начало
Конституционно оправдано – защо КС остави в сила ограничение за собственици на гори Конституционно оправдано – защо КС остави в сила ограничение за собственици на гори

ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ТАРИФАТА ЗА НОТАРИАЛНИТЕ ТАКСИ

Дискусии и предложения по проекти за закони


ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ТАРИФАТА ЗА НОТАРИАЛНИТЕ ТАКСИ

Мнениеот karanedeff » 05 Мар 2008, 23:34

05.Мар.2008
Проект за изменение на Тарифата за нотариалните такси
На 29.02.2008 година, Съветът на нотариусите на Нотариалната камара изготви Проект за изменение на Тарифата за нотариалните такси въз основа на предложения, дадени от колегите Адела Кац, Жернанд Бехар и Иван Дахтеров.
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Re: ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ТАРИФАТА ЗА НОТАРИАЛНИТЕ ТАКСИ

Мнениеот sarbijanac » 06 Мар 2008, 00:24

karanedeff написа:05.Мар.2008
Проект за изменение на Тарифата за нотариалните такси
На 29.02.2008 година, Съветът на нотариусите на Нотариалната камара изготви Проект за изменение на Тарифата за нотариалните такси въз основа на предложения, дадени от колегите Адела Кац, Жернанд Бехар и Иван Дахтеров.



Кога ще бъде обнародвана в ДВ ?

Иначе -браво на Нотариалната камара.Като са оправили тяхната си наредба що не вземат и нашата /за минималните възнаграждения/ да актуализират.Знам,че не е в техния ресор,ама като нашия В Адв.съвет не взима присърце работата все някой трябва и това да свърши.... :lol:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Мнениеот prnedev » 06 Мар 2008, 10:53

Из Мотиви

Нотариусите са единствените лица, упражняващи „свободна професия”, които носят пълна имуществена отговорност, относно събиране на данък, с които се придобиват, учредяват или прекратяват вещни права, включително и върху МПС. Законът за данък върху добавената стойност възложи на нотариусите да начисляват ДДС, при условията на нормативна даденост, обуславяща невъзможността те да го възстановяват :shock: :shock: :shock: . За обикновенния нотариус данакът върху добавената стойност е като отпадналия данък върху оборота, ако можем да направим такова сравнение, защото по дефиниция ДДС е косвен, многофазен и некумулативен данък, които се начислява при потребление на стока или услуга, на всеки етап от реализацията й и се включва еднократно в крайната цена. Във връзка със събиране и внасяне на ДДС, нотариусът води допълнително счетоводство,:shock: :shock: плаща на квалифициран счетоводител и цялата процедура по събиране и внасяне на данъка е почти изцяло в публичен, а не в частен интерес, в противоречие със същността на ДДС.


Мммм така... не се предвиждат думичките "без ДДС", та ще стане интересно...

Колкото за другото - невъзможността за възстановяване на ДДС - пълна глупост. ДДС не възстановяват (приспадат) тези, които ги мързи да си събират фактурки.
Та чак ме е яд на моменти, как ги достраша партийците и оставиха необходимо присъщите разходи, а можеха всички да се облагат на база реалните разходи по ЗДДФЛ (по принципа на ЕТ)

За счетоводството... чак пък допълнително... Абе чл.33 от ЗННД досега спазваше ли се на практика?
prnedev
Активен потребител
 
Мнения: 1956
Регистриран на: 29 Ное 2005, 23:12
Местоположение: София/Велико Търново

Мнениеот zvezda » 06 Мар 2008, 15:18

Мисля, че са алчни. Бързат да си вдигнат таксите, че това ДДС им бръкна в паничката (разходи за още хартийки, хонорари за счетита и т.н.)....
Не им стиска да уточнят в Тарифата, че таксите са с включен ДДС - това е лошо за тях, ако пък напишат, че таксите са без ДДС, това може да бъде основание за атакуване на Тарифата като незаконосъобразна. Уф, писна ми от тях, ама гарвани и те - кво да ги прайш. :)

Според мен би следвало да се подготви изменение на Закона за нотариусите и нотариалната дейност, където да се уреди недвусмислено този въпрос - има ли или няма ДДС в нотариалните такси.
Всичко, от което се нуждаеш, е любов.
zvezda
Потребител
 
Мнения: 388
Регистриран на: 14 Мар 2004, 19:48
Местоположение: София

Алчни е меко казано

Мнениеот Blogush » 06 Мар 2008, 22:42

Защо са алчни?!?!?!?!?!?

Не вярвах, че някой може да зададе този въпрос в държава, в която над 60 на сто от населението живее под прага на бедността, а една ограничена група от хора, на които са делегирани публични правомощия, трупа богатства, събирайки огромни хонорари от бизнеса и гражданите. Вие разбирате ли, че това представлява едно допълнително данъчно бреме при извършването на сделки? Само дето постъпленията от него не отиват в държавния бюджет, а в джоба на конкретния нотариус.

Няма нищо по-ненормално от това. Нищо!

Към настоящия момент е необходимо едно единствено изменение на нормативната уредба по отношение на дейността на нотариусите и то е премахване на ограничението за брой нотаируси на единица население - т.е. превръщането на професията на нотариуса наистина в свободна професия. Това разбира се не означава да се премахне държавния контрол върху дейността им, какъвто апропо в момента на практика не съществува. Схемата е проста, веднъж годишно се провежда изпит за нотариуси. Който го вземе, може да стане нотариус, в който район си поиска.

Сегашната схема е тотално престъпна и това го знае всяко хлапе...
Blogush
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 15 Фев 2008, 21:02

Мнениеот kalahan2008 » 06 Мар 2008, 22:53

.......
Последна промяна kalahan2008 на 12 Юни 2008, 23:01, променена общо 1 път
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4173
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот ania » 06 Мар 2008, 23:10

Samo da spodelq i posle vseki da se zamisli dali ina hujda ot takova uveli4enie:
Notarius izpovqdva sdelka, po koqto ednata ot stranite ne e sobstvenik (tq se e pozovala na star akt i toi go e priel), sdelkata si minava. az sym za ipotekarnia kreditor, 4iito dlyjnik ne e sobstvenik na imota :) :)
No.....................notariusyt ne otgovarq za obsledvane na sobstvenostta na imota,pri izpovqdvane na sdelkite! 6to za profesionalizym e tova? i kak to4no se za6titavat interesite na biznes i grajdanskoto ob6testvo - ne mi stana qsno?
ania
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 16 Мар 2006, 19:14

Мнениеот stroitel » 09 Мар 2008, 23:23

В тази държава 99% от населението може да смята,че нотариусите са алчни, НО останалия 1% си налага мнението.

И какво като "Кучето си лае..."!?!? - "....Кервана си върви".

Така,че cyclosporine е прав - те успешно бранят интереса си.

Ние ,адвокатите - неуспешно.
stroitel
Потребител
 
Мнения: 191
Регистриран на: 09 Ное 2007, 17:54
Местоположение: София

Re: Алчни е меко казано

Мнениеот gudio » 10 Мар 2008, 14:10

atakuvam написа:
Към настоящия момент е необходимо едно единствено изменение на нормативната уредба по отношение на дейността на нотариусите и то е премахване на ограничението за брой нотаируси на единица население - т.е. превръщането на професията на нотариуса наистина в свободна професия. Това разбира се не означава да се премахне държавния контрол върху дейността им, какъвто апропо в момента на практика не съществува. Схемата е проста, веднъж годишно се провежда изпит за нотариуси. Който го вземе, може да стане нотариус, в който район си поиска.

Не мога да не се съглася с мнението Ви по въпроса !...
А и , може би, това трябва да се отнася и до ЧСИ ?...
Но едва ли тези гилдии ще допуснат такова тотално проваляне и унищожаване на интереса им...

Сегашната схема е тотално престъпна и това го знае всяко хлапе...
[/quote]
:lol: Ако до всяко добро същество
застане поне още едно,
ех, ще започне такъв живот,
че само си викам 'Дано'.

Ако към тия две същества,
прибавиш и още две,
ти знаеш ли колко прави това?
Най-малко хиляда и две.

Припев:
Дано, дано, дано, дано, дано, дано,
до всяко добро същество застане поне още едно,
тогава, тогава, предвиждам такъв живот,
че ... всички юристи ще станат ЧСИ и нотариуси и най-накрая адвокатите ще просперират :!: ... и :oops: няма да се налага Лютият да излага еднообразните си напътствия тук :lol: :lol:
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Мнениеот ianeva » 10 Мар 2008, 14:29

karanedeff написа:
ania написа:Samo da spodelq i posle vseki da se zamisli dali ina hujda ot takova uveli4enie:
Notarius izpovqdva sdelka, po koqto ednata ot stranite ne e sobstvenik (tq se e pozovala na star akt i toi go e priel), sdelkata si minava. az sym za ipotekarnia kreditor, 4iito dlyjnik ne e sobstvenik na imota :) :)
No.....................notariusyt ne otgovarq za obsledvane na sobstvenostta na imota,pri izpovqdvane na sdelkite! 6to za profesionalizym e tova? i kak to4no se za6titavat interesite na biznes i grajdanskoto ob6testvo - ne mi stana qsno?

Да си чела ГПК и нов и стар
ГПК нов написа:Чл. 586. (1) При издаването на нотариален акт, с който се прехвърля право на собственост или се учредява, прехвърля, изменя или прекратява друго вещно право върху недвижим имот, нотариусът проверява дали праводателят е собственик на имота и дали са налице особените изисквания за извършване на сделката.


karanedeff, въпреки законодателно регламентираните задължения на нотариусите, неприятни неща се случват, не можем да го скрием :D. В поста на ania, който първоначално не прочетох, защото е на шльокавица, има нещо друго, което ме смути. Не знам нотариуса какво обследва и какво не, но нещо не си представям ипотекарен кредитор, който да не провери вписванията /имота в случая/ до девето коляно. И тук следва да се запитаме: е, аджеба, ако страната първо сама не се погрижи за интереса си, защо после всички останали са и виновни? Не че ги защитавам нотариусите, но това е друга тема ...
Що се отнася до самата Тарифа, все още ще се въздържа от коментар /поне до момента, до който не стане факт/, въпреки че prnedev упорито ме подсеща за някои неща... :D
Аватар
ianeva
Потребител
 
Мнения: 660
Регистриран на: 27 Май 2007, 17:36
Местоположение: Бургас

Не съм съгласен

Мнениеот Blogush » 11 Мар 2008, 18:55

Atakuvam,

Защо, когато си купуваш имот да трябва да плащаш една такса на трето лице, която да е несъразмерна на обема на работата, която върши това трето лице?

Не всеки който си купува имот, разполага с несметни богатства, които да е длъжен да споделя с други хора. Купуването на имоти е обективна необходимост при естествения прираст на населението и нормалния стопански живот. Просто детето ти се жени и трябва да си купи апартамент, за да си гледа семейството. И плаща нотариална такса...

Все повече млади хора, трудно борещи се с живота, купуват апартаменти с кредити - това означава, че тези хора трябва два пъти (веднъж за покупката и веднъж за ипотеката) да платят огромни нотариални такси на един човек, който в материално отношение е около 40 пъти по-добре от средностатистическия гражданин. Къде е логиката в това?

Освен това, не разбрах защо да не я мисля държавата. Нали от нея очаквам да ми осигури социална и техническа инфраструктура срещу заплащането на данъци и такси за публични услуги (каквато е и нотариалната услуга)? Няма вечно да ни управляват идиоти. Все някога държавата ще започне да работи. А работата с пари става. Аз не чакам от нотариусите да ми осигурят здравеопазване или пътища. Те нищо не осигуряват, осен издаване на нотариален акт. А това не бива да бъде толкова скъпо.
Blogush
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 15 Фев 2008, 21:02

Re: Не съм съгласен

Мнениеот gudio » 12 Мар 2008, 10:33

Blogush написа:Atakuvam,

Защо, когато си купуваш имот да трябва да плащаш една такса на трето лице, която да е несъразмерна на обема на работата, която върши това трето лице?

Не всеки който си купува имот, разполага с несметни богатства, които да е длъжен да споделя с други хора. Купуването на имоти е обективна необходимост при естествения прираст на населението и нормалния стопански живот. Просто детето ти се жени и трябва да си купи апартамент, за да си гледа семейството. И плаща нотариална такса...

Все повече млади хора, трудно борещи се с живота, купуват апартаменти с кредити - това означава, че тези хора трябва два пъти (веднъж за покупката и веднъж за ипотеката) да платят огромни нотариални такси на един човек, който в материално отношение е около 40 пъти по-добре от средностатистическия гражданин. Къде е логиката в това?

Освен това, не разбрах защо да не я мисля държавата. Нали от нея очаквам да ми осигури социална и техническа инфраструктура срещу заплащането на данъци и такси за публични услуги (каквато е и нотариалната услуга)? Няма вечно да ни управляват идиоти. Все някога държавата ще започне да работи. А работата с пари става. Аз не чакам от нотариусите да ми осигурят здравеопазване или пътища. Те нищо не осигуряват, осен издаване на нотариален акт. А това не бива да бъде толкова скъпо.

:wink: Ами взимайте си имоти "на лизинг" - с частно писмено договорче с клауза препращаща към чл.19 ЗЗД при изплащане на 1ХХ ХХХ ХХХ бр. вноски, плащайте си вноските и "пей сърце" ! Не Ви устройва, а ? Искате държавният нотариат да се върне ? А там такси... нямаше ли ?
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

и аз

Мнениеот Blogush » 12 Мар 2008, 11:11

Колега,

Никъде в постингите си по тази тема не съм казал, че искам да няма такси. Такси трябва да има и нотариусите трябва да получават достойно възнаграждение за труда си и за отговорността, която носят. Просто смятам, че таксите в момента са достатъчно високи и няма нужда от двойното им увеличение така както е прдложено с обсъждания проект за изменение на тарифата. Това е.

Горното уточнение прави постинга Ви леко некоректен...
Blogush
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 15 Фев 2008, 21:02

Мнениеот gudio » 12 Мар 2008, 13:08

В момента таксите са такива, че не можеш почти никъде в София или в "усилните нотариални райони" (напр. по морето) да получиш заверка на подпис - гонят те "като мръсно коте", `щото все със сделки били заети :lol: :lol: Не знам обаче каква трябва да стане таксата за удостоверяване на подпис върху документ без матер. интерес, за да благоволят да се занимават с това. Според мен трябва да се въведе алтернатива - във Франция напр. препис от офиц. документ можеш да завериш и при кмета и то не само "селския" такъв, но и във всяко кметство, вкл. в големите градове - там си има дл. лица с делегирани от кмета такива функции. Да си се занимават нотариусите със собствеността, а тези "неизгодни" за тях удостоверявания да се възложат и на други лица или органи.
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Мнениеот todiv » 12 Мар 2008, 13:42

Ако сме нормална държава нямаше да има правна възможнаст имота реално да струва 100 000 евро, а в официалния документ /нот.акт/ да се пише 1000 лева /защото това сега е реалност и това го знае всеки/.Но нали на всички им е ясно,че това е начин за укриване не само на данъци и такси при прехвърлянето , но и укриване на ДОХОДИ!!! Така , че напълно е нормално Тарифа, която е от 1998 г. да бъде промемена, още повече че тя се прилага в повечето случаи върху данъчна основа ,която е нереална. Никъде в Европа това го няма.Така че без коментари по отношение на работата и парите на нотариусите, защото зад тези коментари за съжаление прозира причината за лошия успех на нацията ни като цяло - ЗАВИСТТА !!!!
todiv
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 11 Яну 2008, 21:56

Мнениеот inspectora » 14 Мар 2008, 13:32

Защо гледате в чуждата паница?
Високи им били таксите на нотариусите ... още по-високи искали да ги направят ...
Ами и аз не искам олиото да е в момента 4 лв (при положение, че преди 1/2 година беше 2 лв), но това е положението ...
Типичния български манталитет - вместо да се замислим как да изкараме тея пари дето ще ни трябват за всичките "увеличения" ... тръгнали сме да ревем срещу "увеличенията" ...
Докато мислим как да "спестим", вместо как да "спечелим" повече ... такава ще да е ...

todiv - ако искаш да върнем плановото стопанство а?
Колко струва един имот, за колко искам да го продам си е МОЯ работа!
Това, кой колко данъци и доходи "укрива" ще си го преценят "компетентните" органи ...

Нотариусите били виновни за разпада на държавата ...
Абе глейте си в паниците бе хора ....

Горкият беден български народ ... плащал две баснословни суми като си купувал жилище - за прехвърляне и за ипотека!
Ами нека сделките с недвижими имоти да ги направят в обикновена писмена форма - тогава няма да има нужда да се плащат тея суми ...
и не че сега няма измами, но все пак представям си какво ще стане в такъв случай ...

Таксите не отговаряли на труда на нотариуса - абе вие да не мислите, че труда на нотариуса за една сделка се изчерпва с прочитането и за 1/2 час ...

Няма какво да говоря повече ... че съм малко афектиран в момента ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Не съм съгласен

Мнениеот inspectora » 14 Мар 2008, 13:49

Blogush написа:Не всеки който си купува имот, разполага с несметни богатства, които да е длъжен да споделя с други хора. Купуването на имоти е обективна необходимост при естествения прираст на населението и нормалния стопански живот. Просто детето ти се жени и трябва да си купи апартамент, за да си гледа семейството. И плаща нотариална такса...

Все повече млади хора, трудно борещи се с живота, купуват апартаменти с кредити - това означава, че тези хора трябва два пъти (веднъж за покупката и веднъж за ипотеката) да платят огромни нотариални такси на един човек, който в материално отношение е около 40 пъти по-добре от средностатистическия гражданин. Къде е логиката в това?


На село имотите са по 10 000 - 20 000 лева - нот. такса ще излезне незначителна сума - който няма пари за по-голяма нот. такса ... прав му път ...

И на отговора - "на село няма работа" - предполагам се сещате как ще възразя ;)
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Ммм, браво инспекторе!

Мнениеот Blogush » 14 Мар 2008, 19:14

inspectora написа:Защо гледате в чуждата паница?

Видно от постингите ми по темата е, че гледам в общата паница, а не чуждата. Прочетете ги и тогава се върнете да ви преслушам :)

Високи им били таксите на нотариусите ... още по-високи искали да ги направят ...
Ами и аз не искам олиото да е в момента 4 лв (при положение, че преди 1/2 година беше 2 лв), но това е положението ...
Типичния български манталитет - вместо да се замислим как да изкараме тея пари дето ще ни трябват за всичките "увеличения" ... тръгнали сме да ревем срещу "увеличенията" ...
Докато мислим как да "спестим", вместо как да "спечелим" повече ... такава ще да е ...

Виждам, че добре познавате типичния български манталитет. Да не сте негов носител?

todiv - ако искаш да върнем плановото стопанство а?
Колко струва един имот, за колко искам да го продам си е МОЯ работа!
Това, кой колко данъци и доходи "укрива" ще си го преценят "компетентните" органи ...

Е, защо точно todiv го почнахте? Той също ме насоли стабилно...

Нотариусите били виновни за разпада на държавата ...

Това твърдение на кого го приписвате? В друга тема ли някой го е казал?

Абе глейте си в паниците бе хора ....

Нотариалните такси са в паницата на всеки или по-точно влиаят на паницата на всеки. Не знам да има човек, на който да не му се налага да ползва нотариус. Таксите трябва да са нормални - за плащащия и за получаващия.

Горкият беден български народ ... плащал две баснословни суми като си купувал жилище - за прехвърляне и за ипотека!
Ами нека сделките с недвижими имоти да ги направят в обикновена писмена форма - тогава няма да има нужда да се плащат тея суми ...
и не че сега няма измами, но все пак представям си какво ще стане в такъв случай ...

Таксите не отговаряли на труда на нотариуса - абе вие да не мислите, че труда на нотариуса за една сделка се изчерпва с прочитането и за 1/2 час ...

Като се замисля, оказва се, че ще да знам колко отнема. Знам на около 10тина нотариуса в София колко им отнема, на четиримата в Разлог, на двама в Благоевград, на двамата в Несебър, на един в Кюстендил... Ще ви кажа, щом не знаете. Отнема им толкова време, колкото е необходимо да се свърши работата. Нито минута повече или по-малко. А таксите в момента са достатъчни. Темата е дали да се увеличават. Моето мнение е - не, не трябва да се увеличават.

Няма какво да говоря повече ... че съм малко афектиран в момента ...


Има си медикаменти за нерви. Прибегнете без свян. Чувам, че дори вече е модерно... Иначе сега е и моментът да прибегнете към убийство ми - ще минете по чл. 118 НК ;)
Blogush
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 15 Фев 2008, 21:02

Re: Не съм съгласен

Мнениеот Blogush » 14 Мар 2008, 19:25

inspectora написа:
Blogush написа:Не всеки който си купува имот, разполага с несметни богатства, които да е длъжен да споделя с други хора. Купуването на имоти е обективна необходимост при естествения прираст на населението и нормалния стопански живот. Просто детето ти се жени и трябва да си купи апартамент, за да си гледа семейството. И плаща нотариална такса...

Все повече млади хора, трудно борещи се с живота, купуват апартаменти с кредити - това означава, че тези хора трябва два пъти (веднъж за покупката и веднъж за ипотеката) да платят огромни нотариални такси на един човек, който в материално отношение е около 40 пъти по-добре от средностатистическия гражданин. Къде е логиката в това?


На село имотите са по 10 000 - 20 000 лева - нот. такса ще излезне незначителна сума - който няма пари за по-голяма нот. такса ... прав му път ...

И на отговора - "на село няма работа" - предполагам се сещате как ще възразя ;)


Е, какво да възразя? Вие знаете "на село" колко струват имотите, колко е нотариалната такса и колко работа има. Аз знанието на тези факти не съм претендирал. Нещо друго да споделите от битието "на село"?
Blogush
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 15 Фев 2008, 21:02

Re: Ммм, браво инспекторе!

Мнениеот inspectora » 17 Мар 2008, 12:29

Blogush написа:
inspectora написа:Видно от постингите ми по темата е, че гледам в общата паница, а не чуждата. Прочетете ги и тогава се върнете да ви преслушам :)

Мисля, че гледате в паницата на нотариусите :)
Няма такова нещо като "обща" паница ... имаше преди 20-тина години ... та за какво говорим ... щом за някои хора още има "обща" паница ...


Виждам, че добре познавате типичния български манталитет. Да не сте негов носител?

Не не съм! Малко по-различно ми е отношението към живота в сравнение с отношението на носителите на типичния български манталитет ;)

Е, защо точно todiv го почнахте? Той също ме насоли стабилно...

Постът ми като цяло не беше насочен към някой конкретно ... (но щом чувствате, че именно към Вас е бил отправен ...) А защо todiv - защото изказвам мнение по конкретен негов пост!

Нотариалните такси са в паницата на всеки или по-точно влиаят на паницата на всеки. Не знам да има човек, на който да не му се налага да ползва нотариус. Таксите трябва да са нормални - за плащащия и за получаващия.

Нормални според кого?

Таксите не отговаряли на труда на нотариуса - абе вие да не мислите, че труда на нотариуса за една сделка се изчерпва с прочитането и за 1/2 час ...

Като се замисля, оказва се, че ще да знам колко отнема. Знам на около 10тина нотариуса в София колко им отнема, на четиримата в Разлог, на двама в Благоевград, на двамата в Несебър, на един в Кюстендил... Ще ви кажа, щом не знаете. Отнема им толкова време, колкото е необходимо да се свърши работата. Нито минута повече или по-малко. А таксите в момента са достатъчни. Темата е дали да се увеличават. Моето мнение е - не, не трябва да се увеличават.

Това горното не беше към Вас :) - има мнения по-горе, че: "Те нищо не осигуряват, осен издаване на нотариален акт. А това не бива да бъде толкова скъпо."



Има си медикаменти за нерви. Прибегнете без свян. Чувам, че дори вече е модерно... Иначе сега е и моментът да прибегнете към убийство ми - ще минете по чл. 118 НК ;)

Аааа подбудителство ... :D :D :D



"Е, какво да възразя? Вие знаете "на село" колко струват имотите, колко е нотариалната такса и колко работа има. Аз знанието на тези факти не съм претендирал. Нещо друго да споделите от битието "на село"?"

Много неща още мога да споделя от "битието на село" :D
Аз не съм казвал, че претендирате знанието на цени на имоти и нот. такси "на село" - за това Ви ги и казвам ;) ... да видите, че не е скъпо ... :D :D :D
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Следваща

Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron