начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Новият проект на ЗИН - Законотворчество в есеистична форма

Дискусии и предложения по проекти за закони



Мнениеот sunshine_75 » 29 Сеп 2007, 17:19

Наблюдаващ прокурор съм. В Ареста са постоянна мярка задържане под стража имам обвиняем, чийто баща почина днес. Утре е погребението. Искам да го изведа, за да види баща си, но НЯМА основание, на което да се разпоредя, за да стане това в почивен ден. Вдигнах пушилката до Гл. дирекция "ИН" - НИЩО. Някакви идеи, нещо, което не съм видяла в сега действащия ЗИН? В понеделник ще ми е късно...
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Мнениеот jailer » 30 Сеп 2007, 12:48

sunshine_75, аз се занимавам точно с прилагането на ЗИН. За съжаление, единственият начин, лице с МН "Задържане под стража" да бъде освободено, макар и временно, от следствен арест или затвор, е само промяна на мярката в по-лека. За осъдените е по-лесно... Дали е делничен ден или уикенд - все тая. Успех!
jailer
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 17 Сеп 2005, 09:36

Мнениеот ap_panushev » 30 Сеп 2007, 20:33

от кой затвор?
ap_panushev
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 13 Дек 2004, 14:19

Мнениеот ap_panushev » 30 Сеп 2007, 20:37

Поздрави от Пазарджик
ap_panushev
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 13 Дек 2004, 14:19

Мнениеот sunshine_75 » 30 Сеп 2007, 20:47

Благодаря за включването. Заклевам се, толкова безпомощна и безсилна не се бях чувствала. Защото преди да съм прокурор, съм човек. Оказа се, че дори и да изменя мярката в по-лека(на дом.арест), преди понеделник няма кой да го екскортира до дома му. От ареста НИКОЙ - нито наблюдаващ прокурор, нито дознател, нито оперативен, никой не може да го измъкне - извън работно време е. А просто не можах да го пусна - след "моето" деяние има още 3 висящи дознания. Цветята за баща му ги купих аз-и още стоят в стаята на дежурния дознател....
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Мнениеот ap_panushev » 01 Окт 2007, 11:24

Не зная дали е по-добре обвиняемият да присъства на погребението на баща си с белезници и двама полицаи. Имам случаи, при които затворници са отказали да присъстват на погребение на свои близки при тези условия. А никой полицай няма да се съгласи да го охранява без белезници, особено както казвате, че има три висящи дела и вие не можете да вземете решение да измените мярката му в по-лека, напр. "подписка".
ap_panushev
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 13 Дек 2004, 14:19

Re: Новият проект на ЗИН - Законотворчество в есеистична фор

Мнениеот jnbibian » 01 Окт 2007, 11:34

advokatadvokat написа:http://4storing.com/b381p/24f3410aa31ebed3080a9fa8a160b2ce.html


Нещо не ми се отваря великият проект :twisted:
затова моля ... да се посмеете, ако ви се намира време за четене :o
jnbibian
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 21 Юни 2005, 17:49

Кое по-напред...

Мнениеот martina57 » 01 Окт 2007, 12:38

пожелателния стил или революционните идеи.
martina57
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Окт 2007, 12:36

например:

Мнениеот martina57 » 01 Окт 2007, 12:50

Що е то?

Чл. 17. Видовете затвори са:
1. клас „А”
2. клас „Б”
3. поправителен дом
4. център за ресоциализация
5. арест.



Чл. 12. (2) В случаите когато център за ресоциализация е открито с решение на общински съвет пробационната служба осъществява методическо ръководство и контрол.


Чл. 11 (1) Общинските съвети със свое решение и след заповед на министъра на правосъдието могат да откриват центрове за ресоциализация към областните пробационни служби.


Чл. 18.
(7) Към затворите министъра на правосъдието може да създава специализирани центрове за лица които страдат от алкохолизъм или от друга наркомания с постановена мярка по чл. 92 от НК, за доброволно подложили се на лечение или други групи затворници за които е необходима специализирана работа във връзка с ресоциализацията им.
(8) Доколкото съществуват в областните градове центровете за ресоциализация в тях може да се настаняват затворници с остатък от наказанието не по-голям от 6 месеца по постоянният им или настоящ адрес в областта.
martina57
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Окт 2007, 12:36

Мнениеот ap_panushev » 01 Окт 2007, 12:54

Нали сме се запътили към Европа. Някои организациии са много загрижени да не би "ИЗЛЕЖАВАНЕТО НА НАКАЗАНИЕТО" да има и репресивен характер, а да не говорим за превантивното му въздействие - безплатна храна, безплатно отопление и дрехи, безплатно лечение, ако може да се докопа до някаква пенсия и някои дори са увредени поради изтърпяване на наказанието и осъждат държавата. За жертвите няма и дума, например и те да се произнасят за смяна на режима, условно-предсрочно освобождаване?
ap_panushev
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 13 Дек 2004, 14:19

Мнениеот jailer » 01 Окт 2007, 14:08

Колега Панушев, това с двамата полицаи със затворника на погребението, под каква форма се е случвало? На мен ми е трудно да си представя, как точно е било оформено документално.
jailer
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 17 Сеп 2005, 09:36

Мнениеот ap_panushev » 01 Окт 2007, 14:26

Просто договорка между ОП о началника. Няма основание знам, но е ставало.
ap_panushev
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 13 Дек 2004, 14:19

Мнениеот martina57 » 01 Окт 2007, 14:33

А това, как ви се струва, че би могло да стане:
"Чл. 7. (1) Министърът на здравеопазването осъществява методическо ръководство и контрол на медицинската дейност на лечебните заведения в затворите.
(2) Министърът на здравеопазването:
.....
4. Отменя незаконосъобразни актове на служители от администрацията на затворите и може да дава задължителни предписания във връзка с медицинското обслужване. "
martina57
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Окт 2007, 12:36

Мнениеот martina57 » 01 Окт 2007, 14:34

или:
"Чл. 8. Министър на образованието и науката:
1. Открива, преобразува и закрива училища и детски градини към затворите по предложение на Министъра на правосъдието."
:lol:
martina57
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Окт 2007, 12:36

Мнениеот martina57 » 01 Окт 2007, 15:34

е, не е есе, цял роман си е - авангарден ли, футуристичен ли - има си правна комисия, ще се произнесе
martina57
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Окт 2007, 12:36

Мнениеот helpmy » 01 Окт 2007, 17:58

Колега Панушев,
въпросът който повдигате наистина е актуален "ИЗЛЕЖАВАНЕ НА НАКАЗАНИЕТО".С извинение но... егати държавата? в която затворниците са с по-добър статут от гражданите й. Толкова много
" полезни работни места" има,а никой не желае да притвори потенциала на 10 000 души в полезен труд. На практика - Вие се будите посред нощ,мислите за организацията за следващия ден,за консумативи и сметки /идва и зима/, а някай който е ОСЪДЕН с присъда влязла в сила,просто си...лежи. Що за справедливост? Да плащаме данъци за издръжка на престъпници?!...
helpmy
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 30 Сеп 2007, 10:46

Мнениеот jnbibian » 03 Окт 2007, 09:40

що не вземе някой модератор да я прехвърли тази тема в Обсъждане на законопроекти :D
jnbibian
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 21 Юни 2005, 17:49

Мнениеот jailer » 05 Окт 2007, 16:06

А вие, martina 57, защо си мислите, че в момента няма детски градини в затворите?! Напротив - има, вярно - далеч не във всички, но това не е и нужно... Там, където трябва - има. Относно това, че министърът на здравеопазването осъществявява методическо ръководство и контрол на медицинската дейност на лечебните заведения в затворите - ами, кой да я осъществява - министърът на земеделието ли? Това е най-малкия проблем на проекта. А, това, че отменя незаконосъобразни актове - и в момента медицинските предписания на лекаря на затвора са задължителни за администрацията на затвора. И няма нищо чудно в това. Началникът на затвора не е медик, нали?! Вероятно практикувате като "цивилист", затова Ви изглеждат странни тези неща.
А за това, дето е ставало извеждане на затворник "по договорка"... Колега Панушев, не ги изнасяйте тези неща, ще вкарате господин Коцев в затвора... :lol:
jailer
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 17 Сеп 2005, 09:36

Мнениеот kemal4o » 28 Дек 2007, 00:18

здравеите извиниавам се но не сам много просветена а искам да попитам ЗИН влезна ли в сила и от кога благодариа ви и се изжиниавам за безпокоиствието ви
kemal4o
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 28 Дек 2007, 00:14


Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron