212 ал. 2 се изменя така:
“(2) Досъдебното производство се счита за образувано със съставянето на акта за първото действие по разследването, когато се извършва оглед на местопроизшествието, претърсване, изземване или разпит на очевидци, ако незабавното му извършване е единствената възможност за събиране и запазване на доказателствата.”

ами в такъв случай трябва да спим по управленията, не че сега не го правим, но ..

§ 24. В чл. 227 се създава ал. 10:
“(10) Когато обвинението е за престъпление, за което се прилага
чл. 78а от Наказателния кодекс и обвиняемият и неговият защитник са редовно призовани, явяването им за предявяване на разследването не е задължително.”



25. В чл. 229, ал. 3 думите “наблюдаващият прокурор” се заменят със “съответният разследващ орган”.


§ 26. В чл. 234, ал. 3, изречение второ след думите “главния прокурор” се добавя “или оправомощени от него прокурори от Върховната касационна прокуратура”.

ей, гьонсурати, ей, не е ли по лесно да направите срока "разумен" , за да не претоварвате излишно Главния прокурор ?

§ 27. В чл. 243 се създава ал. 10:
“(10) При отмяна на постановлението за прекратяване на наказателното производство започва да тече нов срок по чл. 234 за извършване на разследване.”
§ 28. В чл. 244 се правят следните изменения и допълнения:
1. Алинея 6 се отменя.
2. Създава се нова ал. 7:
“(7) При отмяна на постановлението за спиране на наказателното производство започва да тече нов срок по чл. 234 за извършване на разследването.”


и сега ще има да спираме и възобновяваме до безкрай ... само и само да не ни ухапе прословутия срок ...

§ 29. В чл. 245 се правят следните изменения:
1. Алинея 1 се изменя така:
“(1) Когато спира наказателното производство поради неразкриване на извършителя, прокурорът изпраща делото на съответните органи на Министерството на вътрешните работи или на Държавна агенция “Национална сигурност” за продължаване на издирването. Тези органи съобщават на прокурора за резултатите от издирването и му предоставят събраните материали.”

това определено ме радва, стига разбира се под "съответните органи на Министерството на вътрешните работи " да не са имали предвид разследващите ...
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: Новия ЗМВР

Мнениеот Star_doznatel » 08 Ное 2008, 09:00

Съответните органи, определено са оперативните. Някои от тях ще са натоварени и с функции по разледване..... Абе ... на едно друго място казах, че сега следва най-малко двугодишен период през кайто на оперативните ще им е зле. Въобще ... хайде наште да е....ме ваште. Българска работа.
По отношение спиране, прекратяване и образуване – практиката се узакони.
И още нещо има – в много повече случаи е задължително участие на защитник. Пък после разправят, че нямало адвокатско лоби.
Star_doznatel
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Яну 2007, 15:09
Местоположение: Видин

Re: Новия ЗМВР

Мнениеот marek972 » 08 Ное 2008, 10:07

най голямата битка в парламента ще се разгори за 212.ал.2, както е било и при обсъждането на законопроекта в комисията по правни въпроси ..

http://parliament.bg/?page=ns&lng=bg&ns ... 56&id=1090
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: Новия ЗМВР

Мнениеот satir » 08 Ное 2008, 20:29

дума дупка не прави :idea:
http://www.youtube.com/watch?v=CZo12LIWqYw
Аватар
satir
Активен потребител
 
Мнения: 1984
Регистриран на: 15 Мар 2007, 16:56
Местоположение: те тукa те...

Предишна

Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron